Обложување на нет

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Не го разбирам ова. Зашто некаде дава 1/4 на местото на коефициентот, некаде 13/10. Ај некое објаснување за ова... го имам неколку пати видено ама незнам што е, инаку не играм сеуште али кај и да е ке почнам на странава. Сега сеуште сум во фаза на проучување. Фала однапред.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
Не го разбирам ова. Зашто некаде дава 1/4 на местото на коефициентот, некаде 13/10. Ај некое објаснување за ова... го имам неколку пати видено ама незнам што е, инаку не играм сеуште али кај и да е ке почнам на странава. Сега сеуште сум во фаза на проучување. Фала однапред.
toa e drug nacin na pisuvanje koeficienti na koje nie ne sme naviknati i se vika FRACTIONAL ali toa ne e problem toa moze sam da si go smenis vo DECIMAL kako sto e kaj nas. Obicno se naoga vo prviot red i ti pisuvaa odds i strelka na koja sto ke stegnis i ti izleguva vo koja opcija sakas da gi gledas koef :decimal, fractional ili american.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
На BWIN било ептен заебано да се повлечат пари, те пасош да им пратиш копија, те чекање, бет365 многу побрзо работи ..
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Здраво момци . Отворив акаунт на бет365 со маестро картичка на Нлб. Се е ок вадам пари од картица префрлам на бет 365 ги играм , немам никаков проблем . Сакам да прашам дали за да повлечам пари од акаунтот и да ги префрлам на картица мора да го имам тој код што треба да стигне преку пошта на домашна адреса ???
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Здраво момци . Отворив акаунт на бет365 со маестро картичка на Нлб. Се е ок вадам пари од картица префрлам на бет 365 ги играм , немам никаков проблем . Сакам да прашам дали за да повлечам пари од акаунтот и да ги префрлам на картица мора да го имам тој код што треба да стигне преку пошта на домашна адреса ???
Мораш. :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Често неможам да пристапам на Бет365 ми се појавува ова:

AVVERTENZA - SITO NON RAGGIUNGIBILE

In applicazione del decreto dell'Amministrazione autonoma dei monopoli di Stato (AAMS) del 2 gennaio 2007, disciplinante la rimozione dei casi di offerta in assenza di autorizzazione, attraverso rete telematica, di giochi, lotterie, scommesse o concorsi pronostici con vincite in denaro, con il quale è stata data attuazione all'art. 1, comma 50, della Legge 27 dicembre 2006, n° 296, il sito richiesto non è raggiungibile poiché sprovvisto delle
autorizzazioni necessarie per operare la raccolta di giochi in Italia.
L'elenco degli operatori autorizzati al gioco telematico è disponibile sul sito istituzionale www.aams.gov.it.

Ви се случува ли и на вас истото? Кој к_р е ова?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Дај преведи го на кинески, можда некој ќе разбере што пишува...
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ej a bas sakav jas da prasuvam za ovie,posto ProBet kladilnicata mislam deka sorabotuva so niv.Aj ako ne ti e tesko pisi nesto poveke detali.
Вака кај нас во дебар соработува кладилница Арена и таму си отвораш акаунт си редиш пари на акунт и после си ги имаш сите опции за обложување, и нормално ако заработиш нешто си ги подогаш парите у кладилница во секое време, е сега мислам дека можиш преку кратичка да си направиш јузер али не знам тоа како иде не сум пробал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Често неможам да пристапам на Бет365 ми се појавува ова:

AVVERTENZA - SITO NON RAGGIUNGIBILE

In applicazione del decreto dell'Amministrazione autonoma dei monopoli di Stato (AAMS) del 2 gennaio 2007, disciplinante la rimozione dei casi di offerta in assenza di autorizzazione, attraverso rete telematica, di giochi, lotterie, scommesse o concorsi pronostici con vincite in denaro, con il quale è stata data attuazione all'art. 1, comma 50, della Legge 27 dicembre 2006, n° 296, il sito richiesto non è raggiungibile poiché sprovvisto delle
autorizzazioni necessarie per operare la raccolta di giochi in Italia.
L'elenco degli operatori autorizzati al gioco telematico è disponibile sul sito istituzionale www.aams.gov.it.

Ви се случува ли и на вас истото? Кој к_р е ова?
Дечки не секој разбира италијански, не е ова како англиски па речиси втор јазик да им е на сите, затоа ти пиша така.

Колку што разбирам јас ова е издадено од законот за игри на среќа од државата и вели дека страницава не ги исполнува условите кои се пропишани од властите и на сајтов аамс што ти го пишува можеш да најдеш кои сервиси се овластени за вакви работи.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Дечки не секој разбира италијански, не е ова како англиски па речиси втор јазик да им е на сите, затоа ти пиша така.

Колку што разбирам јас ова е издадено од законот за игри на среќа од државата и вели дека страницава не ги исполнува условите кои се пропишани од властите и на сајтов аамс што ти го пишува можеш да најдеш кои сервиси се овластени за вакви работи.
Друже, не прашав никаде за превод од италијански, него едноставно прашање: - ДАЛИ НА НЕКОЈ ИМА МУ СЕ СЛУЧЕНО ОВА? Иначе фала на твојот одговор и јас успеав колку толку да го преведам како и ти. Сепак прашањето останува исто, за некој кој може да одговори, а не да јаде л_ња во оваа доба од вечерта.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Друже, не прашав никаде за превод од италијански, него едноставно прашање: - ДАЛИ НА НЕКОЈ ИМА МУ СЕ СЛУЧЕНО ОВА? Иначе фала на твојот одговор и јас успеав колку толку да го преведам како и ти. Сепак прашањето останува исто, за некој кој може да одговори, а не да јаде л_ња во оваа доба од вечерта.
Па така кажи, јас мислев бараш превод на ова, не се разбравме, нема везе.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Луѓе сакам да прашам, има ли некои потешкотии во врска со исплата до bet365 !?!??! Се ли се одвива на регуларен начин? Оти неколку страни назад на темата, баш загледав дека се спремело за донесување на одредба со која ќе се оневозможувало да се ваде пари или нешто такво !?!?!? Има некој извадено пари од бет365 последните 1-2 недели !?!??!

И плус тоа да прашам...бидејќи при регистрацијата внесов друго име, како што ме викаат, а не онака како што е запишано на картичката, а презимето исто, ќе има некој проблем при исплати ?!?!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom