Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Атанаско ни кажа виц. Вицот се викаше за џабе патот колеги. :vozbud:

Колеги да не знае некој каде е кабинетот на професорот Сашо Ќосев, по аграрна?
Ако не се лажам, ходниот долу, од страната на студентски прашања... меѓу првите беше.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Ако не се лажам, ходниот долу, од страната на студентски прашања... меѓу првите беше.
Мислам дека е во иста канцеларија со Сашо Арсов, значи во првата канцеларија горе по ходничето, помеѓу студентски прашања и бифето.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Moze nekoj da mi kaze dali moze da se zaveri semestar vo dekemvri(se podrazbira so platena kazna).Ne sum informirana dali ke gi primat dokumentite tolku kasno.Nekoj od iskustvo ako ima neka pise.
Веројатно мислиш на запишување семестар, затоа што заверка е на крај од семестарот. Веројатно може со казна, но зошто би чекала до тогаш дури?
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Добро бре луѓе зарем нема овде никој од прва година??
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Еее фала богу :) Можеш ли да ми помогнеш те молам, јас сум вонредно и малку сум ван сите дешавања :)
Има ли закажано колоквиуми по некој од предметиве што се овој семестар?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Еее фала богу :) Можеш ли да ми помогнеш те молам, јас сум вонредно и малку сум ван сите дешавања :)
Има ли закажано колоквиуми по некој од предметиве што се овој семестар?
Колоквиумската недела е 01-09.11.2010. Не бев претходната недела воопшто, не бев ни денес. Утре ќе одам и ќе се распрашам, ако им кажале професорите точно на кои датуми ќе бидат колоквиумите за соодветен предмет, ќе пишам тука. :)
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Колоквиумската недела е 01-09.11.2010. Не бев претходната недела воопшто, не бев ни денес. Утре ќе одам и ќе се распрашам, ако им кажале професорите точно на кои датуми ќе бидат колоквиумите за соодветен предмет, ќе пишам тука. :)
Леле срце си ако го направиш тоа! :) Ако дознаеш нешто пиши тука или во ПП сеедно, и ако знае некој да ти каже до која страна треба да се учи... Фалааа :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Knigi za vtora-e biznis

Кој знае нека каже точно пошто сум вонреден кои книги да ги купам за следниве предмети (кое издание, дали треба оргинал или може и копии )

*Основи на менаџмент
*Основи на маркетинг
*Финансиско сметководство
*Основи на дигитална економија - англиска верзија

и до каде ке бидат првите колоквиуми за овие предмети

поздрав :salut:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Кој знае нека каже точно пошто сум вонреден кои книги да ги купам за следниве предмети (кое издание, дали треба оргинал или може и копии )

*Основи на менаџмент
*Основи на маркетинг
*Финансиско сметководство
*Основи на дигитална економија - англиска верзија

и до каде ке бидат првите колоквиуми за овие предмети

поздрав :salut:
Основи на маркетинг мој совет земи си ја најновата, бидејки сите други многу имаат што им фали внатре, немора оригинал
Основи на менаџмент- треба оригинал бидејки мислам се оди да се полага со нејзе, но позитивното е што можеш да ја купиш од некој од лани што ја има односно на старо
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Леле срце си ако го направиш тоа! :) Ако дознаеш нешто пиши тука или во ПП сеедно, и ако знае некој да ти каже до која страна треба да се учи... Фалааа :)
економија до 250 ке е прв колоквиум јас само тоа знам прашав за другарка што е вонредно и така ми кажаа
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Добро знае ли некој кога точно ке бидат вежбите по сметков. на трошоци за 2 год следниот вторник или сега во петок?? бидејки проф. кажува едно на огласна пишува друго хехе
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Добро знае ли некој кога точно ке бидат вежбите по сметков. на трошоци за 2 год следниот вторник или сега во петок?? бидејки проф. кажува едно на огласна пишува друго хехе
Ako slusas slusas smet. na trosoci t.e ako si 2ra vo petok se vezbite od 12h, a ako si 4 i slusas upravuvacko smet. togas vo vtornik imas vezbi, moze profesorot se zbunil koj den koja godina imaat vezbi, ali na oglasna tabla ubavo si pisuva...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom