Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
--- надополнето: Jul 1, 2011 5:37 PM ---

Остај сеа, не чепкај стари рани :)

Се мести полека полека очекуваното финале... штета само што ќе има двајца победници во него - нелогично и глупо доаѓа некако !!!
Стојам на ставот дека Рафа ќе освои - едини што можеше да му се спротистави загуби пред малку и ќе ги гледа на ТВ :D
Па без разлика што Новак од понеделник ќе биди број 1 во светот, и јас мислам дека ќе нема многу шанси ако игра во недела против Надал.

Очекував Мареј-Ноле финале, Вимблдон после долги години ќе добиеше шампион од Британија т.е домашен тенисер ќе го освоеше турнирот, Новак ќе си биде прв во свет, и сите среќни и задоволни...ама не стојат така работите како што тргнале :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Со волку грешки и ја ќе го победам Мареј.
Знаеме дека ти си скриениот талент:)
--- надополнето: Jul 1, 2011 6:01 PM ---
Па без разлика што Новак од понеделник ќе биди број 1 во светот, и јас мислам дека ќе нема многу шанси ако игра во недела против Надал.

Очекував Мареј-Ноле финале, Вимблдон после долги години ќе добиеше шампион од Британија т.е домашен тенисер ќе го освоеше турнирот, Новак ќе си биде прв во свет, и сите среќни и задоволни...ама не стојат така работите како што тргнале :)
Ај само објасни ми една работа??? зошто цело време мислиш дека Ноле нема да освои??? така зборевте и предходно и оп Ноле шампион, ќе ви е*ам преварите:D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.193
Поени од реакции
14.470
Знаеме дека ти си скриениот талент:)
Абе ти можеш колку сакаш да кењаш на темава, Мареј е труп невиден во втор и трет сет, прави грешки како почетник...
Ќе го видиме Надал во финале ;)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе ти можеш колку сакаш да кењаш на темава, Мареј е труп невиден во втор и трет сет, прави грешки како почетник...
Ќе го видиме Надал во финале ;)
Абе да што го направи Надал ти??? Бот кој на среќа води моментално!!! Јес да Мареј попушти али и Надал го крена нивото на играта за мал процент;)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
Знаеме дека ти си скриениот талент:)
--- надополнето: Jul 1, 2011 6:01 PM ---

Ај само објасни ми една работа??? зошто цело време мислиш дека Ноле нема да освои??? така зборевте и предходно и оп Ноле шампион, ќе ви е*ам преварите:D
Што е превара, поарно песимист, и ако освои барем ќе си задоволен, отколку да се ударам во гради за без врска и после да се провоцираме низ темите.
Гледај ја играта на Новак и таа на Надал и ќе ти стани јасно зошто му давам предност на Надал повеќе.
Тоа е мое мислење. Сигурно дека сакам Новак да победи на турнирот, ама и да не го освои нема да ми биди толку криво, сепак од понеделник е број 1 во светот, што му беше цел во неговата кариера, за 8 години од 1000 место на АТП листата стигна до 1то.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Што е превара, поарно песимист, и ако освои барем ќе си задоволен, отколку да се ударам во гради за без врска и после да се провоцираме низ темите.
Гледај ја играта на Новак и таа на Надал и ќе ти стани јасно зошто му давам предност на Надал повеќе.
Тоа е мое мислење. Сигурно дека сакам Новак да победи на турнирот, ама и да не го освои нема да ми биди толку криво, сепак од понеделник е број 1 во светот, што му беше цел во неговата кариера, за 8 години од 1000 место на АТП листата стигна до 1то.
Епа проблемот е кај Ноле што психички е во + против Надал и нема да греши колку Мареј. Моментално Ноле најмалце грешки прави од тенисерите ете ја неговата предност.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Готово е ајде, џабе се изнервирав првиот сет xD
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Џоковиќ во недела ќе му дува ветрот во грбот.Огромна психолошка предност ќе има пред Рафа.Сепак Надал не би бил Надал доколку не го бидува за ГОЛЕМИ наптревари.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
2 пати по ред 3-0 сеа следува 2 пати по ред 3-1 потоа 3-2 и после 3 следователни победи на Надал конечно успех на Мареј:ROFLMAO:
VAMOS RAFAAAAAAAAA
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Кога некој ќе го спомне зборот лузер , одма асоцијација на Мареј ми идат...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас пак би го дал првото место на Ноле уште сега за титулата во Недела :D

Сепак, како негов фан се радувам на првото место што му е желба од 7 години :), па дај Боже во Недела да победи и титулата на Вимблдон да биде како јаготка на шлагот :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Со Ноле ќе биде премногу тешко и му давам мала предност за титулата, но ништо не се знае додека не заврши Вимблдон!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom