Омилен/и DJ-и ?

Б

БејбиГрл

Гостин
nekoj im gi peri mozocite...
tiesto i van dajk se najkafanski dj ..samo za v kafana :) haha
ma taka e sekogash groto narod nema pojma sho e ubo...ako razberi che ima revolucija na vostanie ke se vdignat
Е нема грешка. Сеа се кажа. Прво збориме за вкусови и ако не си знаел/а до сега постојат различни вкусови. Демек ја што го слушам Paul van Dyk немам појма, а ти знаеш што е убаво и се разбираш. За почеток почни да пишуваш кирилица и користи интерпункциски знаци....а да, постои и голема буква
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
pa ti ako mislish deka mnogu pravilno se izrazuvash se lazhish..taka da se gubi efektot od kirilicata ..
p.s. ne na sekade mozham da koristam makedonska kirilica i zato pishuvam na latinica ..

a da inache tie sho kazhuvaat deka p.van dajk i tiesto se najdobri dj-i i ne spomenuvaat nitu eden drug dj gi stavam vo grafata na nerazbirachi..
obrazlozhi go malku tvrdenjevo deka tie se najdobri...
vo sho se najdobri?
vo koi stil se najdobri?
so koi dj gi sporeduvash ?( nabroj nekolku )
koga i kade pushtale zaedno i edniot se pokazhal kako podobar...
koi dj-i gi pushtaat trakite na tiesto posledno vreme...tiesto na koi producenti pushta traki
 
Б

БејбиГрл

Гостин
pa ti ako mislish deka mnogu pravilno se izrazuvash se lazhish..taka da se gubi efektot od kirilicata ..
p.s. ne na sekade mozham da koristam makedonska kirilica i zato pishuvam na latinica ..
Не се лажам, се изразувам првилно....барем многу поправилно од тебе

a da inache tie sho kazhuvaat deka p.van dajk i tiesto se najdobri dj-i i ne spomenuvaat nitu eden drug dj gi stavam vo grafata na nerazbirachi..
Ова според некои светски стандарди за кои јас уште не сум слушнала или ти самиот сметаш дека се разбираш па останатите ги ставаш во некоа си "графа на неразбирачи"?

obrazlozhi go malku tvrdenjevo deka tie se najdobri...
vo sho se najdobri?
Цитирај ме каде некаде сум кажала дека некој дј е најдобар. Или пак дека некаде тврдам дека некој е подобар од друг

vo koi stil se najdobri?
so koi dj gi sporeduvash ?( nabroj nekolku )
koga i kade pushtale zaedno i edniot se pokazhal kako podobar...
koi dj-i gi pushtaat trakite na tiesto posledno vreme...tiesto na koi producenti pushta traki
Не сум јас автор на темата. Тоа што темата не е поставена убаво нема веза со моите постови. Авторот пставил прашање само кој е најдобар дј според нас и толку. Ако сака некој ќе си напише и дј што пушта хип-хоп, или турбо фолк....ако според некого тој е најдобар неможеш ти да му велиш: еј да бе,ти незаеш ништо, не се разбираш...и сл.
И пак ќе ти кажам, постојат различни вкусови, затоа не кометирај за другите, кажи си за тебе
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
a da inache tie sho kazhuvaat deka p.van dajk i tiesto se najdobri dj-i i ne spomenuvaat nitu eden drug dj gi stavam vo grafata na nerazbirachi..
obrazlozhi go malku tvrdenjevo deka tie se najdobri...
vo sho se najdobri?
vo koi stil se najdobri?
so koi dj gi sporeduvash ?( nabroj nekolku )
koga i kade pushtale zaedno i edniot se pokazhal kako podobar...
koi dj-i gi pushtaat trakite na tiesto posledno vreme...tiesto na koi producenti pushta traki

Во Шах на диви води
Во Макстил
Со мене,со бушавиот,со рука паника.
Кај бушавиот на роденден и за нова година
Јас ги пуштам на тиесто траките и он моите


Друже,ако еден DJ е најбоље за сите ондак нема потреба од други. Некој си има омилен и си смета дека е тој е најдобар. И нема шо да се праат споредби тука или да се набројува чиви траки пушта и кој ги пушта неговите.Неам омилен ама меѓу подобрите ги ставам Tiesto,PVD,Swen Webber,Eryc Prydz,David Guetta,Tomm Novy,Armin Van Buuren,Roger Sanchez итн итн.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Tiesto
Paul Van Duke
Armin Van Buren
и нормално...
Кирил Џајковски
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
што сте запнале за тиесто..?? аман...таква комерцијала не поштуем...:baeh:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Е нема грешка. Сеа се кажа. Прво збориме за вкусови и ако не си знаел/а до сега постојат различни вкусови. Демек ја што го слушам Paul van Dyk немам појма, а ти знаеш што е убаво и се разбираш. За почеток почни да пишуваш кирилица и користи интерпункциски знаци....а да, постои и голема буква
За вкусови не се дискутира!

Тоа е измислица од луѓето кои не знаат како да си го одбранат ставот....ај поз...

Интерпункциски грешки....измислица од луѓето кои се обидуваат ама неможат да најдат маана во размислувањето на другите...па се вадат на граматика...ах бе деришта...No Offense...

Извинете малце за Offtopi-оф...али ја си кажаф претходно...

XxXCarl CoxXxX
A можам да го додадам и Darren Emerson
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
http://top100djs.djmag.com/

Повелете гласајте за избор на топ 100 дј во светот за оваа година.
Инаку според мене за оваа година ми се Armin Van Buuren, Above & Beyond, Carl Cox, Fery Corsten, Deep Dish, Paul Oakenfold.



 
П

Паган-др

Гостин
Абе јас нема да кажам кој ми е најдобар ДЏ. Сега секој има различен вкус. Тој што слуша техно ке каже техно ДЏ. Тој што слуша хаус ке каже хаус ДЏ. Кажете за кој тип на електронска музика и тогаш најточно ке се одреди кој е најдобар.:wink:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Danny Tenaglia.

Ko ke dojdi da go slushame ili mozda nekoj go slushal na Exit i Bugarija vo Yalta,ke prichame togash shto e JAKOST kaj Dj-ot.Inache tipov (za toj shto ne znae) setot mu trae MINIMUM 8 saati.E pa nabrojte nekoj od Tiestovci,Van Dykovci i neznam koj shto ke napravi neshto takvo,a narochito koga ke dojdat kaj nas da vrtata se pulat vo saatot na sekoj 15min.so dusha cekaat da mu zavrshi setot (so odredeni iskluchoci).
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
абе нема потреба од карање меџусебно пошо се зависи од фкусот на човекот на пример ја лично највеке го поштувам секој ДЈ шо не е комерцијалиста за разлика од тиесто или слични шо се тешки комерцијалисти али не викам дека и они неможат да извадат топ трака ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom