Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Oд возбуда, трема и неискуство ти се десило. Опушти се и не бери гајле. И да те откачи, не е страшно.Ќе најдеш друга ;)
Благодарам за одговорот . :) Те прашувам тебе како женско, пошто навистина ценам женски совети. Дали да и кажам дека немам девојка, дека уствари ми било прв пат или да премолчам следниот пат, ако го има. Може ќе ми кажеш биди искрен , ама тогаш може ќе ме шутне. Не ми е мене дека ако ме шутне, неможам да најдам друга, туку работава е да се обели образот тоа пишав во првиот пост.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Благодарам за одговорот . :) Те прашувам тебе како женско, пошто навистина ценам женски совети. Дали да и кажам дека немам девојка, дека уствари ми било прв пат или да премолчам следниот пат, ако го има. Може ќе ми кажеш биди искрен , ама тогаш може ќе ме шутне. Не ми е мене дека ако ме шутне, неможам да најдам друга, туку работава е да се обели образот тоа пишав во првиот пост.
Кажи и искрено, пошо тоа се цени. Може ќе те шутне, а може и нема да те шутне. Ти си должен да провериш со каква си имаш работа :)
--- надополнето: Oct 24, 2011 1:05 PM ---
Благодарам за одговорот . :) Те прашувам тебе како женско, пошто навистина ценам женски совети. Дали да и кажам дека немам девојка, дека уствари ми било прв пат или да премолчам следниот пат, ако го има. Може ќе ми кажеш биди искрен , ама тогаш може ќе ме шутне. Не ми е мене дека ако ме шутне, неможам да најдам друга, туку работава е да се обели образот тоа пишав во првиот пост.
Кажи и искрено, пошо тоа се цени. Може ќе те шутне, а може и нема да те шутне. Ти си должен да провериш со каква си имаш работа :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Сум слушнал и за по морбидни замислувања, мртви бебиња и тако даље. xD

Во ред јасна ми е поентата. Иначе нешто друго што денес стварно ме разочара, незнам дали беше од ненаспаност, притисок или возбуда. Се трудам да добијам ерекција,а вака кога сум опуштен на промаја што се вика ми се крева. Иронија, во град ќе помине некоја пицната покрај тебе , дури пукаат фармерки. А тука се напињам . И на крај кога успеавме, после 2 - 3 мин готово ... -.-'
--- надополнето: Oct 23, 2011 11:08 PM ---

Има уште еден у прикаскава. Ха ха ха . Оној во кој што она е заљубена и го сака, ама не е со него . Пред да си одам почна и за него да ми плаче, зш само него го сакала. Ама ич не ми е лесно ....
A girl likes a challenge not some easy guy.But she is so desperate that hangs with you guys.Get over her
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Се зависи како ќе се искаже.Ако и се отвори со срамежлива насмевка на лице,кнедла во грло,дрхтење на екстремитети и недај боже помисла дека со тоа аутоматски е под неа и она ја има топката,тогаш нае8ал.Нека и каже дечкото што чувствува но тоа нека и го каже со сериозна фаца,цврст став,да и даде до знаење дека он пак има достоинство и дека не може он да го ’’гази’’ ако он и се отворил.Незнам колку ме сваќате и колку може он да постапи вака,зависи егото колку му е high.Океј.
И што кога ќе и каже дека му се свиѓа? Што мислиш дека ќе се деси? Не е ниту он Том Круз, ниту таа Кејти Холмс, мислиш дека е ова филм? Не е! Секој којшто на некоја девојка пред да имаат нешто и кажал дека му се допаѓа добил „И ја сеа шо да праам со тоа?“

Какво сака нека му биде егото и самодовербата, самото кажување дека некој ти се свиѓа е ставање на скалило подоле. Ако нешто ти се свиѓа - го зимаш. Ако нешто ти се свиѓа и прашуваш дали може да го земеш, ќе ти речат не може. Едноставен е принципот во природата.
Ligar напиша:
Благодарам за одговорот . :) Те прашувам тебе како женско, пошто навистина ценам женски совети. Дали да и кажам дека немам девојка, дека уствари ми било прв пат или да премолчам следниот пат, ако го има. Може ќе ми кажеш биди искрен , ама тогаш може ќе ме шутне. Не ми е мене дека ако ме шутне, неможам да најдам друга, туку работава е да се обели образот тоа пишав во првиот пост.
И се обрати на македонка директно, ама ќе ми дозволиш да кажам мислење.

Прво, ти веќе образот си го „исцрнил“. Нема враќање назад. Не си се покажал и тоа ќе си го носиш цел живот, нема тука мењање.

Второ, искреност не се цени, а образот нема да си го обелиш никако. Она што треба да го направиш е да бидеш мирен и да ја чекаш шансата да си ја вратиш (то ест изградиш) репутацијата. Жените све си кажуваат меѓу себе. Ама СВЕ. Така што, од другарки и познанички нејзини бегај. Исто така и од нејзе, неможеш ништо да поправиш таму.

Трето, ако нешто ептен сакаш да и кажеш, тогаш префрли и ја вината. Тоа што си го кажал, дека имаш девојка е сосема океј. Никој нема да ти верува на тоа, ама океј изговор е. Ако нешто чуеш муабет, што е сосема возможно, дека се десило тоа што се десило, искреност НИ-КА-КО зашто резилот ќе ти биде уште поголем ако ја кажеш вистината. Мој совет, ако чуеш муабет, да кажеш све против нејзе. Ако она била толку идиот вашата интима да ја пренесе во јавност, ти биди идиот нејзе да и ја префрлиш вината. На пример, и смрдел ужасно здивот или нешто друго (знаеш на што мислам), дебела е (ова боли највише) :) не знае што треба да праи у кревет, џабе се ебела со пола град, а се ебела, она ми кажа, и така натака, смисли злобни ствари, ваљда е тоа лесно. ;)

Фин дечко со фини девојки. Ако не чуеш муабет, гајле немај, ама ако чуеш... нема играње Mister nice guy.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4
Поени од реакции
2
Здраво.
Со дечко ми бевме заедно 2 и пол години се беше супер. Никогаш се неавме скарано изгледаше дека врската како да е од бајките. Го сакам премногу бев подготвена се да направам за него а и тој за мене. Решивме и двајцата да немеме профили на ФБ. После месец дена тој не направи лажен профил на ФБ и почна да остава лајкови и песна на други женски. Кога дознав бев многу бесна на тоа. Го вратив мојот стар профил и му пратив покана за пријател тој не прифаќање ми викаше дека нема потреба и дека немало ништо во тој профил. Од тогаш почнаа кавгите. Бев многу повредена од тоа што таму ги собира сите а мене ме отфрла. Наредив на едни другари и му го избришаа профилот, така се случуваше едно 5-6 пати. И на крај тој дозна дека сето тоа сум го јас направила и беше премногу лут и веќе си нашол сведоци за да ме пријави во полиција. Сведоците ќе му биле мои некогашни другарки, се заканувал преку други дека ќе ме тепа. :mad: Од тогаш замина без збор. Премногу сум повредена од него, тој ме правеше будала, ме стави на второ место, поважно му беше една обична веб страна на интернет. Секогаш кога ќе го сретнаме се разминуваме како никогаш да не сме се знаеле. :place: Само ги наведнуваме главите и се одминуваме. Понекогаш посакувам да отидам кај него но премногу сум горда за да му се молам. Поминаа 6 месеци сегасака се да биде како порано но не знам дали воопшто заслужува да му простам.
 
T

Tetro

Гостин
Здраво.
Со дечко ми бевме заедно 2 и пол години се беше супер. Никогаш се неавме скарано изгледаше дека врската како да е од бајките. Го сакам премногу бев подготвена се да направам за него а и тој за мене. Решивме и двајцата да немеме профили на ФБ. После месец дена тој не направи лажен профил на ФБ и почна да остава лајкови и песна на други женски. Кога дознав бев многу бесна на тоа. Го вратив мојот стар профил и му пратив покана за пријател тој не прифаќање ми викаше дека нема потреба и дека немало ништо во тој профил. Од тогаш почнаа кавгите. Бев многу повредена од тоа што таму ги собира сите а мене ме отфрла. Наредив на едни другари и му го избришаа профилот, така се случуваше едно 5-6 пати. И на крај тој дозна дека сето тоа сум го јас направила и беше премногу лут и веќе си нашол сведоци за да ме пријави во полиција. Сведоците ќе му биле мои некогашни другарки, се заканувал преку други дека ќе ме тепа. :mad: Од тогаш замина без збор. Премногу сум повредена од него, тој ме правеше будала, ме стави на второ место, поважно му беше една обична веб страна на интернет. Секогаш кога ќе го сретнаме се разминуваме како никогаш да не сме се знаеле. :place: Само ги наведнуваме главите и се одминуваме. Понекогаш посакувам да отидам кај него но премногу сум горда за да му се молам. Поминаа 6 месеци сегасака се да биде како порано но не знам дали воопшто заслужува да му простам.
1. Не напиша колку години имаш.
2. Колку е тој крив, толку си и ти.
3. Со закани за тепање, ц ц ц.

Да му простиш, може ќе погрешиш. Да му се вратиш само и само да си во врска на фејзбук, немој.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ако уште мислиш на него после тоа што ти го направил....и што ти работел зад грб.....тогаш оди пријави се сама у полиција дека си "непресметлива личност".
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Заебал работа типот сеа незнае како да се извади па ти се заканува.:)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Офф бе луѓе.Јас искрено не гледам девојко тука некој кој знае каков пробем,туку чисто тинејџерски маки.(без навреда).Фејсбуци ,лајкови,слики бла бла.Па и мојот става лајкови на други девојки..и на нивни песни и на нивни разголени слики.И што сеа?Зошто да се лутам за тоа?Треба ли да му ја скратувам слободата?
Нормално дека ќе направи лажен профил кога очигледно премногу сте се стегнале и двајцата ,сте се пригушиле.па и профилите сте ги избришале.
Мој совет...времето ќе покаже се.Ако се сакате навистина ќе бидете заедно.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Заборави го, има болје од него, како оние кои ќе те стават In Relationship за сите да видат дека сте заедно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Хмм... па и не некој случај поради фб да се скарале, значи ја ставал на др место а тоа му било поважно сепак врска од 2.5 години е не од еден месец, а фб е една обична играчка која денес на некои луѓе е поважна од било што. Ја лажел, јас да сум не простувам и премногу е смешно да се каже дека врската прекинала поради тие глупи сајтови но сепак е МОЖНО. На некои да им избришеш фб е исто како да и забодиш нож во гради. Срамота за него и тие што го подржале за да ја пријави во полиција. Да се паметни би го советувале да и се врати. Колку прост народ има ејјјј o_O
ПС. Утре ќе ја оставам девојка ми во замена за фармата на фб ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom