Супер коли низ Македонија

Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Завчера на "Партизанска" видов Fiat 500 Abarth SS од новиот модел (црна боја со црвени детали) на странски таблици (маана ми е, никогаш не паметам таблици) :D,е сега не е некој супер автомобил ама е интересно мало брзо количе со 1400 кубика турбо моторче и 160кс (7,4 секунди од 0-100 км/ч). А и убаво звукче се слушаше од издувите. Слика немам зошто возев во моментот. :unsure:
Еве како изгледаше одприлика(слика од Google):
абартчево е на француски таблици, паркирано е кај новите згради во ново лисиче и не е essesse(SS) туку е стандард абарт. многу перверзно количе, пола саат го манијачев. pocket rocket
 
Член од
21 април 2009
Мислења
139
Поени од реакции
16
Вчера видов црна Honda Civic Type R во Аеродром на паркингот кај новиот парк кај што го ставија Јане ама многу ми жал што не успеав да напраам фотки бев у брзање.
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Вчера видов црна Honda Civic Type R во Аеродром на паркингот кај новиот парк кај што го ставија Јане ама многу ми жал што не успеав да напраам фотки бев у брзање.
mnogu gi ima type r vo posledno vreme nema potreba da ja slikas.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
mnogu gi ima type r vo posledno vreme nema potreba da ja slikas.
Ех гледате што ни се случува. На времето Type R да се појавеше на улица, цела Македонија ја коментираше...сега од 100-тината Бентлија, Ферарија, Поршеа...Type R изгледа како Фичо...
Ех Македонијо, Македонијо...земја на контрасти...
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
дај ставија пак сликата ако можи

инаку во оваа тема уживам гледајќи ги сликите и видеата (поготово од Николабен)
браво мајсторе :cool:

п.с и сега дознав зошто имам инсомнија :LOL:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
ферарито 458 паркирано до бентли ГТЦ и карера 4с , а 50 метра понапред мерцедес МЛ63 амг (y)
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
nikolaben, што бидна со штипскиот Кајен кој беше во сообраќајката? Лумата е или...?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
nikolaben, што бидна со штипскиот Кајен кој беше во сообраќајката? Лумата е или...?
како што прочитав на форумов не е лумата ....иначе од тогаш ја немам видено низ СК иако често доаѓаше
--- надополнето: Jul 8, 2011 12:08 AM ---
мал апдејт за суперколиве во земјава ....
Pic1585.jpg Pic1589.jpg kajgana.jpg Pic1578.jpg
не е низ МКД ама вреди да го поставам линкот за да плакниме очи

http://www.flickr.com/photos/klauskniehase/5907646257/

ова е на Бијан бугатито , кој се разбира од дизајнерство мора да го знае (y)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Вчера беше Лумата паркирана пред Тренд, не беше гребната. Да не се работело за некој постар Кајен ?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Може и не е за тука ама ако може некој да ми даде слика од Мерцедес како на Бајруш или пак слика од неговиот ? :)
 
Член од
21 април 2009
Мислења
106
Поени од реакции
1
]И да ги има отворите од страна и 4те издуви одпозади не значи дека има М5 МОТОР. Пошто можеш да си нарачаш М5 пакет на опрема,БЕЗ мотор. Спортски волан,мењач,прагови,издуви,отворите од страна,седишта,фелни и др. ОСВЕН моторот. Има еден таков во Прилеп и сметам дека не е СУПЕР КОЛА,како шо не се супер коли едно 80% од постовиве :/
--- надополнето: Jun 19, 2011 2:37 PM ---
Тоа BMW 5ka црно од прилеп нема М-пакет фабрички, туку накнадно на своја рака е преправено како М5ка. Како и да е, во пакетот не доаѓаат оворите од страна за воздух и издувите од позади.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom