Прашања за Христијанството II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Веројатно не те лаже тетка ти, а и нема мотив, ниту причина да те лаже дека видела или сонувала нешто. Сепак тоа не значи дека тоа привидение било навистина таа така наречена „света Петка“. Која и да била таа Петка, таа е одамна почината и нејзината душа, доколку искрено верувала, е кај Господ. Сум се изнаслушал приказни од луѓе на кои што им се сонила некоја жена облечена во црно и им рекла нешто чудно, а потоа попот им ја „идентификувал“ таа жена во сонот како св. Петка. Многу поверојатно е дека тоа е обичен сон, или пак некои мучки на ѓаволот кој исто така може да се претставува со лажен идентитет. Библијата вели дека и самиот ѓавол (сатана) се преправа како ангел на светлината:

„и самиот сатана се преправа во ангел на светлината.“ (2 Коринтјаните 11:14, Библијата)
Не било тоа на сон , бар така ја сватив ... Туку тоа било додека се бањала ... Не знам искрено кој и како бил , пошто јас не сум видел , само кажав тоа што ми кажа .. А дека бил сатаната , не ми се верувува , освен ако не и се причиноло на тетка ми или што и да било ... Пошто мислам дека таму лоши духови нема , бидејќи баба ми проаѓа со темјан секој ден , исто така и пали кандило секој ден ... Така да искрено не знам ... Кажав само тоа што ми кажа она ...
--- надополнето: Jul 28, 2011 11:12 PM ---
:pos:

Дете, не се гибај со мене, ќе плачеш и ќе си пцуеш мајката што напиша и еден збор на овој форум...
Епа не се гибај за да не се гибаат ... Никогаш не жалам за тоа што сум го направил , доколку знам дека сум во право ... Кога не знаш да помогнеш не одмагај ... Можеш и ти да си преќутиш некогаш ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Епа не се гибај за да не се гибаат ... Никогаш не жалам за тоа што сум го направил , доколку знам дека сум во право ... Кога не знаш да помогнеш не одмагај ... Можеш и ти да си преќутиш некогаш ...
Види, подобро е Моника Белучи да ти се појавува, отколку св. Петка. Размисли за ова пред спиење, па утре ќе разговараме...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Види, подобро е Моника Белучи да ти се појавува, отколку св. Петка. Размисли за ова пред спиење, па утре ќе разговараме...
Нема потреба да размислувам ... Сум размислил јас одамна ... :) Иначе уште неможам да те сфатам , ако ти треба помош за да си најдеш некоја попаметна работа ... пиши ми , може ќе ми дојде некоја идеја да ти кажам што да правиш со својот живот , наместо да се замараш со туѓите .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Нема потреба да размислувам ... Сум размислил јас одамна ... :) Иначе уште неможам да те сватам , ако ти треба помош за да си најдеш некоја попаметна работа ... пиши ми , може ќе ми дојде некоја идеја да ти кажам што да правиш со својот живот , наместо да се замараш со туѓите .
Не можеш да ме сфатиш, затоа што сфатиш се пишува со Ф, а не со В.

;)

Оди сега легни си, поспиј малку...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Не можеш да ме сфатиш, затоа што сфатиш се пишува со Ф, а не со В.

;)

Оди сега легни си, поспиј малку...
Сепак ти треба да поспиеш малку ... Се гледа дека немаш работа , еве ти една моја идеја , можеш да пробаш да бидеш професор ... Иначе ако не виде темава е за прашања и одговори , а не за замарање луѓе и тепање досада на нејзе ... ;)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Да ... Додека се бањала во петок ...
Сепак најарно да си го прочиташ писмото.
И ќе си видиш дека на Велики Петок можеш не само да се бањаш туку и да го слушаш Иги Поп.
Не ради тоа шо е Поп, него ради тоа шо е Иги...

 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Сепак најарно да си го прочиташ писмото.
И ќе си видиш дека на Велики Петок можеш не само да се бањаш туку и да го слушаш Иги Поп.
Не ради тоа шо е Поп, него ради тоа шо е Иги...

[/quot]
Ќе си прочитам ... Иначе за жал не го слушам ни дека е Иги , а уште помалце дека е Поп :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Сепак најарно да си го прочиташ писмото.
И ќе си видиш дека на Велики Петок можеш не само да се бањаш туку и да го слушаш Иги Поп.
Не ради тоа шо е Поп, него ради тоа шо е Иги...

Не мислиш ли дека, given the circumstances, жанрот кој го препорачуваш е малку преавангарден? Иако се работи за чика Иги кој е од мое време, а ја сум баѓи старчоек. Дај фокусирај се на рогатион, попара напраи по форумов, алооооууу!;)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Не мислиш ли дека, given the circumstances, жанрот кој го препорачуваш е малку преавангарден? Иако се работи за чика Иги кој е од мое време, а ја сум баѓи старчоек. Дај фокусирај се на рогатион, попара напраи по форумов, алооооууу!;)
Не знам што значи тоа авангарда,некако ми делува бољшевички а тие се знае за кого ровареа...
Иги е вечен, со својот испоснички,маченички и богоугоден живот стана блажен и како таков сигурно му е местото меѓу праведниците...
А за рогатиот...Конгрегацијата за верска доктрина внимава на се она кое може да значи манифестација на присуството на паднатиот...виртуелниот свет не е исклучок,само продолжение на вечната борба во која мора да се заземе страна,компромисот и неутралноста се ионака дело на ангелот на бездната...бидејќи времето е блиску.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ај вака:
Бог не е материјален и затоа Исус не може да биде хибрид од човек и Бог. Претпоставувам дека до тука ти е јасно.
Се чини дека токму тебе не Ти е јасно. Ќе научиш де...
--- надополнето: Jul 29, 2011 7:37 AM ---
Види, подобро е Моника Белучи да ти се појавува
Ахххх, Моника Моника....:rolleyes:
--- надополнето: Jul 29, 2011 7:39 AM ---
А дека бил сатаната , не ми се верувува .
Ќе требит да почниш да веруеш дека токму тој и се јавуе на тетка Ти а не Св. Петка. Секоја демонска пројава пред луѓето е придружена со страв и со закани од типот: „...ако не направиш тоа и тоа, тешко тебе...„
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Vone, легендо,

само на тоа мислиш....:pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Vone, легендо,

само на тоа мислиш....:pos:
А на што друго да му ја мислам....:pos:
..заеби ти овде доле небесните работи... кратко ни е тука времето.... така да ... дајте што повеќе Моники... .:D

..за „горе’’ ...ќе му ја мислиме „горе’’...:ROFLMAO:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Аххх, Моника Моника, шо му напрае на чоеков...:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom