Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Муабетов ви е, ко на времето деца ко бевме. И сеа пред тепачка, демек си кажува кој кого че го викни од кај него:
- Јас че го викнам Прчето(локален манга)
- Сас че го викнам Бруно( друг локален манга)
- Јас че ги викнам Мајмуни
-Јас че ги викнам Комити
-Јас че го викнам Шварценегер
-Јас че го викнам Жанклодвандам
-Јас че земам Митралези
-Јас че зеам Авиони
-Јас че зеам Ракети бе!!!!

И готово, пошо од ракети немаше појако, овај со ракетите победи, и секој подома.
Битно си се изнасмејв последниве 3-4 страни :)
И најбитно ја посра работата со постот!:D
Ја ќе ти го викнам Љубе :))))


МАРШ ПО ДОМА !!!!!!!!1
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Распоред на мечеви за ова коло:

Сабота:
18:00 Интер-Каљари
20:45 Фиорентина-Милан
20:45 Наполи-Лацио

Недела:
12:30 Болоња-Чезена
15:00 Катанија-Киево
15:00 Џенова-Новара
15:00 Јувентус-Палермо
15:00 Парма-Удинезе
15:00 Сиена-Аталанта
20:45 Рома-Лече
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Овие фановите на милан многу мис е смешни...како фановите на Вардар да ги читам..кој од кој поизрод!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ја ќе ти го викнам Љубе :))))

МАРШ ПО ДОМА !!!!!!!!1
Брат,толку што почна да халуцинираш го смени и јузерот??Треба малу да намалиш :/
--- надополнето: Nov 18, 2011 5:32 PM ---
Овие фановите на милан многу мис е смешни...како фановите на Вардар да ги читам..кој од кој поизрод!
Добро,колку години навиваш за Интер две?:D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро,колку години навиваш за Интер две?:D
Од времето кога играа Ди Бјаџо,Алмеида,Виери,Рекоба,Калон,,Грешко,Емре,Шукур и другите..од времето кога Липи беше тренер на Интер(тој прв го начекав онака убаво)...јас не мислев 100% за сите..туку генерално опфатено..сега ако некој си е со мувата на капата тоа не е моја вина..јас сум навикнат и на неуспеси не сум како новопечените фанчиња кои се од 2006 па навака!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Од времето кога играа Ди Бјаџо,Алмеида,Виери,Рекоба,Калон,,Грешко,Емре,Шукур и другите..од времето кога Липи беше тренер на Интер(тој прв го начекав онака убаво)...јас не мислев 100% за сите..туку генерално опфатено..сега ако некој си е со мувата на капата тоа не е моја вина..јас сум навикнат и на неуспеси не сум како новопечените фанчиња кои се од 2006 па навака!
Не сум,брат генерализираш!!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Ако овие Телма имаат грам мозок ќе си го исечам!!!
Наполи-Лацио ќе иде у сабота :tapp:. Абе Бране, Бране не си ти крив, толку ти сече.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Roma-Juve to make 3D history
By Football Italia staff




The Week 15 match between Roma and Juventus will be the first Serie A encounter to be broadcast live in 3D.
Sky Italia, who hold the rights to top flight domestic football in the peninsula, confirmed the news earlier today.
Roma-Juventus will take place at the Stadio Olimpico on Monday 12 December. The tie will kick off at 20.45 local time.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Ако овие Телма имаат грам мозок ќе си го исечам!!!
Наполи-Лацио ќе иде у сабота :tapp:. Абе Бране, Бране не си ти крив, толку ти сече.
Претерана ти е реакцијата, според мене правилен избор направиле. Наполи и Лацио се две екипи што играат за висок пласман, додека на другава страна го имаме Милан и Фиорентина која не може да се препознае. Згора на тоа, лани излезе 7+ ми се чини утакмицата така да ќе има убав фудбал според мене.
--- надополнето: Nov 18, 2011 7:34 PM ---
Roma-Juve to make 3D history
By Football Italia staff


The Week 15 match between Roma and Juventus will be the first Serie A encounter to be broadcast live in 3D.
Sky Italia, who hold the rights to top flight domestic football in the peninsula, confirmed the news earlier today.
Roma-Juventus will take place at the Stadio Olimpico on Monday 12 December. The tie will kick off at 20.45 local time.
Во сериа А можеби, ама не и во Италија воопшто: http://www.fcinter.com.mk/aktuelno/708-finale-3d
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.801
Поени од реакции
44.306
Ако овие Телма имаат грам мозок ќе си го исечам!!!
Наполи-Лацио ќе иде у сабота :tapp:. Абе Бране, Бране не си ти крив, толку ти сече.
A што е Бране крив кога тој нема допирна точка со изборот за пренос, проверено инфо ми е ова.
Друг во Телма ги врши изборите за пренос, него му даваат меч и он коментира, толку.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Претерана ти е реакцијата, според мене правилен избор направиле. Наполи и Лацио се две екипи што играат за висок пласман, додека на другава страна го имаме Милан и Фиорентина која не може да се препознае. Згора на тоа, лани излезе 7+ ми се чини утакмицата така да ќе има убав фудбал според мене.
Муабетот ми е дека лани Бранко сите не убедуваше дека во директен пренос треба да оди шампионот кога во исто време се игра поинтересен меч од тој на Интер. Кој е сега луд во ситуацијава? Да не сум пропуштил нешто, па некој од Лацио или Наполи да не бил шампион лани?
--- надополнето: Nov 18, 2011 9:21 PM ---
A што е Бране крив кога тој нема допирна точка со изборот за пренос, проверено инфо ми е ова.
Друг во Телма ги врши изборите за пренос, него му даваат меч и он коментира, толку.
Јас колку што знам Бране е одговорен за целокупната спортска програма на Телма. (не дека имаат којзнае каква понуда освен Серија А, ама за тоа што го имаат тој е мангата)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.801
Поени од реакции
44.306
Јас колку што знам Бране е одговорен за целокупната спортска програма на Телма.
Епа не е, и Интер да играа сега со Фиорентина, пак Наполи ќе одеа, Бране само ги коментира мечевите и никад не одлучувал кој меч треба а кој не треба да оди, незнам ни како ги трпи оние на фејсбук што му се качуваат на к*р.
Да беше до него, Интер 38 пати ќе ги даваа секоја година ...

Иначе се слагам со тебе за викендов, Фиорентина - Милан пред Наполи - Лацио, мечот сите знаеме зашто е пренесуван и добива предност, поради Пандев.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Муабетот ми е дека лани Бранко сите не убедуваше дека во директен пренос треба да оди шампионот кога во исто време се игра поинтересен меч од тој на Интер. Кој е сега луд во ситуацијава? Да не сум пропуштил нешто, па некој од Лацио или Наполи да не бил шампион лани?
--- надополнето: Nov 18, 2011 9:21 PM ---

Јас колку што знам Бране е одговорен за целокупната спортска програма на Телма. (не дека имаат којзнае каква понуда освен Серија А, ама за тоа што го имаат тој е мангата)
А бе заеби дефиниции сега и што рекол Бране лани... ја не знам што сум рекол завчера... Наполи - Лацио е подобар меч, ти изреагира како да пренесуваат Болоња- Чезена.

Едит: знам дека го даваат заради Пандев ама според мене треба да го даваат и без тоа.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
А бе заеби дефиниции сега и што рекол Бране лани... ја не знам што сум рекол завчера... Наполи - Лацио е подобар меч, ти изреагира како да пренесуваат Болоња- Чезена.

Едит: знам дека го даваат заради Пандев ама според мене треба да го даваат и без тоа.
Епа мене ми текнува затоа што идел Интер на Телма место Јувентус во ситуација кога мечот на Јуве бил далеку поинтересен. Изговорот на Бранче беше тој што го пишав во претходниот пост и сега ме интересира каде е таа негова теорија што се однесува до изборот за сабота вечер?
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Утре , би требало да играат нерешено Наполи - Лацио .

Интер ќе победи некако со Калјари , а во Фиренце очекуваам да победи домашната екипа :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom