Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Syn i Iosono @

Значи очигледно не сте ме разбрале, или се лажете самите себе !

Играта на Интер е тапа (освен у ЛШ)

Значи резултатите сезонава ви се од индивидуални акции на Ето, и еве днска со голема доза на среќа !

Муабетот ми е, Бенитез мора да преземе нешто, пошто нема цела сезона на Ето да му иде ;)

И според мене, ако НЕ преземе ништо Интер многу лесно може да влезе у серија катастрофални резултати.
Е што да преземе, еден ќе се опорави двајца се повредуваат. Среден ред без Камбиасо, Мота и Станковиќ... Напад без Милито и Пандев... Дури и Цезар се повреди, кога иде, иде... :) До јануари ќе се турка како ќе се турка, па ако земат некој (Афелај најверојатно, можеби и Кујт) ќе тргне на подобро. Како и да е, знаеме дека не играме добро, ама како играме резултатите се одлични, така да, идеме понатаму...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Па кога ке видиш, Интер на мечевите кај што играа '' лошо "' победија ( дел од истите, Каљари на пример, или сега со Џенова ), таму каде што беа супер од аспект на игра потфрлија ( Болоња, Сампдорија, делумно и Рома и Јуве ), а и реално, колку што они покажаа лоши изданија, покажаа и останатите конкуренти ...
Па Милан со Катанија дома за жалење беа, и они а и Алегри со внесувањето на Гатузо у 90та.

Интер не треба да превзема нешто драстично, едноставно требаат да имаат повеќе среќа со повредиве ( најголем проблем е што ради истиве немаат клупа односно играчи кои можат да направат разлика на терен од клупа ), т.е. да се средат во тој сегмент овој период, башка и мечевите на националните тимови ке отсуствуваат па не би требало тоа да претставува голем проблем.
Го читав Милито еднаш и изјави дека играњето на СП прави огромни проблеми општо, за сите фудбалери, бидејќи одмор они и немаат во текот на летото, те тренинзи те подготовки те натпревари па одма потоа следат и подготовките со тимовите и сл.
Руни го јаде бедот поради тоа, Робен исто, Рибери исто, Милито исто ( нема врска што немаше настапи во мечевите ) и тн и тн, да не набројувам, а баш и он ко пример го даде Руни.

п.с. На крај краева, 9то коло е, рано е сеуште за некакви заклучоци, обично од Јануари нагоре може да заокружиме на што се оваа сезона, мада Рома лани од никаде се избација ко главен претендент за титулата со онаа нивна нездрава серија, дури и први беа на неколку кола до крајот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам за вас ама јас си го чекам Ивица да ме посмеј малце со неговите постови....барем денот со смеење да ни тргни на сите!:smir:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Не знам за вас ама јас си го чекам Ивица да ме посмеј малце со неговите постови....барем денот со смеење да ни тргни на сите!:smir:
дос еа бев кај тебе дома ама не ме виде.btw ја знаеш онаа "Во скопје ви се ............."?!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
А и Битола нема аеродром ...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.708
Поени од реакции
11.136
А со Касано шо праиме, кај ќе заврши сега?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Чек прво да раскине договор, знаеме со Руни како течеа работите па оп, нов договор ...
Ја мислам дека нема на ваков начин да се заебат Сампдорија, можат 15 до 20 милиони евра да извлечат, не важат за екипа која е финансиски моќна, па ептен дебилно ке биде да му раскинат договор и 0 евра да инкасираат од неговото заминување.
Инаку, мој став е дека ке игра у Јуве.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
^ Ајде бе, што збориш! 7мо ли ќе бидат? Хахаха, сите слатко се изнасмеаја. Сега точак да ти купам или нешто друго?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Чек прво да раскине договор, знаеме со Руни како течеа работите па оп, нов договор ...
Ја мислам дека нема на ваков начин да се заебат Сампдорија, можат 15 до 20 милиони евра да извлечат, не важат за екипа која е финансиски моќна, па ептен дебилно ке биде да му раскинат договор и 0 евра да инкасираат од неговото заминување.
Инаку, мој став е дека ке игра у Јуве.
Истото го мислам и јас :toe: Нема логика да му раскинат договор кога можат да земат добра пара од него лалп што рече и ти од 15-20м а некој дебили ко Сити би можеле и повеќе да платат :)

--- надополнето ---

и што еднаш ако сме завршиле 7ми не сме Џенова алоо кој ти е проблемот ќе плачете вечер
Идам во продавница по палома :)

п.с а да земам ППА апарат уз пат ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom