Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Де бе колку луѓе/фамилии постојат со вакви мешани бракови па еве што им фали?



Амернис е мислам Албанка, па еве со Борјан се заедно.

Јас лично не би земал, поради компликациите кои можат да настанат на фамилијарна основа, но if there is a lot of love, I don't fucking care :D
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Има некој многу убави албаники само проблемот е што е тешко да фатиш такава женска некој навистина си ја почитуваат верата и не се мешаат со наши а на другите несмееш да им припариш од нивни браќа или нз што сепак ако и таа сака тешко дека нешто ќе ве спречи. Тешко е тврдењето дека нејадат свинско хаха
да ама сите албанки не се муслиманки има и христијани католици!
 
A

Auditore

Гостин
Де бе колку луѓе/фамилии постојат со вакви мешани бракови па еве што им фали?



Амернис е мислам Албанка, па еве со Борјан се заедно.

Јас лично не би земал, поради компликациите кои можат да настанат на фамилијарна основа, но if there is a lot of love, I don't fucking care :D
На овој самата појава ме нервира, а сеа уште повеќе, не сум знаел дека има жена албанка мислев со македонка е.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Во тетово ризик е да загледаш албанка, па камо ли нешто друго.....
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
ја би...
ама као шо гледам колку и да ја сакам че ме пукат...:jaj::icon_frow
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Море македонците неможат глава да дигнат од македонки на 1 македонец по 3 македонки му идат у просек:icon_lol: уште албанките им фалат, кај албанците пак сосема поинаква е ситуацијата кај нив повеќе мажи има од жени.
 
V

Viktor g

Гостин
Море македонците неможат глава да дигнат од македонки на 1 македонец по 3 македонки му идат у просек:icon_lol: уште албанките им фалат, кај албанците пак сосема поинаква е ситуацијата кај нив повеќе мажи има од жени.
за кого како кој има3 во просек ? незнам баш мислам дека е обратна ситуација
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Кој одбива ни за кур не го бива !!!

Албанците се пошмекери, читав некој коментари дека Македонките само ги касират, не викам дека нема Албанци што ги касират Македонките, ама нив не им се важни парите, и не верувам дека на некој Албанец му е важна парата ако ја споредуват со пи*ка , ако е потребно и душата ќе дава Албанец само неговата женска да се чуствува безбедна , и секако задоволна во секој случај, дали некоја од Македонките би одбил такво нешто ? Тука може да се фолира да рече дека не, но реалноста е сосема нешто поинаку !
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
за кого како кој има3 во просек ? незнам баш мислам дека е обратна ситуација
во Струмица има седум женски на едно машко, а во другиве градови се поизедначени. Според пописот од 2002 година во Македонија има 49.75% на женски наспроти 50.25% машки :) Е сега не можам да најдам проценти за по религии, би требало да има :)
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Еве зошто не може Албанка да сака Македонец. Да бидеме реални реципрокно оди тоа КУР ЗА ПИЧКА; не сакат машки со мешани чуства :
Во тетово ризик е да загледаш албанка, па камо ли нешто друго.....
ја би...
ама као шо гледам колку и да ја сакам че ме пукат...:jaj::icon_frow
Албанец ако сака да фати некоја женска било Македонка , Албанка, Русинка, Полакинка... не може цела армија да го запре !!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Оф мори мајко, што нема да прочитам. Сте нашле па сте зашле.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
во Струмица има седум женски на едно машко, а во другиве градови се поизедначени. Според пописот од 2002 година во Македонија има 49.75% на женски наспроти 50.25% машки :) Е сега не можам да најдам проценти за по религии, би требало да има :)
ТОчно така!
Во останатите градови се поизедначени затоа што живеат и од другите националности, кај албанците и ромите мажи наспрема жени се 65:35% кај македонците мажи наспрема жени се 40:60% кога расте побарувачката на мажи автоматски им се зголемува цената, и обратно, кога се повеќе мажи им се намалува цената, затоа имаме толку изострена конкуренција кај македонките за разлика од кај албанките.
И заборавив не ги бројам хомосексуалците во статистикиве иначе на 1 македонец во скопје му идат по 3 македонки комотно, на 1 македонец во струмица му идат по 7 македонки, за останатите градови е слична ситуацијата.
 
O

Orion.

Гостин
Јас пред се сум човек и не би сакал да преминам во животинскиот свет, токму поради тоа како дечко Македонец не сакам да имам девојка албанка !
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Јас пред се сум човек и не би сакал да преминам во животинскиот свет, токму поради тоа како дечко Македонец не сакам да имам девојка албанка !
Импресиониран сум од твојата досетливост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom