UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Едно не ми е јасно,што мислеше Росела Сенси кога го стави Монтела за тренер:toe::toe:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
1`000`000 публика имаше на Ноу Камп, многу нормално дека го нема чуено свирчето! На Светско Првенство секој втор офсајд беше проследен со шут по свирчето, но демек вувузели, ова, она, не се слушало, никогаш не свиреа! Сега судијата го заеба натпреварот, ќе паднеше добар фудбал да беа рамноправни, вака пак овие `ванземаљците` ќе треба да се трпат и во четвртфинале...
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
сеа филе слави јеееееееее јеееееееееее,експертов што збори сеа ептен е неутрален,за фудбал збори со кошаркарски изрази
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956


Ох фак ит...кој ќе слуша сега 10 години Барса судии бла бла...Да ти се одмили победата. Ван Перси заслужуваше црвен уште во прво со шамарот со 2 раце за Алвес...и сега правилата не важат пошто нели, во корист на Барса се. Не се даваат жолти за шутирање после свиреж? Не беше очигледно дека беше само за да се задржи време? Епа кој му е крив. Гледам и за пеналот има коментари, are you fucking insane? Тоа што имаше пенал над Меси во прво полувреме не е важно ;) судиите помагаат на Барса. Еве еден мал факт - Бусака го судеше и оној меч лани во Лондон кога Фабрегас си ја смести ногата помеѓу нозете на Пујол, и Пујол доби ем црвен ем пенал за Арсенал. Каде бевте тогаш да пишувате?

Честитики за Арсенал за прикажанато, беа голем противник.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Барса се најдобри


Ама 11 на 10 или пак 12 на 10 со се судијата
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Судиите се криви нели???
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Odete videte na Eurosport -angliska strana sho pishi

--- надополнето ---

1-1 4+ ajde ushte Milan sega da vlezi
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.420
Поени од реакции
6.056
Сеа сум на два ума. Ич да не гледам ЛШ (поточно БШ) или да гледам и да навивам против екипи кои имат помош од судии.
упс екипи,мислев екипата.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
чекајте сега ќе се јави www wintip tk или како и да му е новиот ник за да ви кажи во колку сатот ја наместиле хахаххаха

очекуван пораз на рома. без менез тапа, мексес доби црвен уште по тапа за останатото не треба да се коментира
јас сум тој
и од каде ова дека ќе речам е наместиле магаре едно?
неможам да издржам најискрено , ако реков за 2 утакмици сеа за секоја на рома ќе го потиш?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.207
Поени од реакции
14.530
Иако Арсенал изигра стварно слабо сепак морам да кажам браво за Бусака кој вечерва беше 12тиот играч на Барселона...
Почиња да ми се гади веќе од нив и од нивното симулирање фаули кога паѓаат како да ги застрелал некој со снајпер... факт е дека Барселона промаши многу шанси и беше подобра меѓутоа никој неможе да знае што би било доколку РВП останеше на теренот при резултат 1:1
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Немој бе со детски муабети, дека не го слушнал свирчето. Идете на некој друг му ги кажувајте тие муабети. Ван Перси требаше да знае, дека нема да се толерира тоа, кога Сања доби жолт уште во прво, затоа што не ја даде топката.
Па и за пеналот се буните, малоумниот Кошчиенли исто така требаше да добие жолт.

И како очекувате тим што нема шут на гол, да помине во 1/4 финале.
Нека бидат среќни, што не им се деси катастрофа.

Haters gonna hate :tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Едно не ми е јасно,што мислеше Росела Сенси кога го стави Монтела за тренер:toe::toe:
Не знам што мислела, ама Монтела нема врска со поразот, многу лоши работи им се случија во серија. Кој гледаше може да ти каже дека Рома тотално го надигруваше Шахтјор, по што примија многу несреќен гол, промашија пенал и добија црвен... после тоа нормално е и да падне моралот, се претрпувале и поголеми катастрофи...

Пупоне ми дужиш за ова што ја бранам Рома прв пат после не знам колку време :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom