Фан клуб: Милан

Саше?

  • ЛШ

    Гласови: 0 0,0%
  • Лига Европа

    Гласови: 0 0,0%
  • Отказ на полусезона

    Гласови: 0 0,0%
  • Се замолува Марли да не паничи за трансфери.

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето ќе се затвори: .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
ФАЛА ТИ ГОСПОДЕ! Многу ми е ќеф за Ночерино, многу!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.443
Мене ИЧ не ми прае мерак Ночерино :cautious:

...ама ка што глеам појќето од вас се израдуаа таке да за убоо нека е, може ќе го засакам со тек на време, а може и не :D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Па добро, годинава Милан ги земаа Емануелсон, Бомел, Касано, Таиво, Мексес, Шарави, Аквилани и Ночерино за околу 15м евра. Што пишаа погоре костурот на тимот е уигран, Емануелсон, Бомел и Касано се вклопија добро уште другиве да се вклопат и добар тим ќе се има сезонава. А за ЛШ ќе мора едноставно да се запне и 100% да дадат играчите од себе.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Мистер Х е Ночерино :pos:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Мене ИЧ не ми прае мерак Ночерино :cautious:

...ама ка што глеам појќето од вас се израдуаа таке да за убоо нека е, може ќе го засакам со тек на време, а може и не :D
Уште на 13ти Септември ќе го засакаш коа ќе играме против Барса ќе видиш, ќе ги јаде живи Иниеста, Педро, Медро и остали :D
Овој играч намногу ни требаше за ЛШ после суспензијата на Гатузо и повредата на Фламини, а се надевам дека и во Серија а ќе им го земе местото.


Питбул !​
:icon_lol:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај за убо за арно да е со Ночерино :). Според мене добар играч :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.443
Уште на 13ти Септември ќе го засакаш коа ќе играме против Барса ќе видиш, ќе ги јаде живи Иниеста, Педро, Медро и остали :D
Овој играч намногу ни требаше за ЛШ после суспензијата на Гатузо и повредата на Фламини, а се надевам дека и во Серија а ќе им го земе местото.


Питбул !​
:icon_lol:
Да бидем искрен не сум го гледал многу Ночерино, освен коа играл против нас, да се надевамо дека добро ќе се снајде у Милан.. Инаку ми се свиѓа што дојде играч од средината, појќе конкуренција подобро за нас и за тимот :)

ААХАХХАХАХАХАХХАА:pos:
--- надополнето: Aug 31, 2011 5:09 PM ---
Тогаш кој е Мистер Х?
немаго :(

Ни Аквилани ни Ночерино не се вредни да бидат Мистер Х...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ама како уживам вака коа ќе им го запика Галијани на сите значи..не можам да ви опишам!:)Ночерино и онака ќе беше наш наредната година затоа што му истекува договорот,а ние бевме заинтересирани од зимоска,ама ова со Фламини го убрза трансферот.
Ми се свиѓа што се полниме со италијанци во среден ред,Ночерино игра и за репрезентација,а и во Палермо беше одличен!Стандарден првотимец таму,многу трча,гине на терен.
Мислам дека е подобар од Фламини.
Да му земеш битен играч на Замперини на ваков начин треба да си доктор Галијани!Докторе фала ти што и овојпат не ме изневери(се расправам овде заради тебе) и покажа дека знаеш што правиш и како правиш! :)
Задоволен од трансфер периодот.Можда можеше и подобро,ама и вака сме појаки од лани.Подмладени,поиталијанчени,поконкурентни и појаки.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Мислам дека со Ночерино и поизвесно е дека сезонава е последна за некој од триото Гатузо/Амброзини/Фламини. Сепак да видиме прво како ќе се покаже.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Би требало на Амброзини да му е последна сезона нели му продолжија само на 1 година.
Сепак Гатузо мислам дека ке ја заврши кариерата овде за 2 години.
Фламини сеедно ми е, лево сметало е ама ке се најде негде да попуни место :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom