Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Таман работа, кај се видело некој друг да се потпише за тебе. :pos:
Муми без иронија...:)
иначе девојче_девојченце може да средиш друг да те потпише, ваљда нема да ве читаат како еднаш што направи Ефтимов:pos2:

едит: ај некој ако иде на факс да ми пише пп за се што треба да се уплати. фала :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Да не знае некој дали се разгледани молбите за промена на департман? Последниов месец секоја недела бев на студентски и секојпат ми викаа другата недела. Ке почнат уписите не знам кој смер да го запишам:)
И некој да ми потенцира, кажи поинтересни или полесни изборни за втора година. Само за англиски знам и сигурно го одбирам него.

ПС. Да не сака некој книги комплет за прва година.:raz:
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
треба ли да се плача доколку сакаме да го смениме изборниот предмет, зато што јас запишав деловна етика а сакам да го сменам да го земам трговско право?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
треба ли да се плача доколку сакаме да го смениме изборниот предмет, зато што јас запишав деловна етика а сакам да го сменам да го земам трговско право?
се плаќа некоја симболична сума, не ми текнува колку. молба и таксена мрка мислам требаше.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Од кога 1000 денари е симболична сум бе? :)
Колешка ми лани не плати толку... Може смениле.
А и не пиша дали го има ислушано па сака да го мења, или е бруцош сега па се предомислила.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
^Ако е бруцош не се плаќа, а ако го има ислушано тогаш е симболично 1000че :)
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
500 симболични денари се плаќа за промена на департман :) Него колеги дај некој нека ги напише точните износи и цел на дознака за уплатниците за запишување на семестар.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Муми без иронија...:)
иначе девојче_девојченце може да средиш друг да те потпише, ваљда нема да ве читаат како еднаш што направи Ефтимов:pos2:

едит: ај некој ако иде на факс да ми пише пп за се што треба да се уплати. фала :)
Ваљда нема да имам таква среќа :pos2: а ќе мора да се снаоѓам некако.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ваљда нема да имам таква среќа :pos2: а ќе мора да се снаоѓам некако.
може ќе променат нешто, а ако не кај изборниов не е битно да одиш на предавања за да положиш, за потписи ќе се снајдеме...
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Мене ме интересира на кои предавања трета година-Менаџмент вреди и на кои мора (ако има такви) да се оди?

Знам дека кога ќе почне семестарот, тоа отприлика ќе ми стане јасно, но сепак искуство си е искуство.

Ако може некој да ми каже, ќе му бидам благодарна. :salut:
Од задолжителните предмети обавезно треба да се оди на Инвестиционен, инаку ќе не можеш да полагаш на колоквиум, МИС пушта секој час список ама ако имаш некој со сличен раскопис може да те потпише и Деловно комуницирање кај Шуклев.
Од изборните не знам што имаш.
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
jas vo pocetokot na prva go smenav predmetot vo studentski bez pari samo mi go ckrtnaa i mi napisaa nov
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Е де бе што сте се уплашиле, на крај на ниедно предавање нема да се појавите, а и имате термин од 4 до 6 за економија, може и во таа група да функционирате
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom