Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.509
Поени од реакции
58.927
Те разбирам, ама не можеш да очекуваш да се држат до некои теории и правила. Едноставно имаат распоред и бираат тоа што им се чини најдобро во моментов. Телма не е ништо за труповине во Канал 5 кои даваа Реал - Лион наместо Наполи - Баерн ако не се лажам (реваншот беше обратно). Разликата е што во првиот натпревар играа две екипи и имаше неизвесност, а во вториот игра само една екипа и ја полни другата. Реал - Лион беше супер избор, ама пред неколку години. После даваа Арсенал - Марсеј, два пати, два инзвонредно досадни натпревари. А имаа Баер Леверкузен - Валенсија, германска и шпанска екипа, отворен фудбал, голови...

И јас кога би бирал секогаш би го бирал мечот во кој „играат две екипи“. Фиорентина е во тешка криза, нема тим како порано и ќе се грчи за бод исто како Катанија, Каљари и слични екипи.

Факторот Пандев го забораваме, како и времето во кое Лацио идеше 20 пати годишно во пренос. Фан групата на Пандев е поголема од фан групите на Милан, Јуве и Интер заедно, а телевизијата си бара гледаност. Иако пак ке речам, според мене и со Пандев и без него, изборот си е таман.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Те разбирам, ама не можеш да очекуваш да се држат до некои теории и правила. Едноставно имаат распоред и бираат тоа што им се чини најдобро во моментов. Телма не е ништо за труповине во Канал 5 кои даваа Реал - Лион наместо Наполи - Баерн ако не се лажам (реваншот беше обратно). Разликата е што во првиот натпревар играа две екипи и имаше неизвесност, а во вториот игра само една екипа и ја полни другата. Реал - Лион беше супер избор, ама пред неколку години. После даваа Арсенал - Марсеј, два пати, два инзвонредно досадни натпревари. А имаа Баер Леверкузен - Валенсија, германска и шпанска екипа, отворен фудбал, голови...

И јас кога би бирал секогаш би го бирал мечот во кој „играат две екипи“. Фиорентина е во тешка криза, нема тим како порано и ќе се грчи за бод исто како Катанија, Каљари и слични екипи.

Факторот Пандев го забораваме, како и времето во кое Лацио идеше 20 пати годишно во пренос. Фан групата на Пандев е поголема од фан групите на Милан, Јуве и Интер заедно, а телевизијата си бара гледаност. Иако пак ке речам, според мене и со Пандев и без него, изборот си е таман.
Јас знам дека на Телма им е филмот да го дадат во пренос Пандев и со тоа да си ја зголемат гледаноста. Само забораваат на една друга работа. Има луѓе како мене кои сакаат да го гледаат Пандев ама во дресот на репрезентацијата. Мене искрено ме заболе што ќе направи Пандев со Наполи, Интер, Лацио, Анкона, Специја ( се додека не игра во екипа за која навивам јас а верувам дека така се чувствуваат и навивачите на Милан, Рома, Фиорентина итн). Пандев веќе подолго време вешто ја избегнува репрезентацијата на пријателските а богами и на официјалните натпревари со изговор дека е повреден а потоа со божје чудо се опоравува за викендот кога треба да игра неговиот тим. Сепак и да е опоравен од повредата за викендов, дај Боже да одигра 20 минути ако се смилува тренерот на Наполи.
Батали тоа, муабетот ми беше за теоријата на Бране дека во ТВ пренос треба да оди шампионот без разлика кој друг игра во тоа исто време. Каде отиде таа негова теорија сега и како тоа одеднаш предност доби мечот на поатрактивните на име екипи пред мечот на шампионот?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.509
Поени од реакции
58.927
Па ти кажав мое мислење за теоријата.
А мое мислење за Пандев и за секој друг наш фудбалер е да бега што подалеку од оваа репрезентација, затоа што ни тој ни другите фудбалери не се криви за дното во кое се акнавме. Но ќе забегаме во друга тема затоа ќе скратам. Темата за репрезентацијата ја одштиклирав од набљудувани зошто ги потрошив нервите наменети за истата.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Мора да им се врати на наполитанките за последната 4:3 кога тепаа педерски со судии (непостоечки пенал + црвен на резултат 2:3). Тоа ќе биде ептен тешко, бидејќи Лацио игра без повредените Клосе и Диас. Ама се очекува дека Наполи ќе одмараат некои првотимци за тешкиот дуел со Сити што ги очекува во Лига на Шампиони во вторник, така да има шанси.

Во секој случај, се надевам дека крајниот исход ќе биде:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.492
Поени од реакции
5.465
Не зборите глупости, оправдано иде Наполи - Лацио , ќе има треќи светски рат тамо :)
Да бе многу оправдано... ланска година коа се бунеја сите зош Интер го даваат викаа шампиони дека се, а годинава? Што им е оправдање? ти ебем Пандев ти ебем нека се гони у некоа друга лига ај!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Сега брат ми збореше со Бране на FB и овој му рече дека не иде Милан затоа што иделе у 90 % преноси сезонава и дека не е само Милан екипа. Брат ми го праша дали ако на местото на Милан биле Интер ќе идела Наполи-Лацио и овој одговори дека ќе идела Интер затоа што сезонава се најмалку застапени во преносите. Плус во меѓувреме рече дека не е тоа радио па секој да си бара музичка желба.

Си ги врти работите како му одговара ама ај нека му биде.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Сега брат ми збореше со Бране на FB и овој му рече дека не иде Милан затоа што иделе у 90 % преноси сезонава и дека не е само Милан екипа. Брат ми го праша дали ако на местото на Милан биле Интер ќе идела Наполи-Лацио и овој одговори дека ќе идела Интер затоа што сезонава се најмалку застапени во преносите. Плус во меѓувреме рече дека не е тоа радио па секој да си бара музичка желба.

Си ги врти работите како му одговара ама ај нека му биде.
можеби само му пренел на брат ти, тоа што му е наложено, можеби тоа не е негов личен став :)

-инаку јас оваа година неможам да се пожалам на преносите, Рома само еден пат не ја даваа или два пати :pipi:
ама многу пати се погодија да играат во оние посебни термини кога сигурно одат во пренос :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.509
Поени од реакции
58.927
Сега брат ми збореше со Бране на FB и овој му рече дека не иде Милан затоа што иделе у 90 % преноси сезонава и дека не е само Милан екипа. Брат ми го праша дали ако на местото на Милан биле Интер ќе идела Наполи-Лацио и овој одговори дека ќе идела Интер затоа што сезонава се најмалку застапени во преносите. Плус во меѓувреме рече дека не е тоа радио па секој да си бара музичка желба.

Си ги врти работите како му одговара ама ај нека му биде.
хаха... убаво му рекол :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Serie A


Inter : '' The refs never helps us''
Мора некако да ги вратат во форма, ептен за греота беа.
Колкава само разлика има помеѓу линискиве страшна работа, сето тоа е чиста ''случајност''.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Мора некако да ги вратат во форма, ептен за греота беа.
Колкава само разлика има помеѓу линискиве страшна работа, сето тоа е чиста ''случајност''.
Формата и е за до 10 место, Калјари треба да се победи со 3 гола разлика а маани тоа па и примаа гол. Тешко освоени 3 бода а па замисли шо ќе биде со оние од 1-5 место шо се. :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Формата и е за до 10 место, Калјари треба да се победи со 3 гола разлика а маани тоа па и примаа гол. Тешко освоени 3 бода а па замисли шо ќе биде со оние од 1-5 место шо се. :D
Голот на Ларивеј беше копија од голот на Мота, на еднава страна признает на другава не, се се тоа само случајности, па и судиите се луѓе :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Голот на Ларивеј беше копија од голот на Мота, на еднава страна признает на другава не, се се тоа само случајности, па и судиите се луѓе :D
:pos: ај нека мине оваа, али следна нема вакви случајности да има. Првио гол беше офсајд и рака од Мота ;)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.108
Поени од реакции
12.792
Jубенташи дојде ред да зборат за судии и судиски неправди!Кој парадокс човече...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom