Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Браво за двајцата посебно за борбеноста, Ноле можеше да го реши мечот многу порано. Ајде сега очекуваме добро второ полуфинале, мислам дека Мареј е фаворит, ама ќе видиме.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Како филингот да е прв ваш омилен тенисер????:)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ако Надал игра во финале и победи...Ноле ќе е 1 од понеделник или? o_O
Да, прв е :)
--- надополнето: Jul 1, 2011 3:22 PM ---
Како филингот да е прв ваш омилен тенисер????:)
Неописив !!!! :D(y)
--- надополнето: Jul 1, 2011 3:23 PM ---
Викам : Ако има поскромен тенисер од Новак ја си го сечам одма сега !
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ајде честито титула на Рафа... и прво место на Ноле
За Цонга повеќе среќа на УС Опен !!! И овој успех е сосема доволен

И? каде се сега сите што викаа дека Цонга ќе го тепал Џокович?? :ROFLMAO:
Тука се бе !!!
Сеа тоа е... да не требаше однапред да му ја предаде?!
Како и да е и натаму Џо има подобар меѓусебен скор :p
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
уф како сам се нервираја у 3 сет без потребе :), како и да е надам се тепа у финале, сакам сс надал да е, и посакујуму што повише време да е прв!!!
 
С

сашенко

Гостин
Ако има поскромен тенисер од Новак ја си го сечам одма сега !
Се помочав од смеење...Ај тоа за самобендисан што збореше некој и он незнае што збори до некаде.Ама што треба најскромен да значи сега?Баш му врати у стил...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Се помочав од смеење...Ај тоа за самобендисан што збореше некој и он незнае што збори до некаде.Ама што треба најскромен да значи сега?Баш му врати у стил...
Па изјавата дека е самобендисан се обидов ја побијам со тоа дека е скромен, а скромен е затоа што оствари огромни успеси, рушеше историски рекорди, за малце и еден огромен ќе срушеше, а во ниедна изјава не рече тоа е затоа што сум најдобар, најак или слично, напротив увек го има оној стил : „Имав малце повеќе среќа“. Исто така коа игра со тенисери кои не знаат рекет да држат, пред утакмица дава изјави од типот Ќе биде тежок меч, ******** е добар играч. Ете по тоа викам дека е скромен :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па изјавата дека е самобендисан се обидов ја побијам со тоа дека е скромен, а скромен е затоа што оствари огромни успеси, рушеше историски рекорди, за малце и еден огромен ќе срушеше, а во ниедна изјава не рече тоа е затоа што сум најдобар, најак или слично, напротив увек го има оној стил : „Имав малце повеќе среќа“. Исто така коа игра со тенисери кои не знаат рекет да држат, пред утакмица дава изјави од типот Ќе биде тежок меч, ******** е добар играч. Ете по тоа викам дека е скромен :)
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
:D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Браво за Ноле, сосема заслужено ќе биде #1. Тоа ќе го докажи и со освојување на Вимблдон. :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
Па јас не обвинив никого дека е самобендисан, така да џабе се изнапиша.... Таман си е бодувањето иначе :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom