Erepublik - помогнете на еМакедонија

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Кога ќе има следна битка за враќање на Западна ? И како настанува битката ?
 
М

Мартин`

Гостин
Кога ќе има следна битка за враќање на Западна ? И како настанува битката ?
Сега Бугарите имаат иницијатива и 24 часа (од завршувањето на битката за Западна) да изберат каде ќе нападнат дали во Источна Македонија или Повардарие. Така да до утре како што гледам Србија ќе го одбрани регионот со резултат 8-0, Унгарците ќе тепаат исто така па ќе можат да се посветат повеќе кај нас зошто они само уште 1 регион за враќање имаат.

Па здравје ја враќаме Западна Македонија во следниот напад :))
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
има некој некое работиче добро да понуди.. 17лвл со 100 сила работам +бустер...?
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
MacedonianRushDeath ми е никот нека помогне некој нека ми прати малку кеш колку за леб и цигари да се има.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.268
Поени од реакции
4.869
Ијаааааа....:vozbud:

Брзо регистрирај се тука, и одма кревај 10ти левел. Ми требаат уште седуммина да регрутирам и да кренат 10 левел. Ем добивам медал, ем ќе поминам една мисија. :)
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Каде можам да ги видам хероите на битката ? Merga ги отепа бугариве :D 105648
 
F

FilipMacedon

Гостин
А ке се најде ли некој хуман да прати некој леб,пошто овие педери од шефови само ме отпуштаат,не ми даваат да работам чесно...:) nik -Vasilej
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Abe dajte vamu drzavjanstvo cekam 5 dena ccc pa pobrzo ke izvadev u Mvr po salterite da idev :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Abe dajte vamu drzavjanstvo cekam 5 dena ccc pa pobrzo ke izvadev u Mvr po salterite da idev :)

Пиши му на Apokalipto на ПП он ги средуе тие работи....иначе кај да видам јас за државјанство дали иам? 17 левел фанав до сеа не сум сезамарал за тоа?:kesa:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Државјанства после 25ти месецов... да избереме конгрес - пошто го немаме :)

Се гледа под аватарот на профил кога си - првото знаменце тоа погорнот кажува каде си а второто чиво државјанство имаш
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Државјанства после 25ти месецов... да избереме конгрес - пошто го немаме :)

Се гледа под аватарот на профил кога си - првото знаменце тоа погорнот кажува каде си а второто чиво државјанство имаш
ajdeeee epa oks ke pocekam togas :/
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.758
Поени од реакции
11.732
Може да ми кажете нешто? Пред некој ден почнав да играм и незнам што треба да правам... Моментално сум 4 левел и работам кај другар во фирма за 8 денари и секој ден тренирам.
Нешто друго треба да правам или за сега ништо? :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Може да ми кажете нешто? Пред некој ден почнав да играм и незнам што треба да правам... Моментално сум 4 левел и работам кај другар во фирма за 8 денари и секој ден тренирам.
Нешто друго треба да правам или за сега ништо? :D
Ништо..тотално ништо..само тоа што го наведе горе..и види како ти се отвараат мисиите врши ги полека полека..ако ти треба храна,оружје(за мисија) или тикет исто за мисија..обрати се тука..али да не ти стане навика :baeh: п.с НЕ СЕ БОРИ ДОДЕКА НЕ МОЖЕШ САМ ДА СЕ ЛЕЧИШ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom