Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ц ц ц Мареј, Мареј.... само го изнервира Рафа !!! Сеа ќе го јаде.....
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ц ц ц Мареј, Мареј.... само го изнервира Рафа !!! Сеа ќе го јаде.....
Таков е и бил и ќе остане тенисот.
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:22 PM ---
После оној поенот на сервис на Надал кога имаше 15-30 и утна цело поле и потоа кога го дае првиот брејк со 2 неизнудени и една дупла, почна повеќе да греши Мареј и да мисли, а тоа почна негативно да се одразува. Сепак ако не играш одлично против Надал вака ти се дешава:D
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
^
Да, ама овај Енглезот уште 100 години да игра тенис никогаш нема да ги победи (во завршниците) на било кој ГренСлем ни Рафа, ни Роче, ниту пак Ноле !!!
Со право и го носи епитетот вечити лузер
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^
Да, ама овај Енглезот уште 100 години да игра тенис никогаш нема да ги победи (во завршниците) на било кој ГренСлем ни Рафа, ни Роче, ниту пак Ноле !!!
Со право и го носи епитетот вечити лузер
Сам си е крив за изгубениот сет и водство на Надал во 3от.
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:27 PM ---
Исто така важи и за Цонга да не имаше притисок на 5-4 и да не направи глупост од коа се врати на Џус може ќе беше друга прича со Ноле ама дечкото сакаше на втор сервис да му лупа ас и си заврши со дупла али што е тука е.
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:33 PM ---
Форсирање врз бекендот на Надал ми текнува на УСОПЕН 2010 Надал кога му форсираше на Ноле бекендот ама го победи тогаш:D
 
С

сашенко

Гостин
Па јас не обвинив никого дека е самобендисан, така да џабе се изнапиша.... Таман си е бодувањето иначе :)
Абе сите се ок се понашањето ама се насмеав зошто мислам дека Ноле не е ниту самобендисан ниту пак скромен.Скромен ме насмеа повеќе, признавам.И двете работи се смешни и се далеку од неговата личност.Ги почитува своите противници во тоа е голем спортист.Неможеме тука да речеме дека е самобендисан.Реален е секогаш.Емитирањето пред некоја година не ми се свиѓаше ама тоа е историја сега, да правиме муабет за сегашноста.Новак е променет и на теренот и вон теренот и се понаша како што му доликува моментално.Начинот на радување и начинот на кој себеси се бодри и мотивира на теренот можеби некој го сваќа поинаку ама тоа тоа неможе секој да биде смирен како Федерер на пример што е.Сите се големи играчи и шампиони ама сите си имаат некои мани или работи кои не им се допаѓаат на другите.Затоа скромен ме насмеа уште повеќе другарче.Незнам дали исто дефинираме скромност можеби тука лежи недоразбирањето ама за начинот на кој Џоле прима пораз и победа, начинот на кој слави, едноставно неговата појава сигурно не е скромна.Јас не би го употребил зборот скромност тука..Џокович ваш ужива во своите успеси и го покажува тоа многу добро пред сите.Човекот не е џабе толкав миленик на публиката.Обожаваат да го гледаат и начинот на игра ама и начинот на кој прославува у како се бодри.Тој е појава долу на теренот и сигурно не го прави тоа така скромно како што викаш ти.Ама ок муабетов отиде.....мислам дека 5 страни веќе сте унапред а јас се мислам што да пишам овде...честитки за победата...

Иначе за бодувањето ОК си е не обрнувај внимание што се бунат...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:37 PM ---
Сам си е крив за изгубениот сет и водство на Надал во 3от.
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:27 PM ---
Исто така важи и за Цонга да не имаше притисок на 5-4 и да не направи глупост од коа се врати на Џус може ќе беше друга прича со Ноле ама дечкото сакаше на втор сервис да му лупа ас и си заврши со дупла али што е тука е.
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:33 PM ---
Форсирање врз бекендот на Надал ми текнува на УСОПЕН 2010 Надал кога му форсираше на Ноле бекендот ама го победи тогаш:D
Остај сеа, не чепкај стари рани :)

Се мести полека полека очекуваното финале... штета само што ќе има двајца победници во него - нелогично и глупо доаѓа некако !!!
Стојам на ставот дека Рафа ќе освои - едини што можеше да му се спротистави загуби пред малку и ќе ги гледа на ТВ :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:37 PM ---

Остај сеа, не чепкај стари рани :)

Се мести полека полека очекуваното финале... штета само што ќе има двајца победници во него - нелогично и глупо доаѓа некако !!!
Стојам на ставот дека Рафа ќе освои - едини што можеше да му се спротистави загуби пред малку и ќе ги гледа на ТВ :D
Хахахаха епа бидна сеа што ќе правиш:)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Еве ти го, на ти го ... Води Енди 1-0 !!!!!!!!!
Kako e luzer?Е ова да го видиш пресврт со по 6-2 тоа е игра.
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:44 PM ---
Хахаха како некој може да прави споредба меѓу овие играчи и да се осмели дека можел да го тепа.Вечити лузер бе!!!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Со волку грешки и ја ќе го победам Мареј.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom