Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Абе знаеш колку вредност и давам на изјава на таков сенилен фосил...
Браво, а ако не се лажам на времето ги плукаше таквите на форумот што удираа ремет за починатиот Ањели, а всушност ич не си бил поарен од нив ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
не ме сфати потполно изгледа...можиш комотно да си пишуваш за тоа судење,но јас не ти го споменав тоа и немора да го мешаш во ваква дискусија каде нема никаква врска со право туку правиме муабет за фудбал...иначе од шара се гледаше дека Деко тоа за споредбата го кажа на шала бидејќи апсурдно е да е голема разликата помеѓу овие два тима кои всушност го претставуваат дербито на Италија...и големината на еден клуб не се состои само од титулите туку од се што е поврзано околу клубот..за мене на пример Рома е поголем клуб од Џенова и Торино иако има помалце титули од споменатите тимови...ајде да не се расправаме за глупости каде немаат крај туку пак ќе си остани секој на своето!
 
С

сашенко

Гостин
Браво, а ако не се лажам на времето ги плукаше таквите на форумот што удираа ремет за починатиот Ањели, а всушност ич не си бил поарен од нив ...
What goes around comes around....Ниеден од нив не залужува вакво нешто сепак..respect...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
^ Што goes around, што comes around у случајов ... :tv:
 
С

сашенко

Гостин
^ Што goes around, што comes around у случајов ... :tv:

Па тогаш зборувале за нашиот сега за вашиот зборуваме или другата опција тогаш го бранел неговиот а сега и тој се најде во таква ситуација да го зборува истото како и тие тогаш што ги плукал.Мада второто го напишав колку лице да ти направам...:vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Браво, а ако не се лажам на времето ги плукаше таквите на форумот што удираа ремет за починатиот Ањели, а всушност ич не си бил поарен од нив ...
Не бе брат, јас сум го поштувал Ањели што не значи дека ти треба да го поштуваш. Ако бил плукан, битно ми е да не е од навивач на Јуве. На другите кои го плукале не им земам за зло. Вашиот Пепино истресол мал милион бисери против Јуве. Како може со тоа да ја заслужи мојата почит?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Не бе брат, јас сум го поштувал Ањели што не значи дека ти треба да го поштуваш. Ако бил плукан, битно ми е да не е од навивач на Јуве. На другите кои го плукале не им земам за зло. Вашиот Пепино истресол мал милион бисери против Јуве. Како може со тоа да ја заслужи мојата почит?
Нејсе што истресол милион глупости бидејќи бил таков карактер кој инаку ако не си знаел беше ценет во цела Италија, дури и 1 Малдини откако тој почина кажа дека дербито Интер - Милан никогаш нема да биде исто без него, а ко што зборел за Јуве зборел и за Милан.
Како и да ја вртиш, реков, ако не се лажам искоментира на темата за Јуве за оние кои го плукаа Ањели, а ти не си ништо поарен од нив. А ја за мртов човек сега да тролам по форуми или било каде на друго место ми е апла дебилно, дал да го нарекувам фосил, или истрошена сапрофитска храна, нц, не иде ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
^ Со тоа "фосил" алудирав на неговата старост пред да почине а не на тоа што е починат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Koja црна константност бе Пупоне ....Рачунаш од 2000 па нагоре ? Со калчополи и остали срања ? Уау , јаката Рома ....
јас правам споредба меѓу Рома и Лацио, значи каква таква константност Рома имала за разлика од Лацио, тоа ми беше зборот... а ти пробуваш на неколку пати да се умтнеш меѓу мене и Смерт, али за жал го правиш тоа на недоличен начин и е многу очигледно од твоја страна, не ти чини тоа...

и да, убав аватар ;)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ме мрзи да го мењам Марли , требаше уште прошла недела ....али кој кур ионака само тука пишуем ;] Нек седи .... ;)

Пупоне драги , нема шо да се убацуем меѓу Рома и Лацио ..... Факт е дека Лацио е по*ценет* клуб и поценето клубско име во Европа од него Рома :)

Мислам што да не .... Коа некој ке рече - НАВИВАМ ЗА РОМА - одма им текиња на ... Ејјјјјј абе вие 7 комада попивте од МанЈу ?

а коа ке рече некој - НАВИВАМ за ЛАЦИО - Ејјјјјј абе вие УЕФА куп имате освоено беее :D (И + на Интер титула му земавте у последно коло - т.д Бонус респект имаат за тоа)


хухуху

--- надополнето ---

Alex Ferguson, Moggi, a drunken fan, a referee and a linesman are stuck in a small plane. To survive, they have to lessen the load. Feguson starts by throwing the drunken fan down saying 'We have alot of these losers in the EPL.'

The referee then kicks the linesman and throws him out saying ' I still have two more assistants.'

The referee then quickly turns and throws down Moggi saying ' I still have Galliani.'
 

Kajgana Shop

На врв Bottom