Секоја чест за Абидал... како се фрли по онаа топка. Само тој и Руни се спремни така да идат на една топка....никој друг.

14.497
22.260
Еве шо сакаше да направи Иниеста:

А, еве нешо и за Виља, по повод последните 2-3 утакмици:
Да не испадне дека сум Виља хејтер, баш напротив, доста корисен беше за екипата, и голови и асистенции, ама последните 2-3 натпревари ги игра подпросечно!

9 март 2009
999
392
Изигравме добар меч,имавме многу шанси но немавме среќа,реализацијата на последните мечеви е многу слаба и мора да се работи на подобрување на реализацијата,сега предноста пред Реал е 5 бода,што и не е толку мала разлика,рачунајќи дека и на нив им следуваат тешки гостувања,на нас ни останаа уште две потешки гостувања,прво на Ел Мадригал кај Виљареал,а потоа во Мадрид,можеби и клучниот меч кој ќе ја реши титулата,иначе незнам како може толку многу да ни помагаат судиите:tapp:
1.поништен чист гол на Меси од слободен удар
2.чист пенал врз Бојан
судијата имаше многу грешки на овој меч,тие две грешки што ги одвоив,и пенал во прво полувреме за Севиља,кој што не беше досуден..

Ф

ФорцаМилан

Абидал убедливо најдобар оваа сезона,секоја чест за него!

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237
Ах бе Бојан бее...и Виља катастрофа е на последните мечеви.Добро бе мајката стално седи на работ на офсајд,вечерва повеќе беше во офсајд па затоа не доби многу топки,не знам што му се случува ама мора да се подобри.Се надевам дека ова беше затоа што имавме голема предност пред второпласираните.
А Бојан доживотна резерва на резервниот напаѓач ќе остане хах само против помалите екипи би му дал шанса и тоа некоја минута пред крајот.

Играта беше добра,едноставно немавме среќа,за судијата не коментирам бидејќи се покажа глупак кој направи многу грешки.

АБИДАЛ сигурно има каталонска крв...ме наежи целиот кога го видов тој потег...немам зборови...