Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
20.945
Незнам зашто ама Велбек многу ме потсеќа на Џемба-Џемба ... секаде го има ама топка никако да фати ни напад ни одбрана никаде ... MNVP ... нај - некорисен играч на натпреварот.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Периодот кога ние сме најдобри дојде и полека си оди но никако да видиме барем еднен добар натпревар.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
20.945
Ајде малце да бидеме реални , сезонава титула не заслужуваме ... крпеница состав , ротации од кој ми се повраќа , одмарање играчи во погрешно време .... немање играчи на соодветни позиции = тоа е тоа .

Glory Glory Manchester United ... повеќе среќа до година .
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
да не те видам пред телевизор кога има фудбал :pos:
Дај боже ама игрва некако не ми дава надеж


Абе само се нервирам тука по цели деништа !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! КАКО МОЖЕ ЕДЕН БА И ЕДЕН КАБАЈ ДА НЕ ПУНАТ СО ГОЛОВИ ? КАДЕ Е ТОЈ МАНЧЕСТЕР ОД ПРЕД 4-5 ГОДИНИ КОА НИЕ ПУНЕВМЕ ПО 5-6 ГОЛА ? КАДЕ Е ?
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Ајде малце да бидеме реални , сезонава титула не заслужуваме ... крпеница состав , ротации од кој ми се повраќа , одмарање играчи во погрешно време .... немање играчи на соодветни позиции = тоа е тоа .

Glory Glory Manchester United ... повеќе среќа до година .
Најреално мислење иако овде повекето нема да се согласат но овој состав нема никаква визија, никаква замисла. Колку и да несакам да признаам мора да земеме некое засилување. Инаку ништо неправиме со овој состав.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мизерија , сосема заслужено загубивме.

Не дека сакам да бидам песимист , ама со оглед на тоа дека во преостанатиов дел од сезоната имаме гостување со Челзи , Арсенал , Сити и Тотехенем .. јас мислам дека е јасно околу работата со титулата во ПЛ.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Немам коментар катастрофална игра срдината ја нема нигде одбраната дупка нема движенје бес топка нема залгнје од игрчите како да не им значи ништо оваа утакмица и кога све ќе се земе предвид не можемо да очекувамо победа
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Најтапа игра во цела сезона до сега. па со Шити повеќе шанси направивме:facepalm:

Тоа е тоа, одиме понатаму, во добро и во зло GGMU
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Прописно не сјебаа !
И си заслужија со пожртвуваната игра !
Ние пак го потценивме противникот и не влеговме со 100% од силите...

Се ќе се заборави доколку победиме Недела со Сити !

GloryGlory
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.328
Поени од реакции
16.443
Втор пораз у низа.
После 10 и кусур години губиме на Сент Џејмс Парк.
Прва победа на Пардју против Ферги и Манчестер.
Прв пат не постигнуваме гол на натпревар, сезонава.
Тоа е од една страна.

Неам навика да критикувам фудбалери, али Руни утакмицава беше цојсаник, цојсан. Да е до мене некоја утакмица би го пратил у публика да седи. А Линдегард се изгуби тотално, после примениот гол.
Летаргија у игра, притисок се направи само 10 мин од цела утакмица.

Њукасал перфектно си ја постави играта и си го постигна посакуваното, нека им е честито.
А Манчестер прикажа игра на тим кој се бори за опстанок, а не за титула.
У период кога требаше да го кршиме првенството у наша корист, се случи сосема спротивното. Годинава не очекувам титула, зашто факт е дека не заслужуваме.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
20.945
Мизерија , сосема заслужено загубивме.

Не дека сакам да бидам песимист , ама со оглед на тоа дека во преостанатиов дел од сезоната имаме гостување со Челзи , Арсенал , Сити и Тотехенем .. јас мислам дека е јасно околу работата со титулата во ПЛ.
Е како не бе , секоја година играме вака ... и на крај победуваме ... некоја невидлива сила или господ бог ќе се симне на земјава и ќе им даде сила на играчите ...

Фактите го побија самиот фергусон и сите тука кој се лупаат во гради . Утакмица со НЕМАЊЕ СРЕДЕН РЕД не се добива , незнам како не му стана јасно на ферги до сега или па може би имаше надеж кога кажа дека Клењверли ќе отсувствува само 3 недели ... ам испаднаа 7 месеци ....

Реалност тоа е тоа ... надежта последна умира но реалност е едно а надеж и верување во господ е друго.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.314
После вториот гол,не ја гледав утакмицата.Почнав да гледам Џонс си даде автогол,ама како ме изнасмеа да си ибе векот :pos:Заслужен пораз,во недела ги тепаме Сити и се враќаме во игра билиф..

Имав само една желба за нова година,една и единствена,серот да престане со овие ротации :mad:Зашто при здрав Рафаел,Тони игра десен бек?Моментално којзнае што се дешава во соблекувална,очекувајте утре Руни со дупната глава од копачка...
Ти со ферги мајтап ќе си играш сред емисија :ROFLMAO:
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 23:04 ---
Мизерија , сосема заслужено загубивме.

Не дека сакам да бидам песимист , ама со оглед на тоа дека во преостанатиов дел од сезоната имаме гостување со Челзи , Арсенал , Сити и Тотехенем .. јас мислам дека е јасно околу работата со титулата во ПЛ.
:tapp:Зашто после пораз откажувате се живо диво,а после победа најачи смооо оле оле руни тооо?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Само треба секој да си игра на своето место. И Џонс не е за стопер, по милионити пат, не го ограничувајте детето. И мислам дека сеа повеќето сфаќаат што значи Еванс кој сите го ругаат. Барем тој ќе беше стопер а Џонс и Керик во средина, како што и си функциониравме беспрекорно.
Дотогаш, ќе гледаме вакви работи. Бидете ми поздравени за подолго :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom