Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
А против Интер како игравме бе ? не можевте да мрднете ... дај не сери , моментално сме во форма еве 4 утакмици како играме ист фудбал , убав и атрактивен
Страхотно :smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Охххх па ја со тебе сум нашол да дискутирам , неиживеан еден ... земал само слики некои ми става ... објасни ми ако сакаш ако не ,не туку така набивај мислења
Како прво за со мене да дискутираш треба да напишиш нешто паметно што има логика и аргументи кои се базирани врз основа а не да трескаш зелени како јувентус го надиграл интер или како јувентус бил најдобар до сега а до вчера го плукавте тимот цел фан клуб....второ јас тебе никаде не те навредив и внимавај како дискутираш со мене бидејќи според твојот речник (и постовите секако)како што можам да заприметам не си кадарен да ми реплицираш а камоли да ми се обраќаш со нискоинтелегентен збор како ''неживеан''...трето тоа што ставам слики е резултат на тоа што ме мрзи да ти аплицирам на твојте глупости и мислам дека сликите доволно ќе ти го дадат одговорот за твоите ''реални'' постови...четврто еве ти објаснав и не ме замарај со глупости како тоа набивам мислења со слики...!..поздрав

--- надополнето ---

Јас мислам дека некој се пронајде. :)
јас мислам дека ''ја претеравте''!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
@ Neroazuro немој да користиш толку академски зборови дека ке му треба лексикон да те разбере :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
А против Интер како игравме бе ? не можевте да мрднете ... дај не сери , моментално сме во форма еве 4 утакмици како играме ист фудбал , убав и атрактивен
Признај дека ти само твоите си ги гледал на натпреварот,а? :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ств. јуве имаше повеќе шанси за победа , затоа Сторари доби жут за задржавање ВРЕМЕ у 53 мин:tv::tv::tv::tv:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.552
Ств. јуве имаше повеќе шанси за победа , затоа Сторари доби жут за задржавање ВРЕМЕ у 53 мин:tv::tv::tv::tv:
не го задржуваше времето, чекаше киелини и остала одбрана да влезат у 16 кај нас....
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Очигледно не се разбираме јас и ти , така нема потреба да дискутираме .
Ти чим си се навредил со зборот неиживеан тоа ја потврдува мојата теза дека си тоа ...
Ти си у закаснет пубертет бе дечко , чим со сликички и со ..!.. се изразуваш , а и набиваш мислења ... сигурно 50% од мислењата ти се со сликички и такви глупости ...
Јас и ти неможе да разговараме бидејќи имаме обратно-пропорционални мислења и затоа олади малце и не се пали на мои постови
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
дајте статистика последните неколку години во меѓусебните дуели меѓу Јувентус и Интер....не е проблем...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
дајте статистика последните неколку години во меѓусебните дуели меѓу Јувентус и Интер....не е проблем...

Да не не ти годи разговорот па мењаш тема а убав ? ? ?

Нели еден фан на јуве пиша дека Јуве гази гази гази и дека имале ДАЛЕКУ поголеми шанси за победа против Интер ???

пс:Ако више мењаме теми , пиши Treble winners history на Google :) и барај го Јувентус таму :tv:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Да не не ти годи разговорот па мењаш тема а убав ? ? ?

Нели еден фан на јуве пиша дека Јуве гази гази гази и дека имале ДАЛЕКУ поголеми шанси за победа против Интер ???

пс:Ако више мењаме теми , пиши Treble winners history на Google :) и барај го Јувентус таму :tv:
видовме како заврши,а за шанси имаа и едните и другите.....резултатот беше најреален.....личен тој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom