Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Па добро,не играат Европа,можат да си дозволат да играат со исти состав секоја утакмица(иако муабетот нема врска).
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Лацио изгледа планира со една постава да игра цела сезона, во сериа А и во купот. Баш ме интересира до каде ќе тераат.:raz:
Тимот на Лацио на последната утакмица во Серија А против Каљари:
Муслера, Лихтштајнер, Биава, Диас, Раду, Броки, Ледесма, Маури, Хернанес, Зарате, Флокари

Тимот на Лацио на утакмицата од купот:
Берни, Скалони, Диаките, Стендардо, Гаридо, Гонзалес, Матузалем, Брешано, Фоџа, Роки, Козак

Да, истата постава е...

--- надополнето ---

Од осум кола во сериа А еднаш нема направено измена во стартниот состав.
Зарате беше на клупа првите 3-4 утакмици, за разлика од последните неколку кога игра прв состав.
Против Киево, Матузалем и Брешано играа прв состав.
Против Милан играше Каванда, условно кажано третиот десен бек на Лацио...

Можеби имаше и други измени во стартните состави, ама на овие само ми текнува во моментов.
 
С

сашенко

Гостин
Како и да е, Лацио оваа година изненадуваат барем сега за сега.Мислам дека имаат капацитет да завршат меѓу првите 4 годинава како ништо.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Како и да е, Лацио оваа година изненадуваат барем сега за сега.Мислам дека имаат капацитет да завршат меѓу првите 4 годинава како ништо.

И ја го мислев истото дур не ми текна дека немаат клупа + ке имаат сигурно пад во форма + на почетокот од јакава четворка играа само со Билан (екипа шо може да игра асално само 45мин :]]] ))
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
И ја го мислев истото дур не ми текна дека немаат клупа + ке имаат сигурно пад во форма + на почетокот од јакава четворка играа само со Билан (екипа шо може да игра асално само 45мин :]]] ))
виц на денот..

п.с Сеа Лацио губи од Палермо во гости :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Лацио нема шанси да остане до крај на сезона меѓу првите 4 едноставно немаат доволен број на играчи за такво нешто.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Лацио нема шанси да остане до крај на сезона меѓу првите 4 едноставно немаат доволен број на играчи за такво нешто.
Вие лани имавте 100 играчи на располагање, кој од кој поголема легенда на клубот....

Мурињо лани последните 3 месеци го играше истиот состав во првенство, ЛШ и купот, значи доволно ти се 11 добро подготвени играчи и да не почнат да те ебат повредите...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Вие лани имавте 100 играчи на располагање, кој од кој поголема легенда на клубот....

Мурињо лани последните 3 месеци го играше истиот состав во првенство, ЛШ и купот, значи доволно ти се 11 добро подготвени играчи и да не почнат да те ебат повредите...
Ѕвер си мајке ми !
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
А што да не ќе заврши Лацио во топ 4 со овој фонд на играчи ?
Зашто да не заврши?

Лацио не е Чезена, Бари, Киево... Лацио е име во Италија, а и нема лош тим, си направи доволна предност пред Рома... Другите конкуренти се тука со квалитет, што е еден Наполи или Сампдорија подобра од Лацио? Зарем и они имаат подобра клупа...
Јасно е дека првите 3 позиции се загарантирани за Интер, Јуве и Милан, иако и лани така мислевме па некои не беа ни во првите четири...

Останува да видиме, за 4 место имаат добри шанси...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Според мене Самп и Наполи ќе играат за 4-та позиција и евентуално Рома ако добијат некој напад на лудило во вториот дел од сезоната како лани. Лацио знаел и друг пат да има вакви позитивни испади ама мислам дека нема да издржи.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
eeee lazio ima tim be so vi e vas
mnogu jak tim
lihstajner e mnogu jak igrac koj so bi bil prv tim u milan
hernanes i on
garido e dobra zamena za kolarov radu e top isto taka
dias biava diakite stendardo
u sredinata imat kup igraci kako hernanes ledesma matuzalem broki bresciano mauri foggia
u napadot zarate koj so e precenet futsal igrac ama roki i flokari se super par a i kozak ima nekoj potencijal

ne e taka bas deka lazio nema tim mislam deka ke bidat u prvi 5
 

Kajgana Shop

На врв Bottom