Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Koja црна константност бе Пупоне ....Рачунаш од 2000 па нагоре ? Со калчополи и остали срања ? Уау , јаката Рома ....
 
С

сашенко

Гостин
За интер ако не рачунаме после калчополито што освои нема потреба од рачинање тогаш НА ПРСТИ СЕ БОРИ СЕ...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
За интер ако не рачунаме после калчополито што освои нема потреба од рачинање тогаш НА ПРСТИ СЕ БОРИ СЕ...
Па и вашите без *Моџи* се бројат на прсти :kesa:

Seriously now -Не се резили да ја споредуеш Рома со Интер а још мање Јуве со Интер :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Секој си рачуна по негово... весела математика :)
 
С

сашенко

Гостин
Па и вашите без *Моџи* се бројат на прсти :kesa:

Seriously now -Не се резили да ја споредуеш Рома со Интер а још мање Јуве со Интер :)

Не бе другар во никој случај Рома со интер...ама и интер и јуве неможеш да ги споредуваш.Голема е разликата...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не бе другар во никој случај Рома со интер...ама и интер и јуве неможеш да ги споредуваш.Голема е разликата...
Да, ако ги земеш со местени натпревари, голема е разликата, ако ги земеш без местени натпревари пак е голема разликата само во корист на другата екипа.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не бе другар во никој случај Рома со интер...ама и интер и јуве неможеш да ги споредуваш.Голема е разликата...
ај не туку трескајте глупости..пак дојдовте на овие глупи муабети..со што е голема разликата бе другар работата??..со тоа што 4 години не можите гла да крените..со тоа што лани завршивте 7 место а интер ја освои тројната круна?..со тоа што Интер има една титула од ЛШ повеќе од вас??..со тоа што имате 10 титули повеќе од нас а кој знае што се правеле во минатото за да дојдете до тие титули??..со тоа што Интер е 5 пати со ред шампион во италија??..со тоа што сте зад нас во моменталната табела??...во што е голема разликата ајде разјасними..вие ќе ги споменувате фактите кои ви одговараат а другото го преќутувате....Интер е гигант исто колку и јувентус НО неутралните фанови во европа и светот да не зборуваме какво мислење имаат за Јувентус и како го гледаат тој клуб....мислам дека оваа дискусија не вреди да биде продолжена бидејќи имаме милијарда пати дискутирано и секој си останува на своето мислење!
 
С

сашенко

Гостин
Разликата е тоа што 40% од тоа што сте го освоиле во серија А го направивте по КАЛЧОПОЛИ брат...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Разликата е тоа што 40% од тоа што сте го освоиле во серија А го направивте по КАЛЧОПОЛИ брат...
епа другар ајде ако освоивме после 2006 да не го важиме ...што викаш а??..за твооја информација Интер бил сметан за гигант и пред 2005 година и пред тоа имал историја само што поради неадекватната политика на Морати и силниот Јувентус со чело на Моџи неможевме глава да крениме....секој клуб си има свои кризни времиња..еве на пример Ливерпул нема премиер лига земено од 1990 година(всушност премиер лига нема воопшто земено) па ако случајно земи догодина да не му ја рачунаме по твоја логика?.а шо викаш?...
 
С

сашенко

Гостин
епа другар ајде ако освоивме после 2006 да не го важиме ...што викаш а??..за твооја информација Интер бил сметан за гигант и пред 2005 година и пред тоа имал историја само што поради неадекватната политика на Морати и силниот Јувентус со чело на Моџи неможевме глава да крениме....секој клуб си има свои кризни времиња..еве на пример Ливерпул нема премиер лига земено од 1990 година(всушност премиер лига нема воопшто земено) па ако случајно земи догодина да не му ја рачунаме по твоја логика?.а шо викаш?...
Не да не му ја рачунаме.Ама другарот пиша погоре дека неможеме да ги споредуваме ни случајно интер и јуве.Па кого да споредуваме?Ај интер и рома неможе.Далеку е Рома од интер светлосни години.Ама ме изнервира интер и јуве неможе да се споредуваат.Како што гледаш пак се суди за 2006.Да не трупам информации џабе, не е тоа муабетот ама се додека трае судењето неможеш со сигурност да кажеш дека јуве местел.Штом ја прифатија тужбата на Моџи и пак се отвори случајот нешто не регуларно против Јуве имало.Не дека не се важат тие од 2006 навака за нас ама немоеш да не ни ги важиш и нашите пред 2006.А разликата е голема и покрај тоа.И во двата случаја...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Не мислам да се карам на оваа тема, само ќе го повторам муабетот на Кико од пред дооооолго време. Зборете врз база на докази а не врз база на претпоставки. Значи можам и јас сега да претпоставувам дека Интер мести ама немам докази за тоа. Моите претпоставки не ми даваат за право да го омаловажувам успехот на Интер во последниве 5 години. За Јуве се докажа и му беа одземени 2 титули без кои билансот е 27 титули наспрема 18 на Интер, крај на приказната. Од кај ги вадите муабетиве дека без Моџи титулите на Јуве се бројат на прсти јас не знам. Ај сега ако не ќе земам да водам инает и ќе кажам дека не му ги сметам титуливе на Интер, местени се бе к*р ме боли. Мислам, детски муабет... ништо повеќе.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Pepino Prisco има даено јака изјава за јувентус :) When I shake the hand of a jubenista ..... :)))
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ако запримети деко се зафркаваше и го кажа тоа на шала...јас ти образложив два поста погоре дека Интер и Јувентус можат да се споредуваат и нема голема разлика како што вие толку ја гледате или сакате да ја направите..јас ви ги рачунам скудетата и никој не ви брани за нив...не го мешај судењето бидејќи мене посебно тоа не ме интересира а се што се случува во врска со тоа фамозно судење според тоа што читам и гледам е само лага и замачкување на очи на вас јувенташите дека се ќе се рвати како порано а всушност тие скудета нема никакви теоретски шанси да бидат вратине на јувентус бидејќи вашиот поранешен директор Џираурдо(или како беше??) го казнија со казна за взатвор поради местење на натпревари..!
 
С

сашенко

Гостин
Ако запримети деко се зафркаваше и го кажа тоа на шала...јас ти образложив два поста погоре дека Интер и Јувентус можат да се споредуваат и нема голема разлика како што вие толку ја гледате или сакате да ја направите..јас ви ги рачунам скудетата и никој не ви брани за нив...не го мешај судењето бидејќи мене посебно тоа не ме интересира а се што се случува во врска со тоа фамозно судење според тоа што читам и гледам е само лага и замачкување на очи на вас јувенташите дека се ќе се рвати како порано а всушност тие скудета нема никакви теоретски шанси да бидат вратине на јувентус бидејќи вашиот поранешен директор Џираурдо(или како беше??) го казнија со казна за взатвор поради местење на натпревари..!
Значи се разбравме?Шала било тоа интер и јуве споредувани.No hard feelings ова од рома лацио премина на јуве-интер споредби.Ама тоа за судењето ако не го пишуваме на оваа тема и ако не не интересира каде да пишуваме бе брат?Па ова е темата серија а.А тоа е нештото што го упропасти фудбалот во серија а.Има голема врска.И да не бев за јувентус како љубител на калчото ке ме интересираше што се случува таму.А темава е баш одлична за тие муабети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom