Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Енди Мареј ака вечити пациент на Рафа!
Ајмо Рафа, кон нова титула..:)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Изјава на Надал по мечот: Многу ми падна жал за Енди зошто го изигра турнирот многу јако и заслужи финале. Потоа го прашал коментаторот што правеле муабет на мрежа и Надал рекол, Енди ми ја честиташе победата и ме праша како се чуствувам, а овој потоа му рекол жал ми е .:/ Свака Част за Добрината!!!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Изјава на Надал по мечот: Многу ми падна жал за Енди зошто го изигра турнирот многу јако и заслужи финале. Потоа го прашал коментаторот што правеле муабет на мрежа и Надал рекол, Енди ми ја честиташе победата и ме праша како се чуствувам, а овој потоа му рекол жал ми е .:/ Свака Част за Добрината!!!
Ова е една од главните причини зошто го сакам Рафа. ЦАР!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Абе ти можеш колку сакаш да кењаш на темава, Мареј е труп невиден во втор и трет сет, прави грешки како почетник...
Ќе го видиме Надал во финале ;)
Слично како Цонга ! :D
--- надополнето: Jul 1, 2011 7:42 PM ---
Што е превара, поарно песимист, и ако освои барем ќе си задоволен, отколку да се ударам во гради за без врска и после да се провоцираме низ темите.
Гледај ја играта на Новак и таа на Надал и ќе ти стани јасно зошто му давам предност на Надал повеќе.
Тоа е мое мислење. Сигурно дека сакам Новак да победи на турнирот, ама и да не го освои нема да ми биди толку криво, сепак од понеделник е број 1 во светот, што му беше цел во неговата кариера, за 8 години од 1000 место на АТП листата стигна до 1то.
Во право си.. Некои за осум години, во ист временски период, освен шо беше прв, успат успеа да освој плус 10 Гренд Слем титули, и игра за 11та... Али то успат, не дека се важи :D :D :D
--- надополнето: Jul 1, 2011 7:45 PM ---
Со волку грешки и ја ќе го победам Мареј.
И јас исто.. Само можеби во третиот сет, би било 7-5, оти јас би напрајл дупла сервис грешка и Мареј би го освоил тој гем, и подоцна би сервирал за сетот.. Но, секако сум во финале :D :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Во право си.. Некои за осум години, во ист временски период, освен шо беше прв, успат успеа да освој плус 10 Гренд Слем титули, и игра за 11та... Али то успат, не дека се важи :D :D :D
--- надополнето: Jul 1, 2011 7:45 PM ---
И?
Ги негира некој титулите на Надал освоени во изминатиот период?
Или неможе да се помирете дека дојде време за друг тенисер да владее, па нема што друго да се искоментира, па се тропа нешто без врска.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пак дојдовме на овие препукувања,реков овој пат ќе ги нема ама ништо.Многу подобри дискусии се водеа со фановите на Федерер за него многу работи и признавам ама овие неможам никако да ги сфатам.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
И?
Ги негира некој титулите на Надал освоени во изминатиот период?
Или неможе да се помирете дека дојде време за друг тенисер да владее, па нема што друго да се искоментира, па се тропа нешто без врска.
Ноле е добар оваа година ама за владеење ќе видиме од кога ќе заврши оваа година што све ќе освои како ќе стојат работите и дали ќе биде прв!!!
--- надополнето: Jul 1, 2011 8:07 PM ---
Види Фотос - Верувај ми дека на Надал му беше многу потешко да дојде до прво место на првото место одколку сега на Ноле.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Ноле е добар оваа година ама за владеење ќе видиме од кога ќе заврши оваа година што све ќе освои како ќе стојат работите и дали ќе биде прв!!!
Па збориме за оваа година.
Ако гледаме години наназад, не треба ништо да писниме против Федерер, оти е најдобар тенисер на денешницата или некогаш бил.
Гледајте ги работите денеска какви што се ..било поминало тоа што го напраил и Федерер и Надал, никој не го оспорува тој факт.
Ќе видиме Новак до кај ќе стигни.
П.С и незнам како сфаќате, ама не покушавам да ве испровоцирам, него си водам нормална дискусија.;)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
И?
Ги негира некој титулите на Надал освоени во изминатиот период?
Или неможе да се помирете дека дојде време за друг тенисер да владее, па нема што друго да се искоментира, па се тропа нешто без врска.
Како тоа бе дошло време друг тенисер да владее?? Со тоа што конечно изби на првата позиција одма мислите дека нема сега никој да го симне и владетелот е Џоковиќ?? Смешни сте!! Надал ќе гледам само надолу..омг!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Како тоа бе дошло време друг тенисер да владее?? Со тоа што конечно изби на првата позиција одма мислите дека нема сега никој да го симне и владетелот е Џоковиќ?? Смешни сте!! Надал ќе гледам само надолу..омг!
Па со серијата 50-1 или колку и да е, повеќе од владеење е за оваа година. ;)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Па со серијата 50-1 или колку и да е, повеќе од владеење е за оваа година. ;)
Тоа е само едно достигнување и ништо повеќе. Владеење е претежок збор за тенисов, а посебно во ваква конкуренција со Надал кој има големи шанси да го пројде и Федерер по титули. Поважни се гренд слем титулите отколку една таква серија.
 
С

сашенко

Гостин
Се што се случува во моментов е реално и заслужено.И за Федерер и за Надал и за Џокович.Федерер може многу повеќе во моментов да покаже ама прави грешки вакви се почесто и почесто а Надал и Џокович кои се најубедливо најдобрите двајца во моментов во светов ке игаат 5то финале годинава.Џокович беше подобар во првите 4 и затоа и од понеделник ке биде број 1 во светот.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па збориме за оваа година.
Ако гледаме години наназад, не треба ништо да писниме против Федерер, оти е најдобар тенисер на денешницата или некогаш бил.
Гледајте ги работите денеска какви што се ..било поминало тоа што го напраил и Федерер и Надал, никој не го оспорува тој факт.
Ќе видиме Новак до кај ќе стигни.
П.С и незнам како сфаќате, ама не покушавам да ве испровоцирам, него си водам нормална дискусија.;)
Федерер има највеќе титули али од главниот конкурент Надал губеше на многу значајни турнири и губи и тоа убедливо до него во меѓусебни со што му докажа дека неможе да го плесна кога и како сака. Ноле го победи во 2 финалиња на тврда ама таму Надал не е јак, е сеа за на земја тука стварно немам зборови. На Гредн Слем ќе видиме утре од 15 часот иако Надал не игра на ниво како што му доликува, а Ноле е одличен. Спомнав и во предходниот пост на Ноле му давам предност само поради тоа што изнудува најмалку грешки од сите тенисери и Надал не е во форма(победа е победа колку и да играш слабо).
Кај Ноле има напред тоа од авион се гледа ама неговиот напредок е кога противникот ти игра долги поени не напаѓал прв како и Надал што прави во поевеќето случаи и тука он ја има сватено тактиката на Надал и ја користи со што му донесе многу успеси. Свака Част за Ноле што постигна тоа што никој не го очекуваше од него само затоа што беше многу нафуран тип.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па така е некој го симнува од тронот најдобриот во Историјата на 4 год помлад од него(ако не гледаме само по Гренд Слем титули,веќе и го има надминато со освоените мастерси и меѓусебни дуели) а некој ќе се заминава со некакви серии и моментално прво место за некоја недела.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
На Гредн Слем ќе видиме утре од 15 часот иако Надал не игра на ниво како што му доликува, а Ноле е одличен.
Утре од 15 часот?
Не се игра финалето во недела?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom