Помош, софтверски проблеми и совети

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Product key или слабо? :)

п.с. Фала :)
--- надополнето: Oct 8, 2011 2:29 PM ---

Едит: Ме мрзи да барам по нетов сеа :) Нормално колку треба да е температурата на матичната, на процесорот?

Мене ова ми покажува:

Field Value
Sensor Properties
Sensor Type Fintek F71882/883 (ISA A00h)
GPU Sensor Type Diode (NV-Diode)

Temperatures
Motherboard 35 °C (95 °F)
CPU 20 °C (68 °F)
CPU #1 / Core #1 26 °C (79 °F)
CPU #1 / Core #2 45 °C (113 °F)
Aux 31 °C (88 °F)
GPU Diode 56 °C (133 °F)
SAMSUNG HD161HJ [ TRIAL VERSION ]

Cooling Fans
CPU 2183 RPM
GPU 61%

Voltage Values
CPU Core 1.184 V
+3.3 V 3.376 V
+5 V 5.134 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+3.3 V Standby 3.376 V
VBAT Battery 3.328 V

Се е во ред?? :)
Температурите ти се нормални, може графичката да биде само некој степен пониска но зависи од моделот.
За продуктен клуч провер ПП:)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Како се викаше програмата што можам 1 фајл да го поделам на 2 или повеќе делови. Сакам да ја префрлам Пес 2009 на 2 Двд од 4.7гб
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Инсталирав Виндовс 7. Во таск менаџерот ми пишува 100% зафатеност на ЦПУ, Немам сеуште почнато да инсталирам програми и тн. Инсталирав само тоа што ми е неопходно, Гогл Хром, Скајп, Винрар, Дали е до тоа Виндовсот што бара апдејт, само работи тоа ХДД -от , неможам да видам што е тоа што го преоптеретува ЦПУ-то.
П.С. Мое мислење е дека оптеретен е од тоа апдејтите, Како да се ослободам од нив.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Инсталирав Виндовс 7. Во таск менаџерот ми пишува 100% зафатеност на ЦПУ, Немам сеуште почнато да инсталирам програми и тн. Инсталирав само тоа што ми е неопходно, Гогл Хром, Скајп, Винрар, Дали е до тоа Виндовсот што бара апдејт, само работи тоа ХДД -от , неможам да видам што е тоа што го преоптеретува ЦПУ-то.
П.С. Мое мислење е дека оптеретен е од тоа апдејтите, Како да се ослободам од нив.
Па ако ти е до апдејтот исклучиго ебаго.Во срч напиши winows update и кликни.Оди change setting и намести мануелно.
И напиши шо процесор имаш, ако е еднојадрен ти нема спас:)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Ај кој знае нека помага, Се работи за Едубунту 7.04 ми побара инсталација на флаш плеер го симнав пробав да го инсталирам ама ништо,предходно пушташе видеа после зашто како дали јас заебав нешто или што е работава не знам не сака да пушта видеа бара приклучок,се обидов на 10000 начини ништо не функционира.
Ајде кој знае нека каже како га го оправам чудово повторно да пушта видео.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
проблем!?

имам dell xps L502X... и на него инсталирав winxp, a пред тоа имав win7 кој сеуште е инсталиран... едноставно направив shrink на drive C и на новата партиција го инсталирав XP...

е сеа кажете ми како да ставам податоци на xp...дека не ми препознава усб... неможам да фатам мрежа и слично...

и да не знаете како може пак да се вратам на win7 поради тоа што неам опција да бирам кој оперативен систем да го подигнам тука дирекно оди на winxp
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
M

Mr.InF3ction

Гостин
проблем!?

имам dell xps L502X... и на него инсталирав winxp, a пред тоа имав win7 кој сеуште е инсталиран... едноставно направив shrink на drive C и на новата партиција го инсталирав XP...

е сеа кажете ми како да ставам податоци на xp...дека не ми препознава усб... неможам да фатам мрежа и слично...

и да не знаете како може пак да се вратам на win7 поради тоа што неам опција да бирам кој оперативен систем да го подигнам тука дирекно оди на winxp
Инсталирај EasyBCD и додади го windows 7 на бут менито. Лесен софтвер е ќе се снајдеш..на почеток можеби ќе има како ерор нешто само одберија партицијата каде ти е инсталиран седмицата и ќе биде ок. Ако и така не работи од лево под BCD Deployment одбери партицијата на седмица и Install BCD :D
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Инсталирај EasyBCD и додади го windows 7 на бут менито. Лесен софтвер е ќе се снајдеш..на почеток можеби ќе има како ерор нешто само одберија партицијата каде ти е инсталиран седмицата и ќе биде ок. Ако и така не работи од лево под BCD Deployment одбери партицијата на седмица и Install BCD :D
неможев ништо да инсталирам, ништо не препознаваше...затоа со цедето на седмицата напраив рипеар за да можам да се вратам пак на седмицата... него сеа имам друг проблем... имам 250гб хард од кои 100гб се слободни...а со диск менаџмент од седмицата не ми дава да напраам шринк повеке од 905мб???
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Па ако ти е до апдејтот исклучиго ебаго.Во срч напиши winows update и кликни.Оди change setting и намести мануелно.
И напиши шо процесор имаш, ако е еднојадрен ти нема спас:)
AMD Atlon 64 3400+, Пробав и така и пак истото , ебаго. :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Симни си некој друг манаџер за партиции како easus partition master home edition. Не се замарај со тоа од седмицата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom