Сонови, толкување на сонови

Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
vo vreme od eden mesec dva pati go sonuvam istiot son. Se sonuvam kako nevesta imam kruna treba da ja stavam na glavata a potoa vel treba da stavam, samo so krunata od karton se napravi koga sakav na glava da ja stavam .Pa mi idat rodnini i site se zacudeni kako to naednas se mazam.potoa se naogam vo hotel no sedam na vrata a pozadi mene ima luge toes gosti i sega ovoj so e kum mi nosi beli konduri no koga ja pustam nogata se cizmi beli i samo ednata cizma e tuka drugata zetot trebelo da ja donesit i go baram na tlefon no mi veli pretplatnikot ne e dostapen hah ..:LOL: i mene nesto mi olesnuva bideki vo sonot imam cuvtvo deka on ne e dojden od sto ne ja procital porakata a ne od so nesakal :p
...interesno... se menuvas , ne znam kako i zosto, ama spored ova toa ke da e ... taa kruna gledas ubavo deka nema materijalna vrednost...a i krunata voopsto od damnesni vreminja ima znacenje isto sto i oreolot na svetcite , samo sto oreolot go nosat posle smrtta .... da ne menuvam tema... znaci vencavkata sto ti se sprema e vnatresna promena sto treba da nastapi , duhovna vencavka ...duh i dusha... toa e ona sto go gledas , a toa go dobivas preku krunata , otvoranje na krunskata chakra koe te povrzuva so znaenjata od vishite nivoa i dimenzii, a preku niv i so Bog...imas pomos(kumot) i zastita , za patot(vozdignuvanjeto) sto e pred tebe , zastita pogolema otkolku sto ti mislis(toa se obuvkite)....e sega , seto ova ne e celosno , fali mladozenecot, so nego ke dobies celosna zastita i ke se spojat dvete bozestveni polovini vo tebe ...a posle ke bide interesno :)...ama rekov deka fali nesto, vrskata ... dali ti sakas da se sluci seto ova , navistina i od srce ...samo togas ke dobies, samo togas ke te slusne...ne mozes ni da zamislis sto se ke dobies , a i belata boja znaci nesto, ama vekje kazav premnogu .... poz!
--- надополнето: Jul 4, 2011 8:58 PM ---
peace...така така, на место е коментарот...оставив таков коментар затоа што не верувам во толкувачи на сонови....верувам дека значат нешто соновите, ама не верувам дека има некој што може да ги протолкува..позз
..taka e bratko ... vidov deka komentarot e pozitiven , a ti si pozitivna licnost ...ama ne si me svatil bas najdobro, jas zatoa ostaviv prostor samiot toj da si go najde tolkuvanjeto , toa bese nesto intimno sto samata licnost treba da go otkrie za sebe...sonot bara od nego da se spoznae sebesi ...inaku rabotite sto gi pisuvam ne se od sonovnik (mozebi nekogas se sovpagjaat, ne znam nikogas ne sum cital), toa go moze sekoj ... jas sobiram od mnogu mesta i znaenja za da mozam da sklopam nekoj prikaz koj ke go prevede simbolicniot jazik na sonot vo jazik razbirliv na egoto(budniot del na svesta), i jas ne veruvam vo tolkuvaci na sonovi... svoite sam gi tolkuvam , a ovde sto pisuvam ne bi trebalo , predupreden sum (da ne tolkuvam i kazuvam na drugite), znaci moze da bidam kaznet , ama ne se plasam , svesta mi e cista a namerata samo dobra , ona sto go znam go kazuvam (ponekogas ne celosno, ima raboti sto ne se za kazuvanje), ona sto ne go znam , davam asocijacija i ostavam samite da si go tolkuvaat...sekoj bi trebalo sam da gi tolkuva svoite sonovi i vizii...ili da pobara pomos , ama ne od sekogo .... i kako sto rekov , kritikata e dobredojdena ...
..clenovite tuka baraat cesto tolkuvanje od mene , najverojatno prepoznavaat vistina vo toa sto go kazuvam , ima mnogu raboti sto ne gi znaeme , niti gi gledame , ama negde vo nas gi cuvstvuvame ...
..ne sum jas tuka dezuren tolkuvac na sonovi , neka povelat i drugite , mozam da pisuvam na bilo koja tema ovde , ama najgolemiot del od forumot se raspravi do besvest so nikakva cel i nikakov zaklucok , a jas nemam dovolno vreme i energija za toa , pa pisuvam tuka kade sto retko koj se osmeluva , so zelba i nadez deka nekoj ke ima korist od seto ova ... pozdrav!
 
С

Спенсер

Гостин
Какооов сон сонував :) Боље ќе беше да не се разбудев...

Се запознав со едно девојче (ја манијачам некое време веќе), и она ми пристапи и се разврза муабет ова она... и не се сеќавам што се деси и се разбудив :mad:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
A што значи да сонуваш како ти поклонуваат златно ланче ( прилично дебело ) и прстен?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
A што значи да сонуваш како ти поклонуваат златно ланче ( прилично дебело ) и прстен?
..kade se naogjas...kako se cuvstvuvas...koj ti poklonuva????...zlatoto obicno e zemjeno bogatstvo , znaci dobivas na podarok zemjeni bogatstva...a zlatoto(zlatnata boja ) uste moze da znaci i zastita od nekogo , od nekoj mnogu silen i mokjen ...
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
..kade se naogjas...kako se cuvstvuvas...koj ti poklonuva????...zlatoto obicno e zemjeno bogatstvo , znaci dobivas na podarok zemjeni bogatstva...a zlatoto(zlatnata boja ) uste moze da znaci i zastita od nekogo , od nekoj mnogu silen i mokjen ...
ne pamtam kaj se naogav, u soba nekoja bese izgleda i prstenot mi go pokloni nekoj decko demek ko ponuda za brak i sum se iznenadila, a za lanceto sme bile na nekoj odmor i mi go poklonil tatko mi i se cuvstvuvav ramnodusno
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
A shto znaci da go izneveruvash partnerot so SELEBRITY:))))Se naogam na edna golema spalna so TOj covek .se obiduva da me bakne a jas ne sakam ...begam..ama splanata ogromna ne mozam da begam..celo vreme sum tuka pa tuka..Inaku protiv neverstvoto sum...se ezam koga ke slushnam takov sluchaj...
...baras i ti treba vnimanie ...zasluzuvas mnogu povekje od toa sto go dobivas ... zatoa imas vakvi sonovi
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Какооов сон сонував :) Боље ќе беше да не се разбудев...

Се запознав со едно девојче (ја манијачам некое време веќе), и она ми пристапи и се разврза муабет ова она... и не се сеќавам што се деси и се разбудив :mad:
ahahahahahahaha закон
 
G

galaxy

Гостин
Ќе ве замолам, ако знаете психологија, толкувајте, ако не, не пишувајте глупости од соновници.
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
сонував како ме фати за рака тој што го сакам но не сум во врска со него тоа ми се случува неколку пати на исто место исто време и ме чека со насмевка што значе сонов
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
сонував како ме фати за рака тој што го сакам но не сум во врска со него тоа ми се случува неколку пати на исто место исто време и ме чека со насмевка што значе сонов
moze ne si vo vrska so nego , no kaj nego si dobredojden(a)...saka da go primetis toa
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
ај и јас да си ги раскажам последните два сона
пред два дена сонувам...нешто како блок куќи, од едната страна, од предната има улица а од задната као брод, значи јас одам од задната по бродски под и насекаде околу мене весели луѓе, музика играње пеење, маси округли луѓе седат околу нив, али се изгледа како во салата на Титаник:)јас само поминувам никој не ме ни погледнува ама се осекам некако весела мило ми е што гледам толку весели луѓе.влегувам во една куќа..голема, некако стара,сиви камени ѕидови, убави скали и намештај пак како од времето на Титаник:) куќава ја осеќам позната, блиска ,како да живеам во неа ама сепак некако ми е ладна.сретнувам еден дечко од населба(небитен)и му викам...кажи колку е поблиску од позади по бродот, него ако одиш по улица...и се смеам како да е тоа нешто што јас сум го открила.на излезот од куќава го сретнувам таткоми(кој е починат 2 год.)не ми личи на него ама знам дека е он,некако е повисок, покрупен дотеран во оделоа со него една зена исто така висока и крупна и двајцата беа во тегет одела.се поздравив со нив и нешто муабет не се сеќавам што но веќе одам со нив.стигнавме на крајот на блокот куќи и јас сум му рекла.Тато јас ќе дојдам со вас, ама заборавив да земам(незнам што)ќе ме почекате ли тука да го земам и одма доаѓам.и ми вика ајде оди побрзо тука ќе те чекаме.се враќам јас назад кај куќава отварам една голема тешка зелена врата и влегувам.имаше некои многу документи и немозев да најдам во нив тоа што го барав(а незнам што барав)и таман реков ај не ми треба и сакав да тргнам дојдоа братми и братучетми и неможев да одам..и се разбудив.

Следната вечер сонувам како го откопале таткоми,знам дека имаше повеќе луѓе ама се сеќавам дека беа тука мајками и братми.значи изваден ковчег уствари не е ковчег туку е како помала кутија дрвена распадната дури и се гледа лешот у натре.а лешот свиткан во вид на фетус.следно кутијата ја нема само леш така свиткан и распаднат, негде коски негде кожа и некое платно обвиткано некаде а мислам дека највеќе имаше на главата.и сега кој да го открие, никој не сака сите како да се плашат, а јас немам страв само некоја мала језа. и ми викаат ај Ти откриго ,пошто ти го покри и ти треба да го откриеш( на погребот на таткоми јас го покрив, и тоа ми е врежано секавање, најверојатно ми е од тука) знам дека пуштив рака,мислам и дека ја тргнав покривката од главата и толку понатака не се сеќавам.

ретко памтам сонови,ама еве овие две ги мислам цело време..па metatron ако може толкување.Благодарам
..ova ke izgleda kako predviduvanje , ama ne e moe tuku tvoe , tvoja vizija , jas ke ti go kazam moeto mislenje , a ti sfati go kako tebe ti odgovara....Pretstojat teski vreminja pred nas site , periodot na premin i promena i prilagoduvanje e tezok...promenata sto treba da nastapi e golema .... sto e Titanik...?za tebe i za site drugi...katastrofa ,vrezana vo nasite glavi i kolektivnata svest...postojat povekje scenarija po koi moze da trgne zivotot vo idnina , edno od niv e takvo , katastrofalno .... tebe dualnosta ti se prikazuva , od edna strana obicni kukji(sekojdnevieto), od druga strana brod(moznost za spas) lugjeto se bezgrizni i nikoj ne pretcuvstvuva sto doagja i sto moze da se sluci, takvo ni e sekojdnevieto, na pogolemiot del , da bideme iskreni...ti se nudi pomos preku nekoj obicen i ednostaven `(covek)ne potcenuvaj nikogo, gledas deka nekoi raboti mozat da se preplovat, a ne da se pesacat ili plivaat...tatko ti mnogu te saka , poradi nego ti se nudi pomos i spas , ocigledno ne si ti za tamu kade bi mozel da otide pogolemiot del od covestvoto...zelenata vrata ...ah koga bi znaela sto e toa , ne sakam da reklamiram nikogo , ako treba navistina da znaes ke se najde nacin....
...tolku za prviot del od sonot...
smrtta ne e kraj ...toa e nov pocetok, tatko ti umrel ovde , ama se ragja na drugo mesto , zatoa gledas fetus, a pred da zamine celosno saka da ti pomogne(toa ti e prethodniot son)ama mu treba tvojata pomos...ti mnogu go sakas sigurno , iako go nema , toa e nevidliva vrska koja go drzi seuste privrzan za ovoj svet , a treba da odi na drugo mesto, taa vrska mora da se prekine , ti si taa sto treba da ja prekines , da go oslobodis, zasto poinaku e tesko i za nego i za tebe, toa e patot po koj mora da se odi...oslobodi go vo mislite , pusti go , so ljubov , neka odi , ti si dovolno silna i spremna da prodolzis sama ...
poz!
...ponekogas ona sto go pisuvam me boli kako jas da go prezivuvam...
--- надополнето: Jul 5, 2011 10:58 PM ---
еднаш се обидов но не добив никаков знак а што значи само ликот да му го гледаш и натажени му се очите
a koj uspeal od prv pat ? samo chuck norris :)
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
..ova ke izgleda kako predviduvanje , ama ne e moe tuku tvoe , tvoja vizija , jas ke ti go kazam moeto mislenje , a ti sfati go kako tebe ti odgovara....Pretstojat teski vreminja pred nas site , periodot na premin i promena i prilagoduvanje e tezok...promenata sto treba da nastapi e golema .... sto e Titanik...?za tebe i za site drugi...katastrofa ,vrezana vo nasite glavi i kolektivnata svest...postojat povekje scenarija po koi moze da trgne zivotot vo idnina , edno od niv e takvo , katastrofalno .... tebe dualnosta ti se prikazuva , od edna strana obicni kukji(sekojdnevieto), od druga strana brod(moznost za spas) lugjeto se bezgrizni i nikoj ne pretcuvstvuva sto doagja i sto moze da se sluci, takvo ni e sekojdnevieto, na pogolemiot del , da bideme iskreni...ti se nudi pomos preku nekoj obicen i ednostaven `(covek)ne potcenuvaj nikogo, gledas deka nekoi raboti mozat da se preplovat, a ne da se pesacat ili plivaat...tatko ti mnogu te saka , poradi nego ti se nudi pomos i spas , ocigledno ne si ti za tamu kade bi mozel da otide pogolemiot del od covestvoto...zelenata vrata ...ah koga bi znaela sto e toa , ne sakam da reklamiram nikogo , ako treba navistina da znaes ke se najde nacin....
...tolku za prviot del od sonot...
smrtta ne e kraj ...toa e nov pocetok, tatko ti umrel ovde , ama se ragja na drugo mesto , zatoa gledas fetus, a pred da zamine celosno saka da ti pomogne(toa ti e prethodniot son)ama mu treba tvojata pomos...ti mnogu go sakas sigurno , iako go nema , toa e nevidliva vrska koja go drzi seuste privrzan za ovoj svet , a treba da odi na drugo mesto, taa vrska mora da se prekine , ti si taa sto treba da ja prekines , da go oslobodis, zasto poinaku e tesko i za nego i za tebe, toa e patot po koj mora da se odi...oslobodi go vo mislite , pusti go , so ljubov , neka odi , ti si dovolno silna i spremna da prodolzis sama ...
poz!
...ponekogas ona sto go pisuvam me boli kako jas da go prezivuvam...
--- надополнето: Jul 5, 2011 10:58 PM ---

a koj uspeal od prv pat ? samo chuck norris :)
не е прв пат повеке пати
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
не е прв пат повеке пати
togas batali,ostavi go...ako nesto ili nekoj e za tebe , navistina , znaj deka kego dobies , ako ne e a ti mislis deka e , znaj deka nema da go dobies , samo si pravis blokadi i prepreki vo zivotot i zaludno trosis vreme i energiija...bidi slobodna ..uzivaj malku...pogledni okolu sebe ubavo...mozebi ke vidis nesto interesno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom