Сонови, толкување на сонови

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ај некој нека ми протолкува еден не толку комплексен сон........Така седам надвор и наеднаш ми се појавува една непозната девојка, и го гледам лицето ама и во стварност ја немам видено и ми кажа и името, Катерина ми рече а презиме заборавив и одпрво не и верував мислев дека е лага но подоцна се уверив во сонот дека не ме лаже и кога и го гледав лицето ми се насмеа и ја снема :/
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.706
Поени од реакции
27.667
вчера го сонував крајот на светот... нешо ко катаклизма... беше толку реален, преееееееемногу се напнав... а у живо се праам фраер, дека не би ми сметало да дојде крајот на светот.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Сонот се одвива дење, имаше повеќе луѓе во него роднини и мојот брат,
тој во рацете држеше еден симбол односно симболот на Светлината, и тој симбол беше
спакуван во некаква опаковка и му падна од раце но не го зеде, јас го зедов и
му го дадов но тој не беше заинтересиран и му реков земи го симболот на Светлината е, и
тој го зеде, но потоа пак му падна и пак не го зеде повторно јас му го дадов,
и потоа и трет му падна и потоа јас го зедов во моите раце и тој симбол
е дрвен медаљон но потоа се претвори во дигитален, исто му беше како круг надворешниот обликот,
но имаше и екран на екранот се појави симболот и почна да се врти и се отворе
слика или нешто како видео и тука сватив дека симболот има многу повеќе функции отколку што мислев,
и видив дека многу значаен и познат духовен човек седеше и мислам дека пееше,
потоа на екранот се појавија неколку војници и се бореа со пушки беше војна,
и потоа на екранот се појави пушка и нишан, како во некоја игра и требаше јас да почнам да
војувам и сонот заврши.
Ве молам за толкување.
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
70
Поени од реакции
20
ne se gluposti ... toa ti kazuva deka patot pred tebe ti e lesen , se sto pretstoi ke pomine lesno ,ubavo i prijatno , koga letas togas se naogjas vo vishite astralni nivoa , a toa ne se slucuva cesto i ne nasekogo .....ona sto ti e poznato e od potsvesta , tamu go imas celiot tvoj zivot od pocetokot ps do krsj... ponekogas isplivuvaat mali blesoci na deja vu koi mnogu cesto nemame dovolno energija da gi zadrzime podolgo vreme , a sepak ni se poznati ....solzite te cistat , cistat i odmivaat nesto od tebe , moze da se sluci i vo budna sostojba nekogas da pocnat bez nekoja posebna pricina da tecat solzi ...
poz!
Фала тии! поз :)
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
вчера го сонував крајот на светот... нешо ко катаклизма... беше толку реален, преееееееемногу се напнав... а у живо се праам фраер, дека не би ми сметало да дојде крајот на светот.
Катаклизма-катастрофа ќе доживееш големо разочарување, ќе се наложи да се откажеш од твоите желби и тоа ќе те направи тажен.

Да сонуваш ДЕВОЈКА значи љубов

тоа е според соновникот на баба ванѓа
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.506
Поени од реакции
4.269
Сонував како сме се шетале со другарите и наеднаш куче почнало да ме лае. Потоа го ударив со ногата по глава и кучето збесна уште толку и ми се закачи со забите на коленото. Се вртев во круг за да го откачам кучето но не биваше, потоа со боксови сум го мавал...и како последниот бокс сум го ударил (веќе изморен бев од мавање) беше толку јак што черепот сум му го скршил и потоа падна кучето на земјата...
Што значи ова?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував како сме се шетале со другарите и наеднаш куче почнало да ме лае. Потоа го ударив со ногата по глава и кучето збесна уште толку и ми се закачи со забите на коленото. Се вртев во круг за да го откачам кучето но не биваше, потоа со боксови сум го мавал...и како последниот бокс сум го ударил (веќе изморен бев од мавање) беше толку јак што черепот сум му го скршил и потоа падна кучето на земјата...
Што значи ова?
..nisto premnogu seriozno ..imas sila da pobedis i ke pobedis nekoja dosada ,napast ili takvo nesto , nesto sto te luti i te zamara vo isto vreme bez nekoja posebna pricina....
 
A

Auditore

Гостин
Што значи кога сонуваш како ја изневеруваш партнерката?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Што значи кога сонуваш како ја изневеруваш партнерката?
moze da e realiziranje na nekoj strav (potsvesen) sto ne se ostvaruva na jave , ama na son se e mozno ....ili moze da e nekoja tvoja skriena ili potsvesna zelba , koja isto taka potsvesta ti ja ostvaruva preku sonot...preispitaj se sebe , ke go najdes odgovorot...
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
moze da e realiziranje na nekoj strav (potsvesen) sto ne se ostvaruva na jave , ama na son se e mozno ....ili moze da e nekoja tvoja skriena ili potsvesna zelba , koja isto taka potsvesta ti ja ostvaruva preku sonot...preispitaj se sebe , ke go najdes odgovorot...
:)може да е ова, може да е она, на сон се е можно, преиспитај се САМ КЕ ГО НАЈДЕШ ОДГОВОРОТ...хммм....и јас така можам да толкувам сонови сериозно...нема љутиш за критикава се надевам
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
:)може да е ова, може да е она, на сон се е можно, преиспитај се САМ КЕ ГО НАЈДЕШ ОДГОВОРОТ...хммм....и јас така можам да толкувам сонови сериозно...нема љутиш за критикава се надевам
kazav deka e ili toa ILI DRUGOTO , ZNACI IMAS DVE RABOTI ...jas ne te poznavam , ne sum te videl nikogas nitu sretnal , kako moze da ti kazam toa e ili toa e , pa i da ti kazam deka e toa , povtorno ti si toj sto znaes najdobro za SEBE...nikoj ne te poznava podobro i ne bi trebalo ...
...ne sum prorok nitu vidovnjak ...ne sum cital sonovnik nitu psihologija...poima nemam koj sum ...ama imam zelba da pomognam , imam iskustvo pregolemo za nekoj na moja vozrast i spored toa mozam da kazam mnogu raboti .... seuste ucam , za sebe i se okolu mene ... a ti ako imas problem ili ako ne ti e dovolno , ona sto go dobivas od ljubov i dobra volja na eden "obicen" covek odi po bajaci ili imas tamu telefoni i sto jas znam , obrati se i pobaraj tolkuvanje , ama znaj za toa ima cena , a znaj i deka nikoj ne znae podobro od tebe samiot , za ona sto momentalno go prasuvas...
pozdrav ! ...ne se lutam i ne se vregjam od kritikata , naprotiv , dobredojdena e ... :)
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
A shto znaci da go izneveruvash partnerot so SELEBRITY:))))Se naogam na edna golema spalna so TOj covek .se obiduva da me bakne a jas ne sakam ...begam..ama splanata ogromna ne mozam da begam..celo vreme sum tuka pa tuka..Inaku protiv neverstvoto sum...se ezam koga ke slushnam takov sluchaj...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
5
ај и јас да си ги раскажам последните два сона
пред два дена сонувам...нешто како блок куќи, од едната страна, од предната има улица а од задната као брод, значи јас одам од задната по бродски под и насекаде околу мене весели луѓе, музика играње пеење, маси округли луѓе седат околу нив, али се изгледа како во салата на Титаник:)јас само поминувам никој не ме ни погледнува ама се осекам некако весела мило ми е што гледам толку весели луѓе.влегувам во една куќа..голема, некако стара,сиви камени ѕидови, убави скали и намештај пак како од времето на Титаник:) куќава ја осеќам позната, блиска ,како да живеам во неа ама сепак некако ми е ладна.сретнувам еден дечко од населба(небитен)и му викам...кажи колку е поблиску од позади по бродот, него ако одиш по улица...и се смеам како да е тоа нешто што јас сум го открила.на излезот од куќава го сретнувам таткоми(кој е починат 2 год.)не ми личи на него ама знам дека е он,некако е повисок, покрупен дотеран во оделоа со него една зена исто така висока и крупна и двајцата беа во тегет одела.се поздравив со нив и нешто муабет не се сеќавам што но веќе одам со нив.стигнавме на крајот на блокот куќи и јас сум му рекла.Тато јас ќе дојдам со вас, ама заборавив да земам(незнам што)ќе ме почекате ли тука да го земам и одма доаѓам.и ми вика ајде оди побрзо тука ќе те чекаме.се враќам јас назад кај куќава отварам една голема тешка зелена врата и влегувам.имаше некои многу документи и немозев да најдам во нив тоа што го барав(а незнам што барав)и таман реков ај не ми треба и сакав да тргнам дојдоа братми и братучетми и неможев да одам..и се разбудив.

Следната вечер сонувам како го откопале таткоми,знам дека имаше повеќе луѓе ама се сеќавам дека беа тука мајками и братми.значи изваден ковчег уствари не е ковчег туку е како помала кутија дрвена распадната дури и се гледа лешот у натре.а лешот свиткан во вид на фетус.следно кутијата ја нема само леш така свиткан и распаднат, негде коски негде кожа и некое платно обвиткано некаде а мислам дека највеќе имаше на главата.и сега кој да го открие, никој не сака сите како да се плашат, а јас немам страв само некоја мала језа. и ми викаат ај Ти откриго ,пошто ти го покри и ти треба да го откриеш( на погребот на таткоми јас го покрив, и тоа ми е врежано секавање, најверојатно ми е од тука) знам дека пуштив рака,мислам и дека ја тргнав покривката од главата и толку понатака не се сеќавам.

ретко памтам сонови,ама еве овие две ги мислам цело време..па metatron ако може толкување.Благодарам
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
kazav deka e ili toa ILI DRUGOTO , ZNACI IMAS DVE RABOTI ...jas ne te poznavam , ne sum te videl nikogas nitu sretnal , kako moze da ti kazam toa e ili toa e , pa i da ti kazam deka e toa , povtorno ti si toj sto znaes najdobro za SEBE...nikoj ne te poznava podobro i ne bi trebalo ...
...ne sum prorok nitu vidovnjak ...ne sum cital sonovnik nitu psihologija...poima nemam koj sum ...ama imam zelba da pomognam , imam iskustvo pregolemo za nekoj na moja vozrast i spored toa mozam da kazam mnogu raboti .... seuste ucam , za sebe i se okolu mene ... a ti ako imas problem ili ako ne ti e dovolno , ona sto go dobivas od ljubov i dobra volja na eden "obicen" covek odi po bajaci ili imas tamu telefoni i sto jas znam , obrati se i pobaraj tolkuvanje , ama znaj za toa ima cena , a znaj i deka nikoj ne znae podobro od tebe samiot , za ona sto momentalno go prasuvas...
pozdrav ! ...ne se lutam i ne se vregjam od kritikata , naprotiv , dobredojdena e ... :)
peace...така така, на место е коментарот...оставив таков коментар затоа што не верувам во толкувачи на сонови....верувам дека значат нешто соновите, ама не верувам дека има некој што може да ги протолкува..позз
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
vo vreme od eden mesec dva pati go sonuvam istiot son. Se sonuvam kako nevesta imam kruna treba da ja stavam na glavata a potoa vel treba da stavam, samo so krunata od karton se napravi koga sakav na glava da ja stavam .Pa mi idat rodnini i site se zacudeni kako to naednas se mazam.potoa se naogam vo hotel no sedam na vrata a pozadi mene ima luge toes gosti i sega ovoj so e kum mi nosi beli konduri no koga ja pustam nogata se cizmi beli i samo ednata cizma e tuka drugata zetot trebelo da ja donesit i go baram na tlefon no mi veli pretplatnikot ne e dostapen hah ..:LOL: i mene nesto mi olesnuva bideki vo sonot imam cuvtvo deka on ne e dojden od sto ne ja procital porakata a ne od so nesakal :p
 

Kajgana Shop

На врв Bottom