Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
kako toa bi doznale deka e mestena pa i vaka lesno da se sire po forumi...

--- надополнето ---

cist penal za catania!

ovie sudiive otepaa od sudenje za milan sezonava :) :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Каков пенал бе не се бламирајте.....одете вие бидете судии и свирнете таков пенал па да не засудите повеќе во прва лига...!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Каков пенал бе не се бламирајте.....одете вие бидете судии и свирнете таков пенал па да не засудите повеќе во прва лига...!
имаше пенал за катаниа мислам јас али шо му поништија на јуве гол тоа беше компезација за недосудениот пенал за нив
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
имаше пенал за катаниа мислам јас али шо му поништија на јуве гол тоа беше компезација за недосудениот пенал за нив
Немаше никаков пенал за катанија и само ненормален судија може да свирни таков пенал....не гледајте дотолку ситници не е туку така лесно на теренот да судиш се и сешто и да задоволуваш вкусови насекаде..размислете два пати рпед да критикувате судиска одлука....па и недосудениот гол на кваљарела уште 909999 пати да се повтори нема да се досуди гол бидејќи беше невозможно да се види такво нешто а потоа на забавена снимка сите можат да коментираат..!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Мамата , стопли и у Торино ,ја смрзнав ко пичка овде :]]]
па време беше да стопли од лани што дрва изгоревме па па

--- надополнето ---

Немаше никаков пенал за катанија и само ненормален судија може да свирни таков пенал....не гледајте дотолку ситници не е туку така лесно на теренот да судиш се и сешто и да задоволуваш вкусови насекаде..размислете два пати рпед да критикувате судиска одлука....па и недосудениот гол на кваљарела уште 909999 пати да се повтори нема да се досуди гол бидејќи беше невозможно да се види такво нешто а потоа на забавена снимка сите можат да коментираат..!
одма видов дека е гол(дали дека хд или друго хаха)дури се израдував глеам кваља се фаќа за глава џабе ставија повеќе судии исти грешки се прават
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
[/COLOR]одма видов дека е гол(дали дека хд или друго хаха)дури се израдував глеам кваља се фаќа за глава џабе ставија повеќе судии исти грешки се прават
Другар добро е што си видол дека е гол..но да си на теренот таму и истовремено да држиш офсајд линија на кукувден ќе видиш дека е гол !
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Другар добро е што си видол дека е гол..но да си на теренот таму и истовремено да држиш офсајд линија на кукувден ќе видиш дека е гол !
да може брзо се движеше топката ама од толку судии никој да не види незнам.Помина тоа и така немаше назад осеќав дека брзо ќе даат гол пак битна е победата пред се судијава нека решат дали ќе го пратат у серија Б.позз
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
да може брзо се движеше топката ама од толку судии никој да не види незнам.Помина тоа и така немаше назад осеќав дека брзо ќе даат гол пак битна е победата пред се судијава нека решат дали ќе го пратат у серија Б.позз
Не го праќаат во серија б не се секирај ти..за кваква грешка не му замеруваат бидејќи беше скоро immposible да се процени дали таа топка е внатре или надвор бидејќи помошникот судија истовремено држеше офсајд линија и топката одеше пребрзо и главниот судија од каде да види дали е гол???..ти викаш од толку судии ко синкир 10 души да ги има на теренот а јас ти тврдам дека само помошникот е задолжен за таа работа но беше невозможно да се види...!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Немаше никаков пенал за катанија и само ненормален судија може да свирни таков пенал....не гледајте дотолку ситници не е туку така лесно на теренот да судиш се и сешто и да задоволуваш вкусови насекаде..размислете два пати рпед да критикувате судиска одлука....па и недосудениот гол на кваљарела уште 909999 пати да се повтори нема да се досуди гол бидејќи беше невозможно да се види такво нешто а потоа на забавена снимка сите можат да коментираат..!
Абе брат не ме свакаш излеа дека и јуве и катаниа беа на еден начин оштетени
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе брат не ме свакаш излеа дека и јуве и катаниа беа на еден начин оштетени
брат не беше никој оштетен и тоа се обидувам да ви го разјнаснам во моите постови ама залудно кога не ми ја разбирате поентата:toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
брат не беше никој оштетен и тоа се обидувам да ви го разјнаснам во моите постови ама залудно кога не ми ја разбирате поентата:toe:
абе поента е да го оставиме судијата на страна резултатот убаво го зумираа од стадионот 1-3 и тоа е тоа може да спиам мирно :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
брат не беше никој оштетен и тоа се обидувам да ви го разјнаснам во моите постови ама залудно кога не ми ја разбирате поентата:toe:
Јас се слагам со тебе, наводниот пенал , од милион судии дали еден ке има ташаци да го суди,и тоа на негов ризик.Не се суди тоа,дур и и играчите на Катаниа мирно си продолжија да трчаат,никој не се побуни. Околу голот на Кваљарела ,се гледа од агол на камерата,но друго е да си долу на терен,сосем друга приказна,ретко може линиски судија да забележи каде точно паднала топката,при вакви голови...Единствено решение е воведување ТЕХНОЛОГИЈА. Но на кој да кажеш,овие од уефа дискутираат за ова со години,никако да се одлучат,мамата нивна корумпирана...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom