Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
хахахаха.седи бе.у 2002 да не не навиваше за перуџа у последно коло коа го имавте грешко?????Ај со овакви муабети децата од 3 години да ги лажеш дека не сакаш ривалите да кикснат.И глеам дека мн нешо те занима шо идеш у наш фан клуб можда да видиш до кај е судењето против морати а??????
Класична фејл ситуација, пост на 23 годишен член на форум.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Срамота е на 23 години, под претпоставка дека глеаш фудбал минимум 10, да кажеш дека тоа е за чист црвен, затоа и ви дадов убав пример кога главата на Тери беше шутната наместо топка у Англија, старт по кој можеше играчот и да се здобие со апла сериозна повреда.

Кажи ми ЕДЕН ПРИМЕР, каде играчот прво ја мава топката а потоа и СЛУЧАЈНО го удира противникот и истиот е санкциониран со директен црвен картон, не барам повеќе, само еден пример посочи ми. Сантон не ни виде дека играчот на Џенова оди со глава на таа топка, истото и во интервјуто по мечот го кажа, НИКОЈ од Џенова не алудираше на тоа дека тоа морало да биде санкционирано со директен црвен по мечот, ниту пак играчите извршија притисок врз судијата тоа да се случи, Сантон дури и негодуваше за жолтиот картон ...

Ама не, овде Ивица дојде и ми тера некој хаотичен муабет без соодветни аргументи, тоа на Каландзе комотно можеше да се санкционира ко опасен старт, топката не ја допре а отиде у Ето кој го избегна ударот, нејсе тоа, каква врска има истото кога се дешаваше на противничка половина, а и дали глумел или не глумел тоа освен ако не си неврон у неговата глава не можеш да знаеш, а и кога е во прашање глумата, бар ти ко фан на Јуве знаеш што е вистинска глума со оглед на тоа дека најдобриот играч на Јуве сезонава 2 меча нема да игра поради тоа.
А може и инстиктивна беше онаа реакција на Ето, незнаеме, зашто гледам тоа е главниот аргумент на Красич, инстикт, осетив ветер у грб и паднав ...

п.с. А дај боже утре Јуве да води па да видиш на крај како они ке задржуваат време со '' повреди '' и лежење на терен, впрочем, тоа е пракса за сите тимови во такви тешки дуели, да ќарат некоја секунда повеќе, штета што ти и твоите 23 години сеуште не се свесни за тоа па вака јавно на форум се бламираат, дај смени си го тоа Ивица бар у никот 5 минуте после Нова Година, ке те препознае некој од маало ќе ти се смее на улица, што е најтрагично, истиот ке има 10 годинки...
Фудбал глеам од 1993,израчунај далис е 10.Ме мрзи сеа да ти барам еден куп примери од англиско првенство каде што за такви стартови се делат црвени без двоумење.Значи не е битно дали ја удри топката прво туку начинот на кој отиде сантон со груб старт,као шо и ти викаш подоле за ситуацијата со ето дека можело да се досуди опасна игра,башка тоа со отворен ќон у глава иде!!!!!!!!
За тоа дека лежеле и задржувале не сум спомнал ништо никаде,судијата да е паметен штом лежи ајт надвор од терен па ако сака до задутре нека се тркала.И мн си паметен изглеа јајцава као цитрони ми ги напраи од тупење.И не навредувај јас да не почнам,пошо си онлајн 24/7 на форумов искочи надвор тебе да те упознаат децата од маало,мене ме знаат сите кретену еден!!!!!!!!!!!!!!!!1

--- надополнето ---

Класична фејл ситуација, пост на 23 годишен член на форум.
Боли 2002 знам дека боли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Класична фејл ситуација, пост на 23 годишен член на форум.
Муабетот му е ко вицон со нинџите : " Влага ниџна во продавница и вика : Добар ден,нонџаки имате? Продавачката му вика : Не не господине немаме, и нинџава вика : Епа што да праиме ние нинџите сега?!?!" Значи поентата му е ,,т.е. Нема поента. Сака да провоцира момакот да си прави филм,епа чим така решил така нека тера. :stvarnoneznamstoemotdastavam:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Муабетот му е ко вицон со нинџите : " Влага ниџна во продавница и вика : Добар ден,нонџаки имате? Продавачката му вика : Не не господине немаме, и нинџава вика : Епа што да праиме ние нинџите сега?!?!" Значи поентата му е ,,т.е. Нема поента. Сака да провоцира момакот да си прави филм,епа чим така решил така нека тера. :stvarnoneznamstoemotdastavam:
Ти па пун со финти ко го*но со витамини.пиши нешо за дискусија не тука ми продавашѓ муда за бубрези.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Оти бе пишувате постови во афект? И ај на спиење воспитачките ќе ве караат утре :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
1. Ме мрзи сеа да ти барам еден куп примери од англиско првенство каде што за такви стартови се делат црвени без двоумење.Значи не е битно дали ја удри топката прво туку начинот на кој отиде сантон со груб старт,као шо и ти викаш подоле за ситуацијата со ето дека можело да се досуди опасна игра,башка тоа со отворен ќон у глава иде!!!!!!!!
За тоа дека лежеле и задржувале не сум спомнал ништо никаде,судијата да е паметен штом лежи ајт надвор од терен па ако сака до задутре нека се тркала.И мн си паметен изглеа јајцава као цитрони ми ги напраи од тупење.И не навредувај јас да не почнам,пошо си онлајн 24/7 на форумов искочи надвор тебе да те упознаат децата од маало,мене ме знаат сите кретену еден!!!!!!!!!!!!!!!!1

--- надополнето ---


2.Боли 2002 знам дека боли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. Барај де, али рачунај дека овде се работи за високо крената нога, не за старт у цеваница или мочен меур ...
Од што Сантон требаше да добие црвен картон, гледам се утепаа од плачење за истото од Џенова, до тој степен што никој тој сегмент од играта не го коментираше ... чудно нели, поготово за Италија.
А за излегувањето надвор, јебига, постдипломските утре од 9 си го праат своето:wink:, не се секирај, такви ко тебе ги има видено многу, премногу, на час по биологија у средно, под микроскоп, на тема микробиологија.
Подебилно од силење на форум нема, пак ке кажам, штета што твоите 23 години не го укапирале тоа, не укапирале дека се што имаш е купен компјутер од мама и тато и пристап до интернет, толку, едноставно си една обична мравка у овој виртуелен свет, мравка што потврдува дека општествово ни е заостанато и е такво какво што е од вакви залутани сперматозоиди ко тебе ...

2. А за второто, ако твојот живот бил очај и беда кога си бил прва година средно, па не си имал некои други приоритети тој период, ја за разлика од тебе не сум сечел вени за фудбал и не влијаело тоа врз мене, поготово не тој период од животот, али секој со својата приказна нели, за некој тажна и бедна до тој степен што моментот '' среќа '' му зависел од Јуве, за некого сосем обратно и тоа е тоа.

Ае, крши глава.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Iko i Syn, kako ne vi e maka jas ne znam :icon_lol:, pa tie poveke go mrazat Inter nego gi "sakat" svoite klubovi. Neka otvarat tema na podforumot Fan-Klub, Antifan-klub Inter :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
1. Барај де, али рачунај дека овде се работи за високо крената нога, не за старт у цеваница или мочен меур ...
Од што Сантон требаше да добие црвен картон, гледам се утепаа од плачење за истото од Џенова, до тој степен што никој тој сегмент од играта не го коментираше ... чудно нели, поготово за Италија.
А за излегувањето надвор, јебига, постдипломските утре од 9 си го праат своето:wink:, не се секирај, такви ко тебе ги има видено многу, премногу, на час по биологија у средно, под микроскоп, на тема микробиологија.
Подебилно од силење на форум нема, пак ке кажам, штета што твоите 23 години не го укапирале тоа, не укапирале дека се што имаш е купен компјутер од мама и тато и пристап до интернет, толку, едноставно си една обична мравка у овој виртуелен свет, мравка што потврдува дека општествово ни е заостанато и е такво какво што е од вакви залутани сперматозоиди ко тебе ...

2. А за второто, ако твојот живот бил очај и беда кога си бил прва година средно, па не си имал некои други приоритети тој период, ја за разлика од тебе не сум сечел вени за фудбал и не влијаело тоа врз мене, поготово не тој период од животот, али секој со својата приказна нели, за некој тажна и бедна до тој степен што моментот '' среќа '' му зависел од Јуве, за некого сосем обратно и тоа е тоа.

Ае, крши глава.
ајде гитлааааааааааааааа.со болдов глеам дека само јадеш гомна за фудбал и дека ради реда ми коментираш тука.А да и дека за Интер си од 2006 година навака.со продадени пичкарски души као ти не дискутирам за фудбал,уше помалку за правилата на фудбалот.Слободен си и ме заболе стап дали си на постдипломски или не си само си се самопофали.И ја сум на работа утре па никому ништо.А за компјутерот и тоа дали заработувам за живот ич да не ти е гајле ок????
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
ајде гитлааааааааааааааа.со болдов глеам дека само јадеш гомна за фудбал и дека ради реда ми коментираш тука.А да и дека за Интер си од 2006 година навака.со продадени пичкарски души као ти не дискутирам за фудбал,уше помалку за правилата на фудбалот.Слободен си и ме заболе стап дали си на постдипломски или не си само си се самопофали.И ја сум на работа утре па никому ништо.А за компјутерот и тоа дали заработувам за живот ич да не ти е гајле ок????
Уште еден класичен фејл за пост кој доаѓа од компјутерот на 23 годишен човек.
Греота ... иди јави се во А1 за да ја раскажат твојата тажна животна сторија.

п.с. Уште ми го болдира моментот ја за разлика од тебе не сум сечел вени за фудбал , као демек, срамота е што сум имал такви ставови у животот. Типична fuck my life приказна си.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Syn i Iosono @

Значи очигледно не сте ме разбрале, или се лажете самите себе !

Играта на Интер е тапа (освен у ЛШ)

Значи резултатите сезонава ви се од индивидуални акции на Ето, и еве днска со голема доза на среќа !

Муабетот ми е, Бенитез мора да преземе нешто, пошто нема цела сезона на Ето да му иде ;)

И според мене, ако НЕ преземе ништо Интер многу лесно може да влезе у серија катастрофални резултати.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Уште еден класичен фејл за пост кој доаѓа од компјутерот на 23 годишен човек.
Греота ... иди јави се во А1 за да ја раскажат твојата тажна животна сторија.
мн си паметен просто да ти позавиди човек.Си се испофали на постдипломски си бил ау ау ау.сигурно на приватен некој универзитет.Ти пиши пораче на амазон да си најдеш девојка и онака не искачаш од дома.:pipi:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
мн си паметен просто да ти позавиди човек.Си се испофали на постдипломски си бил ау ау ау.сигурно на приватен некој универзитет.Ти пиши пораче на амазон да си најдеш девојка и онака не искачаш од дома.:pipi:
Не па, дека чудно ти беше што сум бил на форумов у Петок навечер кога играат Интер, а шо е најтрагично, ти за време на меч, истиот период коментираше '' дискутабилни '' ситуации, една од многуте потврди дека ти е потребна помош, по можност од егзорцист.

Абе пувле едно тажно, еве утре, после Јуве - Милан дои на плочник позади соборна, неможеш да го утнеш тоа место, тогаш ке го правиме муабетов, ке ме препознаеш лесно зашто ке бидам једини со шал од Интер па комотно ке ти удрам демант на секоја констатација која ми ја даваш тука, без тастатура и монитор овој пат, зашто вакви гревови ко тебе на тон ги има на интернетов, вакви тажни очајни стории, бедни у секоја смисла.

Ае, откачи ми се од к*ров, бар на форумов, на други места увек ке бидеш добредојден, со раширени раце ке те пречекам. :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom