Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Kako ke se racuna Az Alkmar sega, znae nekoj? Momentalen rezultat ili ? Posto pisuva napusteno..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Kako ke se racuna Az Alkmar sega, znae nekoj? Momentalen rezultat ili ? Posto pisuva napusteno..
И јас ја имам АЗ. Би требало 1 коефициент, оти е прекината пред 60та минута....барем порано беше така.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Kako ke se racuna Az Alkmar sega, znae nekoj? Momentalen rezultat ili ? Posto pisuva napusteno..
1. Дoколку натпреварот е прекинат, се чека 72 часа за негово доигрување при што напреварот ќе се регистрира со резултатот од доигрувањето.
2. Доколку натпреварот не се доигра во следните 72 часа тогаш важи следново:
За Фудбал, ракомет, кошарка, рагби, американски фудбал (НФЛ)
а) Ако натпреварот е прекинат во прво полувреме, за сите видови игри се пресметува коефициент 1
б) Ако натпреварот е прекинат по завршување на првото полувреме или во текот на второто полувреме, постигнатиот резултат е важечки за сите видови игри и се смета како конечен резултат

Ова важи во Спорт Лајф... И јас ја имав 2 :(
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
1. Дoколку натпреварот е прекинат, се чека 72 часа за негово доигрување при што напреварот ќе се регистрира со резултатот од доигрувањето.

2. Доколку натпреварот не се доигра во следните 72 часа тогаш важи следново:

За Фудбал, ракомет, кошарка, рагби, американски фудбал (НФЛ)

а) Ако натпреварот е прекинат во прво полувреме, за сите видови игри се пресметува коефициент 1

б) Ако натпреварот е прекинат по завршување на првото полувреме или во текот на второто полувреме, постигнатиот резултат е важечки за сите видови игри и се смета како конечен резултат

Ова важи во Спорт Лајф... И јас ја имав 2 :(
А утакмицава кога се прекина?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Штудгарт 1
Хамбургер 1х
Јуве 2+
Челзи 2+
Атлетико 1
Рома 1
ПСЖ 1

со 140 има 1330 во Аристократ
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ОН: Челзи - Ливерпул - 2&3+ @6.05 или пак 2&Т2 @5,35
Срцки се овие Ливерпул :rolleyes:

ама на друго ме падна.
--- надополнето: Nov 20, 2011 5:55 PM ---
Поарно дајте ми ги мене парите отколку што ке ги давате за џабе на кладилница ...се однесува за тие што ке ја уплатат Ливерпул 2ка :tapp:
Како е Ливерпул друже? :icon_lol:
 
T

Torchyrus

Гостин
Поарно дајте ми ги мене парите отколку што ке ги давате за џабе на кладилница ...се однесува за тие што ке ја уплатат Ливерпул 2ка :tapp:
виде ли бе дека не си стасан уште ти да кажуваш вакви работи ехеее дете дете уште треба чоколино и мелко да пиеш ;)
и сега ќе земеш тоа што ти го пишав предходно 101 пат ќе го прочиташ за да ти биде јасно дека ТОПКАТА СЕ ВРТИ и самиот го имаш увидено тоа во 87 минута
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
1.990
БЛА БЛА сставив веке се на Челзи
--- надополнето: Nov 20, 2011 2:09 PM ---

не пратам германија :)
Лажен пророк хахахаха .. ГЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕН ЏОНСОООООООООООООООН !!!! <3 ЛИВЕРПУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУЛ <3
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Не зафркавајте го сега, плачит некаде, уште вие му фалите. :D

Chico - Junior 1 @ 2.20
Гостиве со резервен тим ќе играат.
 
М

Мартин`

Гостин
Ништо од првиве 2 ливчиња, одиме на поправен сега ..

ПСЖ - Нанси 1-1
Рома - Лече 1
Бриж - Серкл Б 1-1
Мадрид - Леванте 1

ај среќно..
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Ај едно инфо за вечер...
Унивесал де чиле-У Католика 2ка

Universidad de Chile igra sjajno ove sezone ali za 4 dana igraju utakmicu Copa Sudamericane, tako da danas kalkuliraju sa sastavom. Neki najbolji igrači dobiti će odmor. Najavljeni sastav danas: Esteban Conde; Osavaldo González, Igor Lichnovsky y Juan Abarca; Matías Rodríguez, Albert Acevedo, Nelson Rebolledo y Gerardo Marino; Paulo Magalhaes, Gabriel Vargas y Luis Felipe Gallegos.

Pogledamo li H2H vidimo da Catolica u zadnjih pet susreta ima 3 pobjede jednu neriješenu i jedan poraz. Sastav Catolice: Cristopher Toselli; Stefano Magnasco, Cristián Álvarez, Hans Martínez y Roberto Cereceda; Jorge Ormeño y Francisco Silva; Fernando Meneses, Milovan Mirosevic y Felipe Gutiérrez; Francisco Pizarro.

Sve u svemu Catolica bi mogla da iskoristi kalkuliranje domaće ekipe i da uzmu sva tri boda.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.156
Поени од реакции
2.755
Ливерпул и јас ја пуштам навивачки 2-ка и ќе ја сврзам со Хофенхајм 2-ка,незнам кој ќе ги запре Ибишевич,Салихович,Бабел и компанија.Кај Хамбургер најдобриот стрелец Петрич е повреден.
Хамбургер конечно победија WTF..Добро е што ја имав сингл Ливерпул ме извадија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom