Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
^Ако е бруцош не се плаќа, а ако го има ислушано тогаш е симболично 1000че :)

бруцош сум и фала за информацијата... значи колку што сфатив за да го сменам не треба да плачам бидејќи сум бруцош :smir:
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Здр и јас сум на економија,за макроекономија и микроекономија незнам баш за професорите и предавањата,но за политика на социјален развој сум сигурна дека никогаш не би го отфрлила.Ќе ни предава Ристо Христов,тој мене ми предаваше лани социологија-човекот е екстра,дозволува да си ги оформуваш одговорите самиот на колоквиум без да се држиш стриктно од збор до збор како што е во учебник,и што и најбитно скоро и не се замара да ги чита одговорите...Со просечно учење извадив 9 од колквиуми така да мој совет е да си го држиш предметчето за годинава.Позз :helou:

--- надополнето ---

бидејќи си бруцош, само ќе одиш кај тетката од студентски, и таа ќе ти го смени ГРАТИС :smir:
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Guys значи званично (да не кажам официјално :) ) предавањата почнуваат на 16?...или, иако има некои манифестации на 15..сепак ке мора да се оди на предавања? :salut:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Guys значи званично (да не кажам официјално :) ) предавањата почнуваат на 16?...или, иако има некои манифестации на 15..сепак ке мора да се оди на предавања? :salut:
Нема да има никакви предавања на 15ти. Само во Борис Трајковски ке се оди, а тоа кој сака:vozbud:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Здр и јас сум на економија,за макроекономија и микроекономија незнам баш за професорите и предавањата,но за политика на социјален развој сум сигурна дека никогаш не би го отфрлила.Ќе ни предава Ристо Христов,тој мене ми предаваше лани социологија-човекот е екстра,дозволува да си ги оформуваш одговорите самиот на колоквиум без да се држиш стриктно од збор до збор како што е во учебник,и што и најбитно скоро и не се замара да ги чита одговорите...Со просечно учење извадив 9 од колквиуми така да мој совет е да си го држиш предметчето за годинава.Позз :helou:

--- надополнето ---

бидејќи си бруцош, само ќе одиш кај тетката од студентски, и таа ќе ти го смени ГРАТИС :smir:
фала многу на информацијата се уште незнам што ке правам ама до утре мора да одлучам.а да не знаеш дали мора да се иде на предавања кај него?
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Kolegi mi treba mala pomos od vas treba da izberam eden od ovie predmeti: metodi na prodazba, opstestveno bogatstvo i nacionalni smetki, teorija na organizacija i agrarna politika pa ke moze nekoj da mi kaze sto kako se predmetive profesorite i predlog od vas koj bi mi bil polesen da go izberam.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Дечки ние од 2ра година нема да може да го слушаме прво англиски 2(во прв семестар),па англиски 1? :( :( :( :( :(
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom