Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Да да, и јас мислам дека три места се таман :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.751
Поени од реакции
44.064
E да, Конте стварно перика носи, ова сериозно, не дека сликата погоре, затоа уствари и намерно ја направил овој од goal.com вака. ( или па имал апла успешна трансплатација на коса иако толкави резултати ептен се ретки )
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Стварно незнам зошто некои екипи од Италија се тепаат за места во Европа кога потоа испаѓаат од клубови за кои чуле само тие што се од нивниот град. Просто ме чуди како и Лацио воопшто поминаа... а да, играа со екипа од Македонија, затоа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не ни знам искрено што очекувавте вие од Рома. Ај на овој дуел пак некако, али ги продадоа своите најдобри играчи, Вучинич и Менез. Немојте Бојан да ми го спомнувате, дечкото беше 24та резерва во Барса, ниту искуство, ниту е нешто посебно. Вучинич колку и да беше паднат во форма, сепак е класа-две над Бојан, Менез исто така е подобар од Бојан.
Ништо не праат Рома оваа сезона ни во Серија А, Интер, Милан и Јувентус ќе се борат за скудетото...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Не ни знам искрено што очекувавте вие од Рома. Ај на овој дуел пак некако, али ги продадоа своите најдобри играчи, Вучинич и Менез. Немојте Бојан да ми го спомнувате, дечкото беше 24та резерва во Барса, ниту искуство, ниту е нешто посебно. Вучинич колку и да беше паднат во форма, сепак е класа-две над Бојан, Менез исто така е подобар од Бојан.
Ништо не праат Рома оваа сезона ни во Серија А, Интер, Милан и Јувентус ќе се борат за скудетото...
Абе се тоа во ред, нова екипа, нови играчи, неискусни, ама Слован бе брат? Па Работнички да паднеше со нив ќе се надеваше на пласман понатаму!!! Нема шанси Рома намерно да испаднале за да се посветат на Серија А. Па овие и да не сакаш ќе ги поминеш бе мајка му стара.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Жабаришта глупи ....Ств. се лупаат за Лига Европа а после испаѓаат (да не речам намерно) од екипченченченченченца ....Lame ...

А да ....Ова вчера со Рома ме потсети на изјавата на Тоти која чинам идеше вака:

"Ќе освојам Лига на Шампиони со Рома па ќе се повлечам"

Ohhhhhhh Noooooooooooooooooooo:ROFLMAO:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
The AIC is trying to avoid the strike, offering a temporary agreement until June 2012. The FIGC will give their reply later today.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Трета-четврта сезона по ред мора да се апелира за да се стави Лацио во анкетата, аман бе :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.876
Трета-четврта сезона по ред мора да се апелира за да се стави Лацио во анкетата, аман бе :)
Не мора Лацио да го стават, али барем нека ги стават Слован Братислава :)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Не мора Лацио да го стават, али барем нека ги стават Слован Братислава :)
Ама ако ги стават Слован Братислава, некој што е веќе на анкетата ќе мора да отпадне :icon_lol:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Ете, го ставив и Лацио. (y)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Ќе се одложи првото коло а?

AC Milan го потврди тоа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom