Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
добро што по ѓаволите трипа сеа imdb? зашто не можам add to my movies туку има ретардирано add to watchlist???????
неќам глупаво watchlist, сакам да си го ставам кептен америка во my movies....
Што е разликата? Јас my movies никад не користев, кога воведоа watchlist, ми беше онака лесно пристапно и слично, и го навикнав. Него, кога веќе исполнуваме желби, би сакал да ја видам екранизирана приказната позади half-life. :)
 
G

_Ghost_

Гостин
Што е разликата? Јас my movies никад не користев, кога воведоа watchlist, ми беше онака лесно пристапно и слично, и го навикнав. Него, кога веќе исполнуваме желби, би сакал да ја видам екранизирана приказната позади half-life. :)
И јас од една страна, ама од друга пак, предобро е замислена во играта, не сакам да ми ја заебат најдобрата приказна во игра.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
8 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
4
Ne znam dali na ovaa tema e soodvetno da praasam, no ajde ... Znachi itno mi treba tekstot od teatarskata pretstava ,,Solunski patrdii,, kaj moze da go najdam da ne znae nekoj... ? Ili ako go ima nekade na Internet neka mi go prati nekoj ... Fala odnapred :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.917
T

Tetro

Гостин
Исто така тоа значи дека нема шанси филмот да биде лош :)
Има шанси, и тоа големи.
Зависи од тоа кој ќе го напише сценариото и кој ќе седне на режисерското столче. Не секој филм кој е излезен од новела на Кинг е добар, само неколку се одлични.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.917
Се надевам... денес се е можно. Има некои лоши филмови од постарите ама во главно се многу добри филмови, дури и тие кои имаат оцени 4-5.
 
А

Анноун

Гостин
Го гледав Unforgiven , оскар земал филмот за 92ра . Некако , очекував повеќе како филм со Оскар и за толку добра оцена на IMDB.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.917
Го гледав Unforgiven , оскар земал филмот за 92ра . Некако , очекував повеќе како филм со Оскар и за толку добра оцена на IMDB.
Таман си е. Ако си ги гледал останатите од Клинт Иствуд, би требало да знаеш што да очекуваш :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го гледав Unforgiven , оскар земал филмот за 92ра . Некако , очекував повеќе како филм со Оскар и за толку добра оцена на IMDB.
Филмот е феномелен, незнам ти што си очекувал, ама да збориш негативно за тој филм е просто несватливо.....
 
А

Анноун

Гостин
Филмот е феномелен, незнам ти што си очекувал, ама да збориш негативно за тој филм е просто несватливо.....
не зборам негативно , само велам дека ми фалеше нешто плус . суровост , одмазда , закана и крај :pos:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Drive e одличен. Не знам како да го опишам моментално, ама ќе пробам. Атмосферата е ко во модерен филм на Кјубрик. Арт филм + филм noir + меланхолија + чуден(одличен) саундтрак и мадафака перформанс од Гослинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom