Dexter

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Што прават сезонава само?! Не верувам дека некоја сцена ме има повеќе потресено и шокирано од онаа со коњаникот... морници ме полазија по цело тело...

Мило ми е што Декстер се врати на старо... ако потпаднеше под влијанието на Бајни, целата филозофија, кодот на Хари ќе паднеше во вода.

И теоријата што ја пиша ФорестГамп наназад постојано ми се мота низ глава... цело време пазев што ќе рече девојката што ја пушти Тревис, ама пак... ништо конкретно не кажа за да ја побие...
За Квин и Деб не ми се исто допаѓа, ама мора да постои некоја споредна приказна.

Цитатов:
Brother Sam believed light can keep darkness at bay. But I wonder if darkness is defined by light. If so, darkness can't exist on its own. There must, by definition, be light somewhere, waiting to be found...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Засега, најверојатно најлошата сезона на Декстер.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Во последнава епизода ептен отупеја со брат му. Плус имаше и многу непотребни, да не речам глупи сцени.
Се надевам дека ќе се вратет малце на старо... некако ко некој голем експеримент се последниве епизоди.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Очекував покреативно да го употребат наследникот на Тринити и Темниот Патник. На крај направија каша попара.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Битен моменац у 06 07 сценава...


Нели пука од симболика - Декстер у црно со вилата у рака ве потсеќа на...?
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Сезоната е добра, мада последната епизода ми беше како тинејџерски road trip movie со сериски убијци. Не ми се ни допадна како после 6 години го вметнаа брат му во улога на лошото ѓаволче што му седи на едното рамо, паралелно со доброто ангелче т.е. татко му.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
“Brother Sam believed light can keep darkness at bay. But I wonder if darkness is defined by light. If so, darkness can’t exist on it’s own. There must, by definition, be light somewhere, waiting to be found.” -Dexter
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Последна излезе епизода 7 или ја има и епизода 8?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Интересна епизода. Декстер штотуку стана А Light Passanger :D
Или мене така ми се чини?

Потајно очекувана испадна The Whore of Babylon, поради Тревис и неговото бегање од сопатникот кој walks, talks and breathes :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom