Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ова беше интересно на старт, сега само копирање на нечија креативност, лејм, за секој втор гол од далеку може да се прави ...

Иначе ако случајно начекавте на 5ка Сити - Наполи, колку само гостински навивачи на Наполи имаше, страшно нешто, мислам дека кога и Јунајтед играат на тој стадион нема толку гостински фанови, едни од најдобрите се у Светов дефинитивно.
Стварно, ептен стана досадно. Иначе идејата беше на Hellz Guardian и морав да му барам авторски права, за да направам мое видео :D

Се извинувам за оф топик ;)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Мене не ми пречи. И онака со ова што се деси со кошарката, гласот на Игорче доживотно ќе ми биде врежан во меморијата. Цената на успехот... :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Уф... ова што му се случи на Стекеленбург изгледаше болно... ептен болно. Ако има некаква информација во врска со него постирајте.
Овај Лусио е еден грозен играч.
 

MunichBastards

Red Scouser
Член од
9 август 2011
Мислења
154
Поени од реакции
78
Милан ќе го освои скудетото повторно јас мислам .. Интер нема ни И од оној Интер на Жозе Мурињо. Останатите не се конкурнција.. тоа е тоа ..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Уф... ова што му се случи на Стекеленбург изгледаше болно... ептен болно. Ако има некаква информација во врска со него постирајте.
Овај Лусио е еден грозен играч.
Лусио е добар чоек бе, после свештеник ќе стане, а и сигурен сум дека сеа го јаде совеста и после натпревар ќе запали свеќа за душата на Стекелембург. Ама таква е ситуацијата у тимот и он е напнат.:LOL:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Банда кловнови на чело со популарно наречениот ГАСПЕРСОН .....зашто имал тактички замисли слични на ФЕРГУСОН бахххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Шо знам оваа формација шо ја игра овај ГасперСОН мислам дека после 5то коло ќе умрат играчиве од ЗАМОР премногу трчање непотребно :confused:... Оваа година Интер слабооо слабоо , влегувањето на Мунтари беше врв...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ги глеав прееска интер и рома и сум презадоволен од нивната игра, камо вака да продолжат.:D
Никаква организираност немаат, не се способни акција да направат, ни едните ни другите.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Банда кловнови на чело со популарно наречениот ГАСПЕРСОН .....зашто имал тактички замисли слични на ФЕРГУСОН бахххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх
Не го земате Ендо бе за тренер ??

Се вртеше таков муабет !!


.

Многумина од вас не го знаат типов. Се вика Томонори Ендо, поранешен фудбалер на аматерско ниво, видел дека не го бива за фудбал и се запишал на факултет.
На спортска медицина, односно масер за спортисти !
Дечкото е моментално масер на фудбалскиот тим на Милан, но се врти муабет дека може наскоро да ја смени професијата и да стане новиот тренер на Интер, и да го замени феноменалниот Гасперини или попознат како Гасперсон, поради квалитетите што ги поседува и подсетува на Сер Алекс Фергусон !!


Томонори Ендо предавнику !
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Utakmicata sinoka Inter-Roma bese vistinsko macenje.Podosadno amin.Ali 80% e taka na pocetok na sezona vo Seria A.Dodeka gi pronajdat formite timovite...Inace Gasperini ko sto zabelezav pocna so 4-3-1-2,ama trebase bar da zavrsi so 3 vo napad,ne Muntari da go stava
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
“I couldn’t see Fabrizio Miccoli start his run over the wall because he’s so short.”
Julio Cesar finally discovers Miccoli’s secret weapon on free kicks

“If I’d had a bet on me being the first scorer, I would have won a lot of money…”
And sparked a new Serie A betting scandal, Stephan Lichtsteiner

“Juventus do not have a vendetta against Inter. They are simply collateral damage.”
President Andrea Agnelli manages to insult the Nerazzurri even more by declaring them too irrelevant to hate

“I’d like for us to be allowed to play before we are criticised and ostracised for our tactics.”
Gian Piero Gasperini got his wish, so can now be torn apart fair and square

“At the start of the game we were literally asleep.”
Zlatan Ibrahimovic might want to look up the meaning of the word ‘literally’ or reconsider pre-match naps

“We never stop talking to each other, not even under the shower.”
Djibril Cissè has already formed a disconcertingly close partnership with Miroslav Klose

http://www.football-italia.net/quotes.html
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Гледа некој што се дешава на Аталанта - Палермо? Колку вода човече...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom