Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
^хехе ..абе види, секој со свето мислење! :) моето е Не ..сеа за другото,здравје нека има ..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
во мултиетничка земја како нашата мила драга и напатена Македонија е нормално да се стапува во врска со дечко/девојка од друга националност........ колку македонки познавам кои биле со босанци, и обратно.....
и јас бев со албанка...па што :)
на секоја разлика да се гледало како пречка за нешто во МК :)
Луѓе влегувајте во врска со кого/која сакате....нација....религија....нема врска.....ма ич
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Jas na moite roditeli, nikogas ne sum gi prasuvala za sovet, ednostavno sum bila samostalna licnost, i teram po svoe ( mislam si pravam advantages & disadvantages na edno livce,:raz: i donesuvam odluki....)! Ama ete nekogas ke zakaskam rabota, i mi treba sovet, ama od roditeli sovet nikogas ne dobivam a i ne primam!!!
Dali da pocekam so ova verenjevo, i da uvidam dali on e praviot so toa sto ke go stavam na test - vreme???

Vo odnos na temava isto sto sakav da dodadam e toa deka mn me nervira faktot, skoro site koga ke doznaat deka nekoja odela so musliman, ja narekuvaat kurva, orospija i sl. nazivi! Toa e krajno netocno (jest da ima nekoi sto odat so Albanci za pari - imam videno i slusnato - e toa da), znaci se raboti za krajna generalizacija na rabotite! Sto da recat takvite kako mene sto prv i posleden decko mi bil toj, znaci ispaga deka ja sum kurva samo so eden decko.......toa e jako smesno!!! Pozdrav, sepak ova e moe mislenje, pocituvam i drugi mislenja, i sfakam deka ovie raboti se zemaat individualno!:salut:
1. Тоа е зошто ги сметаш за неуки, неписмени, заостанати, или....???
Нивно е да го кажат она што тие го мислат а твое е да одлучиш дали се во право или не (БИТНО не го изоставувај нивното мислење), ипак се твои родители и се дел од твоето окружување.

2. Ова со ливчет, предностите и слабостите се многу многу добар начин на согледување на работите ама ако реално ги согледаш работите.

3. Тоа курва и ороспија ти се два различни поими, со првиот (курва) се опфаќаат сите оние кои даваат одредени услуги за пари а со вториот (ороспија) се опфаќаат оние "меракликите" на кој им е битно тие да си ги задоволат своите сексуални нагони и потреби. А така се изразуваат бидејќи за сите нив таквите изрази асоцираат на нешто ниско, така да во иднина ако некој чуеш да се изрази со некој таков збор за партнери од различна верска или етничка припадност не ги сфаќај во буквална смисла туку сметај дека тоа за нив е само израз за нешто несвојствено или иниско.

4. Незнам што да речат таквите како тебе, ама знам што да им кажам јас на таквите како тебе. За секое тенџерче има капаче и за секое капаче има тенџерче, така да немој да избрзуваш со одлуките. Ако те гази времето и ти отчукува биолошкиот часовник тогаш не го испуштај тој воз. Доколку пак си далеку од тоа, тогаш кликни уште еднаш на search но овојпат во фолдерот во кој ти се сместени фраерчињата со твоите критериуми но од иста вера и националност со твојата. Така ке бидеш подобро прифатена и од твоите најблиски, и од твоите роднини и од самото опшество.

5. Љубовта е можеби најсилен, но не и единствен фактор кој треба да биде задоволен за да постои еден успешен брак!!!
--- надополнето: Jun 6, 2011 1:16 PM ---
во мултиетничка земја како нашата мила драга и напатена Македонија е нормално да се стапува во врска со дечко/девојка од друга националност........ колку македонки познавам кои биле со босанци, и обратно.....
и јас бев со албанка...па што :)
на секоја разлика да се гледало како пречка за нешто во МК :)
Луѓе влегувајте во врска со кого/која сакате....нација....религија....нема врска.....ма ич
Тоа нормално е релативна работа така да ако мнозинството не се сложува со нешто, автоматски нормалното станува ненормално. Овде мнозинство се македонците и православните христијани, па ако не си опкружен со нив тогаш можеби и ти изгледа нормално, но ако си опкружен, и те како изгледа ненормално.

Бидејќи моето окружување е со мнозинство на македонци и православни христијани, мојот став кон ова прашање е НЕ за брак или врска помеѓу партнери од различна етничка или верска припадност.
--- надополнето: Jun 6, 2011 2:18 PM ---
Prvo da se izjasnam na temava :salut:
Ne sum nekoj pregolem vernik, ama od toa sto me naucile od doma, mozam da kazam deka lugeto gi delam samo na dobri i losi! Druga podelba ne priznavam! Ne sum protiv takvite vrski odnosno brak, zatoa sto site sme od krv i meso! Licno jas sum vo takva vrska!
Vtoro sakav da kazam mojata prikazna (znaci od prva raka:uvo: :) )...i baram sovetce
I ja imav nekoja averzija sprema "takvite" luge.....i onda...toa nikogas ne veli nikogas stapuva na scena...i se desi sto se desi! Na 16 godisna vozrast pocnav vrska so "takov"....traese pola godina, pa raskinavme, zatoa sto me izneveri so druga ( ne go obvinuvam mal bil on togas)! Ali ostanavme u kontakt, ete povise godini! Vo site tie godini ja i on, komuniciravme i si kazuvavme bas se! Posle tolku godini, sega sme 22 godini...se dogovorivme da se vidime pak na kafe, i pak se razgore ona stara ljubov pomegu nas dvajca, pocna toa intenzivno komuniciranje, prakanje na sms, javuvanje na mob, gledanje! On..totalno polude po mene, mi se javuva sekoj den, mi kazuva kolku me saka, kazuva deka jas sum bila negovata prva i posledna ljubov, i deka bil mal i zelen u taa glavata, koga me izneveril, kazuva deka sega se smenil, e zrela osoba, ima dosta propatuvano i sl..! Saka da se verime, a mene mi e malko strav, on mi rece nema zosto, jas mozebi sum so muslimansko ime i prezime, ama ne sum vernik....toa ide kao oslesnuvanje za mene! Ajde malo onie so vakvo iskustvo, da mi objasnat kako mozam da se spravam so ovaa situacija!!! Dali mislete deka on toa go pravi samo kolku da me ima, ili se raboti za prava ljubov???
Pozdrav:back:
еве ти еден одличен тест за да му ги прочиташ неговите намери:
ке земеш едно прасенце и така фино ќе го испечеш. После ке ги собереш сите негови другари и неговите најблиски на ручече. За нив ќе спремиш и нешто друго (за во случај да не останат гладни) а ти и дечко ти ќе си се гостите со прасето. Ако му е сеедно на него што со онаа што ја сака јаде анти муслиманско јадење пред оние кој на него му значат тогаш значи навистина е атеист ...во спротивно се друго сфати го како манипулација од негова страна ;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
Бидејќи моето окружување е со мнозинство на македонци и православни христијани, мојот став кон ова прашање е НЕ за брак или врска помеѓу партнери од различна етничка или верска припадност.
Прилеп е македонски град, малку роми и уште помалку турци :)
така да, опкружувањето ми се македонци......
брату.ич не не ми е гајле што ќе зборува народот......
Карванот поминува, кучињата си лаат
:D
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Прилеп е македонски град, малку роми и уште помалку турци :)
така да, опкружувањето ми се македонци......
брату.ич не не ми е гајле што ќе зборува народот......
Карванот поминува, кучињата си лаат
:D
и албанци тукуречи ич и кога ќе видиш пак си доаѓаме на она моето ...само во случајов не си ти туку таа што си бил со неа е во малцинското окружување :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
и албанци тукуречи ич и кога ќе видиш пак си доаѓаме на она моето ...само во случајов не си ти туку таа што си бил со неа е во малцинското окружување :)
пост бр 666 :) ѓаволски број
таа не е малцинство....:) не е од МК ;)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
пост бр 666 :) ѓаволски број
таа не е малцинство....:) не е од МК ;)
ако не е малцинство и ако не е од мк онда е од косово или албанија и не дошла она кај тебе туку си отишол ти јај неа а на крај ке излезе дека била католик од поградец и дека сте се ќариле на одмор ама само се држевте за рака и ништо не правевте :)))
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
ако не е малцинство и ако не е од мк онда е од косово или албанија и не дошла она кај тебе туку си отишол ти јај неа а на крај ке излезе дека била католик од поградец и дека сте се ќариле на одмор ама само се држевте за рака и ништо не правевте :)))
:) не е баш така :) муслиманка е :) од Албанија и имаше од држење за рачиња ;)
муабетот ми беше....Сакајте се со кого сакате.......
САМО ДА НЕ БИДЕТЕ ОД ИСТ ПОЛ :)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
:) не е баш така :) муслиманка е :) од Албанија и имаше од држење за рачиња ;)
муабетот ми беше....Сакајте се со кого сакате.......
САМО ДА НЕ БИДЕТЕ ОД ИСТ ПОЛ :)
а ко муабетевте преведувачи викавте или знаеше дека ја сакаш и те сака (за пердаш) :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
:) зборува подобро македонски (литературно) од мене ебаго :D сеа доста за ова :) ќе треба да отворам посебна тема меѓуетничка љубов во конфузни времиња :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не би ми сметало, воопшто :)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.521
Поени од реакции
4.304
И мене не би ми смета таква врска. Од кај сака нека биде, битно е да се има љубов
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
АБРЕ АЛООООООООООООО ....Љубовта ја измислиле комунистите за да ебат беспари :) :) :) ебеш ти љубов ако нема разбирање.
п.с. разум пред се!!!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.487
Поени од реакции
30.811
malku komplicirana sostojba no poznavam dva braka od meshovit ramkoven dogovor ., prijateli ., ., sekade razli4no ama 4evstvuva i veligden i bajram ., i bozhik ., i kurban bajram ., slavime se 6to ke ni dojde do raka samo barame denovi ., za 4evstvuvanje ., kaj ovie se e vo red ., a vie kazhete drugi iskustva ., a mislenjeto ke si go zadrzham za sebe samo kazhav iskustveno;)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
malku komplicirana sostojba no poznavam dva braka od meshovit ramkoven dogovor ., prijateli ., ., sekade razli4no ama 4evstvuva i veligden i bajram ., i bozhik ., i kurban bajram ., slavime se 6to ke ni dojde do raka samo barame denovi ., za 4evstvuvanje ., kaj ovie se e vo red ., a vie kazhete drugi iskustva ., a mislenjeto ke si go zadrzham za sebe samo kazhav iskustveno;)
а колку брака познаавш од немешан рамковен договор, да не речам чисти? :) ...и ако не си знаел изроди секогаш имало, има и ќе има
 

Kajgana Shop

На врв Bottom