Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Јуве доставил жалба вчера до ФИГЦ, со образложение дека Красиќ реагирал у ситуацијата " инстиктивно "

ФИГЦ по ова образложение му ја укинале казната на Красиќ !
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Јуве доставил жалба вчера до ФИГЦ, со образложение дека Красиќ реагирал у ситуацијата " инстиктивно "

ФИГЦ по ова образложение му ја укинале казната на Красиќ !
не си интересен а ние можеме и без него
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Верувам дека ќе ја продолжиме добрата серија против Јувентус од минатата година :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Лацио изгледа планира со една постава да игра цела сезона, во сериа А и во купот. Баш ме интересира до каде ќе тераат.:raz:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Лацио изгледа планира со една постава да игра цела сезона, во сериа А и во купот. Баш ме интересира до каде ќе тераат.:raz:
Колку стандардни играчи на Лацио беа во првиот состав на вчерашниот натпревар против Портогуаро?
Ја гледаше утакмицата или само го виде резултатот и ти се види убедлив па си помисли дека играле со истата постава која им е и во Сериа А.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Колку стандардни играчи на Лацио беа во првиот состав на вчерашниот натпревар против Портогуаро?
Ја гледаше утакмицата или само го виде резултатот и ти се види убедлив па си помисли дека играле со истата постава која им е и во Сериа А.
Колку играја де ?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Па ја те прашувам тебе, далеку од прв состав им беше тоа, ама ае нека те биде тебе дека играле со прв состав.
Од осум кола во сериа А еднаш нема направено измена во стартниот состав.
А ти прискоквиш зш ви ја остадоја лани или Лацио ти е втор омилен тим ??
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Абе како што погледав некои 20мин, ги немаше Муслера, Раду, Лихштајнер, Ледесма,Маури,Хернанес,Флокари,Зарате...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Од осум кола во сериа А еднаш нема направено измена во стартниот состав.
А ти прискоквиш зш ви ја остадоја лани или Лацио ти е втор омилен тим ??
Мене ама баш ми е гајле дали Лацио играле со прв со трет или со десети состав цела сезона.
Само многу ме нервира што некој како тебе што му е криво што Лацио а не неговиот тим е на прво место, па наоѓа начин да го тупи како тоа Лацио играле 10 натпревари со еден ист состав.

И тимот што победува не се менува :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Мене ама баш ми е гајле дали Лацио играле со прв со трет или со десети состав цела сезона.
Само многу ме нервира што некој како тебе што му е криво што Лацио а не неговиот тим е на прво место, па наоѓа начин да го тупи како тоа Лацио играле 10 натпревари со еден ист состав.

И тимот што победува не се менува :)
Добро де, мене ме интересира до каде ќе тераат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom