Хип хоп културата во Македонија

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Така е брат само напред , имаме најубав и најквалитетен рап во Македонија ! А другите кои неќат да го слушаат нивни проблем ! PEACE !

One Love - AGO !!!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
ja na HDD imam okolu 1700 MK RAP mp3, samo MK RAP, pa koj saka, neka pise, ke mu pratam! Inace, spored mene, MKD ima najkvaliteten rap od balkan, a Amerika moze pepsi da ni nosi! Naseto e realno, vistinito, so premnogu pametni rap artisti (АГО, Џака, ПикиСипи, РНС.....)

Браво за темава!

Поздрав!


Ти труе устата на гомна, гласот ти се губи!
Како нема кога од лижење газови, СЕ УБИ!!!

А Г О
1700 traki?! Sea vaka da ti kazam peer.. 1700 ako imas i nekoj epten nekvaliteten i fegetski rap.. Zaso 1700 traki tesko deka ke se soberat od stvarno kvalitetni artisti..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ja imam 1700 traki normalno ne se site tolku kbalitetni ama nitu edna ne e od Radovan, vrcak, btr (zatoa i napisav, citajte pogore MK RAP MP3) ama site se od UNDERGROUND scenata!

P.S. Za tie sto neznaat:
1) AGO i Vojnik pri krajov na mesecov treba da praat promocija na nivniot nov album ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА;
2) Isto i SAF do krajot na MART treba da praat promocija na nivniot najnov (vtor) album koj e so mnogu dobar stil, mislam deka ke go promoviraat vo MKC, so uste nekolku drugi poznati stranski rap artisi, a specijalen gostin ke im bide SMILEN od poranesniot SAF sostav.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Koa sme veke kaj informacii..

Na 24ti ovoj mesec vo Ludnica.. Konecno i Reality ke izdadat album RAP VITAMIN

Naskoro albumi i od Ohrid Gori i on S.B.Clan
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
Sakam Mak Rap...Ne se nesto the best ama dobri se...Inace da ne ima nekoj teks od pesnata na Legijata-Podzemni vodi??Lele ve molam ako imate pisete go!!:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Најдобра македонска рап група

Спрема вас која е најдобрата македонска рап група и највише придонесла за хип хоп сцената у македонија....
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Чиста околина растураа на времето... Денеска некако не ми се допаѓаат повеќето. САФ покажаа професионализам... ама овие андерграунд, демек хард кор не знам шо... не ми се по мерак. Тони Зен е закон бе... везе нема од рецитирање, ама бар е чил аут... го заболе за све... :):zver:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
хммм, Р.Н.С не е група :tapp:
а ни Спирт- кој шо не треба ни да биде ставен на листава :baeh:
боље мест Р.Н.С стаи Грин Аут-тоа ти е група со Р.Н.С:jaj:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
ајдееееее листава мора да се поправи....
како прво Спирт и РНС не се групи, луге се тие, поединци
Одма пиши Легија таму :) тие се најдобри и точка...вака одбивам да гласам :):):):):)
а од набројаниве шо знам...ТЕмната страна мислам највеке придонесе

И шо придонел Спирт бе ???
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Sepak RNS i SPirt ke stojat...iako se poedinci...:)
Momentalno imame mnogu rap benda i solo artisti..no mislam deka najaktivni bea i se ovie..na listava...
Spirt go ima prvoto oficijalno makedosko IP ...
RnS ...e zakon se dfa gio ebm:)))
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Чиста Околинааааааааааааааа дефнитивно..



ЈАС СУМ ШЕФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Devil-King напиша:
Спрема вас која е најдобрата македонска рап група и највише придонесла за хип хоп сцената у македонија....
И сега едно прашање до тебе. Што е за тебе рап група? Човек кој што рецитира а има подолго име(Р.Н.С), или збир од групи и соло рапери(темната страна)????????? Ај чил малце бе размисли што пишуваш вака не се срами сега....Иначе бек ту д топик. ЧИСТА ОКОЛИНА како први така и најдобри олд скулс си е олд скул, САФ исто така ѕверови да бидеш предгрупа на ДАС ЕФЕКС т.е. да имаш заеднички концерт со нив е нешто најдобро што може да му се случи на некој. Иначе у задњо време ГРИН АУТ се доста добри (Рнс, ЛД пистолеро и Брус) растураат ама се нови и нема ништо излезено од нив освен нешто шо се шири по народ ама не е тоа тоа кога ќе излезе ќе се покаже најдобро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom