Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Леонардо уште еднаш потврди колку е ретардиран !
 
С

сашенко

Гостин
Значи ова Интеров е право ѓубре да даде Господ веќе никогаш титула да не освојат и сега да испаднат од Бајерн, значи тотално не заслужуваат да бидат во топ 4 на Италија, од Бреша да примат гол живи срамовииииииииии
Ништо страшно, на секој може тоа да му се деси.На некој и по неколку пати:kesa:....и ние (јуве) се изглупиравме сезонава и изгубивме златни бодови од екипи послаби од нашите младински екипи ама тоа е тоа....Милан годинава си изиграа најдобро и заслужено ке си ја земат титулата.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
AAAAAAAAAA VASKOPANDEV дека сииииииии ботче едно ле алеееееееее?!?!??! Леонардо пуши го.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Значи ова Интеров е право ѓубре да даде Господ веќе никогаш титула да не освојат и сега да испаднат од Бајерн, значи тотално не заслужуваат да бидат во топ 4 на Италија, од Бреша да примат гол живи срамовииииииииии
:pos2::pos2: Убаво те поебаа на спортска а ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Кај сте шинтераши, затоплува ли уште? :pos:
 
P

PewDiePie

Гостин
Леонардо уште еднаш потврди колку е ретардиран !
Не е точно. Далеку е тој од ретардиран.

Ама уште подалеку е од тренер,или барем просечен тренер.


Јебеш га го печеше пичката дека Берлу го избрка како куче од Милано и мислеше ќе му врати,ќе му се врати,ЈАЧИ НЕГО ИКАДА!
АМА.........се заеба,се прецени,ги заеба и интер кој до душа ако си земеа ТРЕНЕР,тренер а не скаут може и подобро ќе поминуваат во лигата место да патат од комплексот Ибра,а највеќе во нешто што се заеба е што единственото место кај што вистински го сакаа и ценеа во Милан веќе не е и никогаш нема да биде добре дојден,а тоа најдобро ќе го сфати кога ќе го избркаат од интер на крај на сезона,ваљда не е луд морати да има уште една 0 титули сезона уште пред да почне,ако го остави и другата година уште поубаво за нас. :tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Кај сте шинтераши, затоплува ли уште? :pos:

Ништо не е загубено, продолжуваме да се надеваме !

На Милан му е потежок распоредот од нас, прошлите 2 кола имаше лесни мечеви !

Со победа на дербито и Милан да киксне имаме шанси !

Лео ќе ја среди работава со неговите тактички замисли, ја верувам у него, а ти Биланез ич да не ти е гајле кај се шинтерашите !

ЛЕОМУНТАДА !
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Богами стварно Scudetto Game Over ...поготово што милан не успеа ни во лигата на шампионите :(
 
P

PewDiePie

Гостин
Ништо не е загубено, продолжуваме да се надеваме !

На Милан му е потежок распоредот од нас, прошлите 2 кола имаше лесни мечеви !

Со победа на дербито и Милан да киксне имаме шанси !

Лео ќе ја среди работава со неговите тактички замисли, ја верувам у него, а ти Биланез ич да не ти е гајле кај се шинтерашите !

ЛЕОМУНТАДА !
Како да осетив МАЛКУ цинизам во постов :raz:

Ама неее бе,не е Марли таков.
:tv:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
AAAAAAAAAA VASKOPANDEV дека сииииииии ботче едно ле алеееееееее?!?!??! Леонардо пуши го.
Еве ме јас не бегам како вас кои ве немаше 5 години.Честито титулата во серија А.

--- надополнето ---

Каков кикс на Бреша :nesum:
Како на тотенхем ист!
 
P

PewDiePie

Гостин
Леле овој Васко не може да сфати некои работи еј.

Ко прво дискутабилно е дали форумов постои 5 години(што се вика !,не ме фаќајте одма за к-р )
Второ,темава нема ни година а и ко што гледам прилично сила си зеле биланезиве и пишуваат ли пишуваат не е дека ги нема. :toe:
Трето,види што убаво е времено бе,у право бил СТОПЛИ.
:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom