Сонови, толкување на сонови

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
...ova ti e primer za pravenje na poratli , kako premin vo drugi dimenzii i svetovi i nivoa na postoenje ...toa e otvorot koj go imas pred sebe ...obicno ova go pravat onie sto se upateni i praktikuvaat astralna proekcija ...ne e s.f. tuku e vistinsko nesto
--- надополнето: Aug 17, 2011 10:25 AM ---

!
Нешто повеќе за порталиве.. Иначе доста добро сум запознаен со астралната проекција.. ако влезев, а стварно сакав само нешто ми кажваше дека нема да можам да се вратам..:coffee:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Вака сонував како еден дечко после долго време дошол во Македонија ( иначе живее во странство ) и имало некоја забава нешто како во негова чест, се поздравувал со сите а и до себе имал некоја девојка со која се бакнувал. Таму сум била и јас, но не ме препознал потоа сум му рекла дали ме памти или нешто така, и рекол дека се сетил а потоа сум го прашала што е со таа девојка со која се бакнува, одговорил дека не е ништо ниту пак значајно. Потоа цела забава сме биле разделени и на крај морал да си оди но сеуште не заминал.. и така заврши сонот.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Сонував како на еден мој другар починал татко му,па потоа како мојот татко починал...може ли некој да појасни што значи ова,цел ден денес сум во мисли..поздрав
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
Сонував како на еден мој другар починал татко му,па потоа како мојот татко починал...може ли некој да појасни што значи ова,цел ден денес сум во мисли..поздрав
Ако се сонувате мртви--ќе доживеете длабока старост; Ако гледате како некој умира--заминување на драга личност..
..Без грижи sunshine' : / имам нешто слушнано и дека всушност тоа значи дека му умира злото на тој човек...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GIS
S

Sattva

Гостин
Vo posledno vreme ne sonuvam nishto, ili koga sonuvam, ne se sekavam na sonot... no ima neshto shto me nosi vo drugi sonishta, razmisluvam za nekoi, po malku "mrachni" sonishta, shto gi imam sonuvano vo minatoto (detstvoto itn.). Dozvolete mi da spodelam so vas eden shto go soniv pred poveke od shest, mozebi sedum god., a vednash posle nego, neshto shto sonuvav pred okolu edna god.

1. Ne bev doma, bev kaj tetka mi i familijata na gosti edno leto, spiev vo dnevnata soba (mislam deka beshe vtornik ili sreda), bratuched mi isto taka... mojot krevet beshe jasno svrten kon vratata... zaspivam... jas povtorno lezam vo krevetot, istata slika od sobata... od vratata vleguvaa tri zeni vo crno, dvete stranichni bea epten malku vo pozadina (ne se sekavam dali tie dve, ili zenata vo centarot beshe debela), me baraat, se upatuvaat direktno kon mene so pogled poln gnev, razbesneti, mi prefrluvaat za neshto ili vikaat (ili toa mozebi beshe samo zenata vo centarot), i pochnuvaat da me zagushuvaat, da me davat vo svojot gnev i so race... Se preplashiv i se razbudiv... Ne mozev da dojdam pri sebe... Se beshe taka realno i mrachno...

2. Chekoram po edna ulica potopena vo magla (ili maglata doagashe malku ponatamu), ne mn golema ulica, ogranichena so dva dzida od stranite koi mi vlevaa chuvstvo na klaustrofobichnost... pred dzidot od mojata desna strana imashe zasadeno iris, ne dovolno rascuteni, cvekinjata gledaa kon podot... Chekoram poleka, koga naednash edno od cvekinjata se svrte kon mene, me pogledna zastrashuvachki, ili, nekako so avtoritet, onoj avtoritet shto go ima pogledot na Isus ili nekoj svetec... kako da mi veleshe so pogledot: "Ti rekov! Te preduprediv!..." ili taka neshto. Ne mozev da sfatam za shto me obvini, ili potochno, kon shto sakashe da me nasochi, zatoa shto ne mi deluvashe kako da mi se obraka so losha namera, i pokraj mrachnosta vo celata taa hermetichnost...

Dokolku nekoj e vo sposobnost i chuvstvuva potreba da mi pomogne da gi otpletkam jazlite, beskrajno sum mu blagodarna! Beskrajno!
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ако се сонувате мртви--ќе доживеете длабока старост; Ако гледате како некој умира--заминување на драга личност..
..Без грижи sunshine' : / имам нешто слушнано и дека всушност тоа значи дека му умира злото на тој човек...
Благодарам
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Сонував огромен црн чад а мене ме фаќа паника и трчам накај него. Цел сон всушност бев како изгубен, нова година беше а јас на полноќ одам да се преслечам дома...Многу чуден сон а чадот беше огромен, скоро цело небо беше црно.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.031
Поени од реакции
2.088
Ајде некој да ми каже по втор пат ја сонувам бившата ..но овој пат ми кажува причина зошто сме раскинале..знае некој шо значи ова?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Цела ноќ шетаме ни битола се возиме правиме нешто, повеќе пати го сонувам тоа но
не се сеќавам на деталите,

незнам дали двата сона се поврзани

се сеќавам само на крајот дење беше и тргнавме да си одиме дома со колата и
еден човек стопираше за да и тој си оди дома а јас му кажав каде одиме и тој рече
добро ќе дојдам и јас и јас сум за таму но ми рече да одиме по заобиколен пат
јас му реков неможе ако идиш дојди одиме право дома и се согласе и дојде со нас.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Цела ноќ шетаме ни битола се возиме правиме нешто, повеќе пати го сонувам тоа но
не се сеќавам на деталите,

незнам дали двата сона се поврзани

се сеќавам само на крајот дење беше и тргнавме да си одиме дома со колата и
еден човек стопираше за да и тој си оди дома а јас му кажав каде одиме и тој рече
добро ќе дојдам и јас и јас сум за таму но ми рече да одиме по заобиколен пат
јас му реков неможе ако идиш дојди одиме право дома и се согласе и дојде со нас.
toj covek e nekoj koj te gleda od dalecina,kako se nablizuvash,ti si vo kola i so toa si poprimetliv od onie koi odat pesh,mu pagash vo oci,ti ja imash kolata-toa sto nego mu e sega potrebno,za da go pronajde vistinskiot pat,te stopira,bara pomosh od tebe,no saka da zaobikoluva zatoa sto e vo zabluda seushte,ne mu e jasno deka za nekoi neshta nema predhodna podgotovka,ako treba da se slucat se slucuvaat,ti so edna recenica si napravil toj da moze da ja uvidi vistinata...:)
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
toj covek e nekoj koj te gleda od dalecina,kako se nablizuvash,ti si vo kola i so toa si poprimetliv od onie koi odat pesh,mu pagash vo oci,ti ja imash kolata-toa sto nego mu e sega potrebno,za da go pronajde vistinskiot pat,te stopira,bara pomosh od tebe,no saka da zaobikoluva zatoa sto e vo zabluda seushte,ne mu e jasno deka za nekoi neshta nema predhodna podgotovka,ako treba da se slucat se slucuvaat,ti so edna recenica si napravil toj da moze da ja uvidi vistinata...:)
Тој човек според мене е еден дел од мене кој сака да одложува, но другиот дел односно јас не сакам
и поради тој што јас возам јас го правам изборот и за него и мене односно за мене.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Тој човек според мене е еден дел од мене кој сака да одложува, но другиот дел односно јас не сакам
и поради тој што јас возам јас го правам изборот и за него и мене односно за мене.
moze da e taka, vo sekoj slucaj sonot ti kazuva deka vozish po vistinskiot pat
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
toj covek e nekoj koj te gleda od dalecina,kako se nablizuvash,ti si vo kola i so toa si poprimetliv od onie koi odat pesh,mu pagash vo oci,ti ja imash kolata-toa sto nego mu e sega potrebno,za da go pronajde vistinskiot pat,te stopira,bara pomosh od tebe,no saka da zaobikoluva zatoa sto e vo zabluda seushte,ne mu e jasno deka za nekoi neshta nema predhodna podgotovka,ako treba da se slucat se slucuvaat,ti so edna recenica si napravil toj da moze da ja uvidi vistinata...:)
Сонот ми го протолкува на начин што јас лесно го разбрав и видов дека твојата верзија е точна но со други збориви, како можеш да знаеш дека некој ќе сонува некој позначаен сон денес или утре како што
и ми кажа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom