Dexter

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Многу љубов бе епизодава...? Деб го гушка Декстер, Декстер го гушка докторот... Лагуерта дефинитивно ја мразат сценаристите али Дебра беше маестрална рака на срце. Има убава насмавка на која не можам да и одолеам. Иначе гледам се фура тезата дека Тревис е рефлексија на Декстер. Ќе се калкулира тука околу верата осеќам, да се прикажат двете страни на монетата.... Фанатик и тотален неверник... Крајот, бооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Интересна интересна епизодава... крајот ептен јак. Се дупнав од смеење со квин и батиста :DD хаххаха
А и ова со плавава рајан испадна небитно -_-. Масука се напна :)

После разговорот со брадр сем осеќам дека следи некоја епизода каде што декстер ќе му прости на некој.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Значи по изгледаната 06 05 почнувам да си мислам на тероијата шо ја начекав на еден странски форум - дека Тревис го има Гелар само во главата. Нешо у стил на Фајт клуб. Келнерката минатата епизода не го ни регистрираше Гелар, никој не го приметува Гелар на журката иако е на насловна страница... Мејби не така уверливи детаљи али интересна приказна би била убиец со подвоена личност.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Значи по изгледаната 06 05 почнувам да си мислам на тероијата шо ја начекав на еден странски форум - дека Тревис го има Гелар само во главата. Нешо у стил на Фајт клуб. Келнерката минатата епизода не го ни регистрираше Гелар, никој не го приметува Гелар на журката иако е на насловна страница... Мејби не така уверливи детаљи али интересна приказна би била убиец со подвоена личност.
Теоријава не држи вода. Дури е и смешна. Прво и основно, асистентката на Гелер на факултетот кај што предавал спиеше со Квин и најдоа негова тетратка со цртежи. Значи Гелар постои како лик, не е фикција во серијата. Нема можност за нешто такво.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Значи не дека не постои Гелар као човек. Туку као опсесија, као манијакална фрапираност од неговите зборови. Значи физички не егзистира до Тревис. Мислам јбг не дека се сложувам али уај ноат.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Значи не дека не постои Гелар као човек. Туку као опсесија, као манијакална фрапираност од неговите зборови. Значи физички не егзистира до Тревис. Мислам јбг не дека се сложувам али уај ноат.
Океј, како мисла водилка можно е да егзистира. Во тој случај не е лоша идејата, само што Декстер мудро заклучи уште во старт дека ова е работа на соучесници, а знаеш како оди тоа, чим Декстер заклучи нешто :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Deb: You fucked a person of interest?
Joey: Who fucks a person of non-interest?

:place::place::place::place::place:

p.s. Последната сцена, во водата, гледајќи ја епизодава во HD, не изгледање воопшто филмски, бар НЕ, во однос на слични сцени од други филмови.
The Big brother is back!?(As a passenger)
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Дали само јас забележав мала насмевка на лицето на Декстер на крајот, кога го виде брат му ? Сосема на крајот тоа беше и веднаш заврши.

Or I need glasses ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Дали само јас забележав мала насмевка на лицето на Декстер на крајот, кога го виде брат му ? Сосема на крајот тоа беше и веднаш заврши.

Or I need glasses ?
Можно е да си видел, затоа што во наредната епизода тие двајца........................Да не продолжам. На ХД верзијата има што ќе се случи во наредна епизода. Па кој видел, видел :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
само мене ми се претерано смешни квин и батиста? xDDDDD the partner card hahahhahaha
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Се напнав пошо се напна декстер пошо го напна ретардон на плажата :mad: како се кезеше, мамата идиотска :mad:

а таман ќе се десеше багот декстер да прости!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Многу сум назад поради колоквиумскиов МЕСЕЦ... Зборите за брат му да Декстер, глава ќе ме фркне.... тоа не е невозможно, освен ако не се појавува како татко му периодично :S
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Многу сум назад поради колоквиумскиов МЕСЕЦ... Зборите за брат му да Декстер, глава ќе ме фркне.... тоа не е невозможно, освен ако не се појавува како татко му периодично :S
The Dark Passenger , the real bad Dark Passenger е така се појавува неговиот брат.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ау супер, тоа не го очекував. И брат му се враќа и наследникот на Тринити. #winning:cool:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Конечно најдов време да ја изгледам 06 06 ( проклетава работа ме уби) и морам да признаам дека не ја доживеав онака, прибидејќи ја гледав со упалено светло. Овие озбилно решија да стават крај или да ја направат сезонава маестрална - гледам ги вратија у игра сите адути ( и братот на Декструс и Тринити). Дебра со клапестите уши ми ја обележа епизодава (уствари нејзиниот муабет со психологот) , значи у мој слободен некој превод тоа би изгледало вака : " Немој никако да постапуваш. Само биди Дебра. Превише размислуваш. Само работи ја својата работа, живеј и дај му шанса да се само од себе се реши . "
Живела психологиња !!! ( така јас се најдов у соба скокајќи пола саат на Рамштајн - буди она што си, нали).

Да се вратам на епизодава оти стварно не можам да ја заборавам фацата на Декстер кога латинос бој Ник му се клештеше у стил in your face bitch. На крајот си го доби шо наиде на аплауз на отворена сцена - Брајан. Бјанки ќе биде новата имагинација на Декструс (осеќам) шо уше од старт го подига на повиско ниво на зло. И така, бавно дејствие, досадна епизода али се надевам дека ќе ги убрзаат стварите наредната...

П.с Нели е малку извештачена целата таа љубовна прикаска меѓу Квин и Дебра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom