Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
1 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
5
Дали е добро да го исперам моторот на автомобилот? Го имам веќе 4 и кусур години и ниту еднаш не сум го носел на перење,а претходниот газда мислам дека исто така го нема перено.Ваши искуства и совети?
 
T

Tetro

Гостин
Дали е добро да го исперам моторот на автомобилот? Го имам веќе 4 и кусур години и ниту еднаш не сум го носел на перење,а претходниот газда мислам дека исто така го нема перено.Ваши искуства и совети?
Ако е извалкано и ти смета, пери го.
Ако капе некаде, а не можеш да видиш каде, пери.

Ама внимавај, треба добро да се олади машината за да ставиш вода на неа.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Дали е добро да го исперам моторот на автомобилот? Го имам веќе 4 и кусур години и ниту еднаш не сум го носел на перење,а претходниот газда мислам дека исто така го нема перено.Ваши искуства и совети?
абе кој ти гледа мотор жити се најмило. ако е чист и не ти пречи убаво ти кажа вачлист остај си го каков што е ако имаш проблеми и ти тече од некаде нешо а неможеш да приметиш тогаш периго моторот !
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Некој да ми каже каде можам да најдам преграда како што е на сликата и дали може да пасува кај моделите на фелиција кој ја немаат истата станува збор за оваа преграда што се наоѓа во продолжение на мењачот
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Некој да ми каже каде можам да најдам преграда како што е на сликата и дали може да пасува кај моделите на фелиција кој ја немаат истата станува збор за оваа преграда што се наоѓа во продолжение на мењачот
Нема слика...
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Да не знае некој светлата на колата, како да ги направам да не се палат на контакт ?
Сега е направено само на контакт да се палат, а копчето за светла ги уклучува само позиционите.
форд фиеста 2004та
 
L

Lu

Гостин
дечки дали имате искуство со дачија сандеро оваа што е со попустов од 1600 евра за старо возило.
дали сте задоволни од колата?мислења и препораки...
поздрав
Па за околу 6.500 евра е ОК количето, брка работа за градска вожња :)
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Да не знае некој светлата на колата, како да ги направам да не се палат на контакт ?
Сега е направено само на контакт да се палат, а копчето за светла ги уклучува само позиционите.
форд фиеста 2004та
Зошто би сакал да го направиш тоа? Ваков систем има кај сите понови возила, па ако според фабриката не сметаат при стартувањето на возилото, нека си ги така.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Зошто би сакал да го направиш тоа? Ваков систем има кај сите понови возила, па ако според фабриката не сметаат при стартувањето на возилото, нека си ги така.
аххх секогаш има зашто.
Си имам причина зашто. Има моменти кога не ми требаат.
башка слаб ми е и онака акумулаторот и пали некогаш со потешкотии.
Ако знаеш како слободно сподели
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
На старото пунто дали може да се стави маската од новите
од овиеhttp://imageshack.us/photo/my-images/6/12d4f07cfa4c494f92fecdc.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/233/cfb385240b2b415c89baa2e.jpg/ Дали има шанси да се смени?
Moжи, ама најверојатно нема да ти работат правилно покажувалите за гориво и температура.
 

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
Не верувам за то да има проблем мене само ми беше дали ке ја собери во старото маската....сепак треба добар мајстор да барам да ја направи
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Decki nekoe majstorce za krpenje jugo samo da ne bide skapdzija realni ceni da ima?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom