UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.100
Поени од реакции
10.852
Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ако има добри коефициенти може да се пробат Реал,Барселона,Манчестер и Челзи да поминат само незнам колку вкупно коефициент ќе прават да има 3 коефициент се исплаќа да ги играме на големи пари.

И незнам зошто Милан го прават фаворит во дуелот со Тотенхем јас повеќе шанси и давам на Тотенхем :)
2 коефициент, дали и толку ќе направиш со болдираните 4.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
2 коефициент, дали и толку ќе направиш со болдираните 4.
Не се исплаќа мислев поголеми ќе се ама ништо, ако има поголем коефициент од 2 на овие 4 во некоја кладилница вреди и кредит да подигнеш :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Се поштува, сите шо се силат за Лион бурда 5 коеф додека е.
каков црн Лион, уште од сеа може да се види дека 88% го играат Реал за даље во овие 2 саата.
Сеа е најпаметно да се игра бидејќи заклучно со март коеф. ќе варираат, Валенсија,Милан,Интер ќе паѓаат, едино Барса може да порасне.

--- надополнето ---

Не се исплаќа мислев поголеми ќе се ама ништо, ако има поголем коефициент од 2 на овие 4 во некоја кладилница вреди и кредит да подигнеш :)
досеа макс. шо видов онлајн од овие четири помножено беше 1.8
само во случај да имаш две розеви на залиха се исплати да ги сврзеш.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем Навивам за Тотенхем,но мислам Милан се подобри во нападот и далеку поиискусни во ЛШ
Валенсиjа - Шалке 50-50
Интер - Баерн 50-50
Лион - Реал М Реал оди понатаму 100 %
Арсенал - Барселона Навивам за Арсенал,ама мислам дека Барселона оди понатаму
Манчестер Јунајтед - Марсеј Јунајтед сигурен за понатаму
Челзи - Копенхаген 99 % Челзи оди понатаму
 
Н

'Никола'

Гостин
Жално е што многумина од фудбалот ги гледаат само коефициентите.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.749
Поени од реакции
5.467
најнеизвесна, а воедно и најинтересна во секој случај ќе биде Интер - Баерн... нека не ве залажува моменталнава форма на Интер... утакмициве се играат за два месеци....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Кој ќе се клади со мене дека Лион-Реал , поминува Лион :pipi: Anybody else ?? :pos:
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Се изначитав како Милан има слаба одбрана. Ај некој нека ми пушти линк кога Тотенхем ја појачал одбраната и ги купил Видич, Пујол, Евра и Лам.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Шалке ќе ја пројде Валенсија
Исто мислам. Шалке некако ми делува како да сака повеќе да се замара во ЛШ, а Валенсија не е некоја веле сила, башка и Шалке има предност во подобри играчи.
Пак си пиел од тоа апчињата :nenene:
:pos2::pos2::pos2::pos2:
Се си мислам дека Шахтар ќе изненади против Рома, а Милан рутинирано ќе поминит во следната фаза.

Milan @ 1.85
Man. United @ 1.20
Real Madrid @ 1.15
Inter Milan @ 1.95
5коеф, со 500че ќе си го уплатам ова. :)
Според мене нема да биде изненадување Шахтјор ако помине.
Следниве планирам да ги уплатам за понатаму...Шахтјор, Милан, Шалке, Реал М, Барса, Манчестер и Челзи за едно 500 до 1000, а за големи пари да видиме првин коеф какви ќе бидат :toe:
Кој ќе се клади со мене дека Лион-Реал , поминува Лион :pipi: Anybody else ?? :pos:
Јас сум за кладбата ама само под еден услов?! БРИШЕЊЕ НА ПРОФИЛ??? ОКЕЈ???:pipi:

П.С. Сите што се сигурни дека Реал ќе испадне, пишете, кладба во профил:wink:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
рано е за прогнози, но навидум вака изгледаат моите предвидувања...

прва работа во која сум најсигурен е дека Реал го минува Лион,Манчестер го минува Марсеј,истото го мислам и за Челзи, овие три екипи според мене одат 100%... ова беше категорија на сигурни!! :)

е сега одиме кон оние кои БИ требало да победат тука се Рома,Милан и Барса, овие три екипи не ми се баш сигурни оти имаат ептен заебани противници, значи од Рома,Милан и Барса може една екипа да киксне и да не продолжи понатаму што не би било ништо чудно...

остаа двата двобоја кои се крајно непредвидливи, дали Баерн ќе му се одмазди на Интер?? и дали на Хунтелар и на Раул ќе им легне на некој начин Валенсија за да ја решат и одат понатаму?? во оваа категорија ми се ептен неизвесни екипите кои ќе одат во 1/4 финале
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Standard - Utd со лесен противник :]

кис4е мња !
Во право си. Пред 2 години Интер, лани Милан, сега Марсеј. Мераци. Ма да повеќе Милан ги сакав за да си одмориме првотимците на реваншот, вака потесно ќе биде со Марсеј.

И ако некој нема среќа во ЛШ, тоа е Реал Мадрид. Аман, зар 7 години? :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Барса со Арсенал...добро е ќе гледаме многу добар фудбал.Сепак Барса е во животна форма и мислам дека ќе пројде.

Лион-Реал оваа година Реал ќе им наплати на Лион за сите маки и мислам дека уште по првиот натпревар ќе има недостижен резултат за французиве!

Валенсија-Шалке ќе биде тесен натпревар,повеќе предност им давам на шпанците!

Интер-Баерн можеби најтешкиот меч за предвидување.Ако им судиме по моменталната форма тогаш и двете екипи се дупки :) но ќе има интересен фудбал без разлика на формата која ќе ја имаат екипите...сепак се работи за гиганти!

Милан-Тотенхем мислам дека ќе пресуди искуството и Милан ќе пројде иако очекувам добро да се намачи!

Челзи има најлесна задача.Манчестер иако изгледа дека многу лесно ќе помине сепак мислам дека ќе се намачат малце.Рома би требало во првиот натпревар да направи добар резултат за да не треба да брка голови на гостински терен!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^
Ова го поштувам. Фан на Барса без провокации и све, си кажува реално. :bravo:Тони:bravo::bravo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom