Фан Клуб: Барселона

Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Среќен Роденден Пеп Гвардиола!ЛЕГЕНДОО!!Ти посакувам уште многу среќа во Барса и многу титули!:smir:

Абе момци нели утре играме со Бетис?Или јас сум негде згрешил?
Утре бе, утре во 22:00!
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Рафаел не ми се допаѓа како играч. Малку е преценет. Ги имаме Дани и Адриано за таа позиција, а кога е ептен тесно, може и Пујол да игра таму.
Во случај Дани да си отиде јас сум за Ван дер Вил од Ајакс. Повторно да ги намножиме Холанѓаните во нашиот тим. :):)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Адриано досега ништо не покажа! Не дај боже да останеме со Адриано на таа позиција на некој важен натпревар!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Добро бе шо толку сте му запнале на Адриано. Таман си е човекот за замена, а рака на срце и не ни добил којзнае колку шанса за да покаже нешто повеќе.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Адриано е сосем солидна замена.Јест да не е на рамниште со алвес(пред се во нападот),но дефанзивно е сосема солиден,дури можам да речам подобар од алвес.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Хах не сме запнале...туку се надевам дека Дани ќе го продолжи договорот.Или ако си отиде он Адриано не е за прв состав.

Него Максвел само што почна да се покаже Абидал се врати во форма :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
во случај да замине Дани(шансите за тоа се 1%) како негова замена го сакам само Ван дер Вил или Мика Ричардс :)
 
B

Beck's

Гостин
Рафаел е преценет дечко а и не верувам дека ќе се снајде многу кај нас.. во случај да замине Дани би сакал да го видам Маикон.:)
Roden e za u Barca,po prodorite negovi mi izgleda kopia na Alves,samo za centar sutevi ne znam kolku go biva
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Мораме да бидеме спремни да замине Алвес, таков беше случајот и со Туре велеше дека ја сака Барса, Барса му е животот и такви срања па на крај му понудија добра плата во Сити и сите тие зборови што ги зборуваше ги фрли во канта.. И Сити се интересираат за Дани па ако му понудат добра плата тогаш шансите Дани да замине се 99,9% се се врти околу парите. ;) А ако замине сакам да ја видам најдобрата можна замена за него која е наречена Даглас Маикон.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom