Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Чави беше главен играч каков Енрике, многу назад отиде и ти.
ЛОЛ..беше Чави ама зарем имаа таков состав како денешниот...ај види убаво на википедиа дека и енрике беше во составот и баш се сеќавам на тој натпревар чиста шанса во 100 и некоја минута промаши за 2-1...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.498
Таа Барса за оваа е Гетафе.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Таа Барса за оваа е Гетафе.
Јебига, не се толку силни ко денес ама Јуве не ни играл од тогаш со нив.
Играа со Реал пред три години и ги тепаа двапати. Не е разликата толкава колку што мислите без разлика каков и да има состав Јуве. Јуве никогаш не бил избламиран од некоја силна екипа. Муабетот ми е дека ќе се јадат кога би играле.
Да дополнам, Јуве во тој период пред 8 години го победи и Реал на Зидан, Фиго и Роналдо а од тој Реал до денешнава Барса нема голема разлика.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
. Јуве никогаш не бил избламиран од некоја силна екипа
...морав да те демантирам..Иначе на ова знам дека ќе следи дебаклто на Интер против Шалке:D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.498
Јебига, не се толку силни ко денес ама Јуве не ни играл од тогаш со нив.
Играа со Реал пред три години и ги тепаа двапати. Не е разликата толкава колку што мислите без разлика каков и да има состав Јуве. Јуве никогаш не бил избламиран од некоја силна екипа. Муабетот ми е дека ќе се јадат кога би играле.
Никогаш ?
А Баерн ? :icon_lol: Тоа не бламажа, незнам што беше, и тоа во директен дуел со екипа која доаѓаше од првенство кое тогаш и те како и се закануваше на Серија А, тогаш на Јуве и нерешено им одговараше, дома и тоа, да се пласираа они понатаму а не Баерн и повеќе поени ќе се ќареа во поглед на германците.
Исто и Интер со Шалке се поебаа гадно ама претходната година го спасија Калчото и остана истото со 4 претставници во ЛШ уште една година плус.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
^ Епа тоа значи дека не го сметам Баерн за голема екипа:pos:

Шала на страна, секако се голема екипа ама ни на крај на памет не ми дојде овој меч. И да, и Баерн го јадел од Јуве претходно, значи муабетот ми е дека нема екипа која му набила комплекс и не може да им го најде чарето. Сега ми текна на уште еден пораз од Манчестер во групната фаза од 0-3 ама сепак двете екипи продолжија понатаму. И 99 та беа елиминирани од Манчестер во полуфиналето ама пред тоа во една друга групна фаза Јуве победи двапати по 1-0 итн, да не набројувам сега мечеви од памтивек свативте што ми е поентата.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.498
Како и да не можеш да знаеш како овој Јуве би се справил со оваа Барселона, Реал лани со Мурињо беа газени и мачкани на леб, а реално имаа појак тим од било која калчо екипа ...
Глуп е тој муабет, што би било кад би било, Јуве во моментов реално воопшто не се слаби ама во прилог им оди и фактот што немаат натпревари во Европа, инаку покрај тоа темпо доаѓаат и повреди и 300 други пропратни работи, знаеш и сам до лани колку играчи се повредуваа во Јуве а сега тоа изостанува баш поради помалиот број на мечеви, така да и тоа е фактор плус кој влијае врз формата на 1 тим.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom