Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
И ЈУве може да замеша прсти тука на чело со КОнте изгледаат како добар тим само левата бековска позиција им е слаба другите делови од тимот им се навистина добри.Тоа ќе биде тројката што ќе оди во ЛШ следната сезона по мене :)
Јуве одигра со еден утепан тим и со еден утепан тим кој им е нешто како б-тим. Така да рано е за нив да се дава оцена се додека не почнат да играат со саглам противници.

Интер ќе заостане многу на почетоков зошто цела екипа е во хаос, така да шансите се мали.

Рома според мене има подобар тим од Лацио (зборам комплетно со се клупа) ама и тие ги имаат истите проблеми акко Интер.

Пишав и порано, оваа година многу непредвидливи резултати ќе има, но засега Наполи и Милан се единствени екипи кои имаат и комплетен состав и некаква игра со глава и опашка, значи единствени кои веќе се подготвени за трка.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Последните две години јуве се најчесто второ или трето место на анкетата а завршуваа 7мо на табела :D
Последните две години Јуве имаше далеку послаб тим од овој на Наполи :) Оваа година и двете екипи имаат добри состави, само има време, повреди, падови во форма, судиите :) , ќе го решат победникот.
 
С

сашенко

Гостин
Последните две години Јуве имаше далеку послаб тим од овој на Наполи :) Оваа година и двете екипи имаат добри состави, само има време, повреди, падови во форма, судиите :) , ќе го решат победникот.
Само сакав да кажам дека анкетата е далеку од реална.Јуве, Интер и Милан имаат најмногу фанови овде и затоа тие се на првите три места на анкетава.Ете јуве го гласаме и секогаш 2 или 3 испаѓа на анкетава а дупки беа лани.Сите гласаат за своите дури се пушти и муабет едно време дека лажни акаунти се праеле за да гласови да се собираат.Мада мислам дека тоа беше заебанција.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Само сакав да кажам дека анкетата е далеку од реална.Јуве, Интер и Милан имаат најмногу фанови овде и затоа тие се на првите три места на анкетава.Сите гласаат за своите дури се пушти и муабет едно време дека лажни акаунти се праеле за да гласови да се собираат.Мада мислам дека тоа беше заебанција.
:pos:

Па реално, Интер последниве години беше прв на листата и секогаш завршуваше прв, освен лани кога беа тука некаде со Милан на анкетата, па Милан освои. Не дека е реална, али јас очекувам изненадување оваа година, Наполи и Јуве за Скудетото :)
 
С

сашенко

Гостин
:pos:

Па реално, Интер последниве години беше прв на листата и секогаш завршуваше прв, освен лани кога беа тука некаде со Милан на анкетата, па Милан освои. Не дека е реална, али јас очекувам изненадување оваа година, Наполи и Јуве за Скудетото :)
Абе некогаш испаѓа точно гласано.Работата е што никогаш фан на јуве не гласал дека интер ке ја освои лигата мада биле многу поквалитетен тим, ниту пак за Милан некој гласал.Јас лани уште на стартот на сезонта реков Милан ке ја освојат лигата и бев уверен во тоа до крај а гласав за Јуве :D.Значи без разлика каков тим имаат овие три екипи на анкетава ке имаат гласови секогаш.Подобро и да ја нема анкетата.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јуве одигра со еден утепан тим и со еден утепан тим кој им е нешто како б-тим. Така да рано е за нив да се дава оцена се додека не почнат да играат со саглам противници.

Интер ќе заостане многу на почетоков зошто цела екипа е во хаос, така да шансите се мали.

Рома според мене има подобар тим од Лацио (зборам комплетно со се клупа) ама и тие ги имаат истите проблеми акко Интер.

Пишав и порано, оваа година многу непредвидливи резултати ќе има, но засега Наполи и Милан се единствени екипи кои имаат и комплетен состав и некаква игра со глава и опашка, значи единствени кои веќе се подготвени за трка.
Па не би рекол дека Милан има комплетен состав.
Моментално кај Милан повредени се : Ибра,Робињо,Гатузо,Амброзини,Таиво,Боатенг,Фламини,Инзаги,Замброта и Мексес.Во листава која што се надевам дека е комплетна фали уште голман и ете ти конкурентен тим за Италија :icon_lol:
Кога барем 5 играчи ќе се вратат од овие горе тогаш ќе ја видиме вистинската сила на Милан сезонава а до тогаш ние миланезите ќе се молиме да освоиме 3 бода колку да не ни избегаат многу другите.
Наполи има добар тим составено кој што ќе прави доста проблеми но кај нив најголем проблем е кратката клупа а сите тука знаеме дека без јака клупа тешко до титула.
Околу Рома се дигна прашина пред почетокот на првенството но полека таа прашина спласнува и ако не се смени нешто во брзо време излезот во Европа ќе биде само сон.
Интер според мене е ослабнат од минатата сезона.Замена за Ето неможе да биде Форлан кој што веќе има 32години.Не дека годините нешто значат но сепак Ето е Ето.На клупата го имаат Гасперсон кој што ќе си земам за право да кажам дека е многу полош од Бенитез.Човеков си тера некоја 3-5-2 формација во која што играчите му се утепуваат од трчање а нема никаков ефект.Измената во саботата што ја направи нема потреба да се коментира зошто никој нормален тренер кој што брка гол не би го извадил Форлан за Мунтари.

Има уште многу да се игра ова е само почеток.Таму негде после 12то коло ќе се знае како стојат работите од прилика.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Добро тоа и ми е муабетот, Милан има клупа а има и изградена игра, може да турка во ваква ситуација. Кај другите екипи неколку повреди се многу сериозен проблем.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Наполи треба да батали ЛШ и да се фокусира на Калчото........имаат воигран состав,дома газат СЕ пред себе,а веќе почнаа и надвор посигурно да играат,во Европа ќе ги “јаде“ неискуството и самодовербата што ја имаат во Калчото......по долги години Серија А - Серија Б конечно можат да дојдат до титула
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Ако милан изгубил 1 утакмица не значи дека готово он нема ништо да освои ке се бори за квалификации ЛШ ! не се гледа се од 1 утакмица така да ке видиме .. сепак ке го видите вистинскиот Милан коа ке се вратат играчите од нападот средина одбрана .. ! 1 ибрахимович или 1 робињо сега моментално се гледа колку му значи на Милан !!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Ако милан изгубил 1 утакмица не значи дека готово он нема ништо да освои ке се бори за квалификации ЛШ ! не се гледа се од 1 утакмица така да ке видиме .. сепак ке го видите вистинскиот Милан коа ке се вратат играчите од нападот средина одбрана .. ! 1 ибрахимович или 1 робињо сега моментално се гледа колку му значи на Милан !!
МИлан останува главен конкурент за тутула сепак ЈУве и Наполи можат да му замрсат сметки.Комшиите ваши немаат шанси за титула
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Како победа над Парма и Сиена те прават од екипа која не успеала да се избори ни за ЛЕ прошла сезона у конкурент за титула не ми е јасно никако !!

Да ги земаше Јуве Агуеро, Тевез и Меси ќе сватев, ама со неколку просеци плус како очекувате Јувентус да биде конкурент за титула не ми е јасно никако !!

Да не го сватат навивачите на Јуве ова како провокација ова е лично мое мислење дека Вучиниќ, Џакерини и Видал се ништо повеќе од просеци и Јуве не ме плаши ама ич !
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Како победа над Парма и Сиена те прават од екипа која не успеала да се избори ни за ЛЕ прошла сезона у конкурент за титула не ми е јасно никако !!

Да ги земаше Јуве Агуеро, Тевез и Меси ќе сватев, ама со неколку просеци плус како очекувате Јувентус да биде конкурент за титула не ми е јасно никако !!

Да не го сватат навивачите на Јуве ова како провокација ова е лично мое мислење дека Вучиниќ, Џакерини и Видал се ништо повеќе од просеци и Јуве не ме плаши ама ич !
Се слагам со првите два реда, а за последниот делумно. Јуве не треба да те плаши. Наполи ќе не исчука сите :)
 
С

сашенко

Гостин
Како победа над Парма и Сиена те прават од екипа која не успеала да се избори ни за ЛЕ прошла сезона у конкурент за титула не ми е јасно никако !!

Да ги земаше Јуве Агуеро, Тевез и Меси ќе сватев, ама со неколку просеци плус како очекувате Јувентус да биде конкурент за титула не ми е јасно никако !!

Да не го сватат навивачите на Јуве ова како провокација ова е лично мое мислење дека Вучиниќ, Џакерини и Видал се ништо повеќе од просеци и Јуве не ме плаши ама ич !
Незнам зошто Јуве го сметаат за конкурент за титулата.Јас сум навивач за Јуве откако знам за себе и ги познавам добро работите што се случуваат со Јуве и со сигурност можам да кажам дека Јуве е далеку од спремен за да го освои калчото.И самата управа и тренерот го имаат изјавено тоа и свесни се колкав ни е капацитетот годинава.Наполи е тимот кој треба да не плаши сите...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Napoli e vo predost ovaa sezona. Juve ne gi smetam za kandidati za skudeto, i od Roma se razocarav mnogu.

Rabotava e sto site timovi koga ke igraat so Inter i Milan ke go dadat svojot maksimum ili ke se zatvorat maksimalno, so Inter zaradi toa sto Inter palese i gaseshe sve minatite sezoni, a so Milan poradi toa sto se aktuelni sampioni. Sreka za Napoli sto seuste go ima statusot kako "autsajderski" tim za osvojuvanje na Seria A.

Neka ne ve lazat ovie porazi i nereseni na Inter i Milan, posekako timovite sto go osvojuvaat prvenstvoto ne zavrsuvaat so perfekten skor.

Inter, Milan i Napoli ke se borat godinava, Napoli licno gi smetam za favoriti poradi pricinite koi gi pisav, posle Inter, pa posle Milan. Ako kupat eden igrac vo sredina Milan vo januari, ke se pred Inter, a vaka sto znam...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom