UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.360
Поени од реакции
21.881
Шансите поред мене:

Рома - Шахтар 50:50
Милан - Тотенхем 60:40
Валенсиjа - Шалке 50:50
Интер - Баерн 50:50
Лион - Реал М. 30:70
Арсенал - Барселона 25:75
Манчестер - Марсеј 70:30
Челзи - Копенхаген 80:20

За мене Рома - Шахтор, Валенсија - Шалке и Интер - Баерн се изедначени и не може да се предвиде кој ќе ојт понатака. Во другите натпревари очекувам фаворитите да влезат во 1/4 финалето.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Рома - Шахтар
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген

Се надевам дека немам да имам контра реплики од страна на навивачите на Милан и Интер заради тоа што не сум ги блондирал за да испаднат.
Мое мислење.

Зошто мислам дека ке одпадне Милан? : Заради тоа што не се сјајни во одбраната, натпреварот на Сан Сиро мислам дека нема да одлучи ништо резултатот ке биде или милинален за водство за Милан или ке биде нерешено така мислам.
Ама во Тоттенхам ке изгубат со 2-3 разлика заради слабата одбрана односно заради тоа што Тоттенхем се мн добри во нападот.

Зошто мислам дека ке одпадне Интер? : Заради тоа што не е тој ланскиот Интер, годинава игра многу поразлична игра, некој утакмици ги добиваат убедливо ама некој ги губат уште поубедливо (Пример: Со Тоттенхем гости, со Вердер гости.), и покрај тоа што во Интер ке се опорават многу играчи до Фебруар мислам дека нема да им вреди заради тоа што се игра со нови филозофии на чело со Бенитез кој искрено не верувам дека ке го однесе Интер толку далеку.
Не дека Баерн Минхен се посјајни нешто, туку тие се истиот ланскиот тим и се води се на исто ниво од страна на Луис ван Гал, резултатите во Домашната Лига немаат врска со овие во Лигата на Шампионите, И да Баварците ке направат се за да се го подзаборават поразот од финалето лани така да ке бидат јако напалени за да ги елиминираат Интер од 1/8 Финале.

Зошто мислам дека ке одпадне Реал Мадрид? Затоа што сум АнтиМадриста :P (Малку шала.)
Како и секоја година во последниве 6 години Реал Мадрид се многу добри во Домашното Првенство ама во Лигата на Шампионите некако играат под голем притисок и стрес.
За разлика од Лион кој кога игра против Реал игра како против обичен клуб и воопшто не се замараат дали ке одпаднат дали не, сепак резултатите им се позитивни.
Притисокот во мадрид и натаму владее, Тимот на Лион во споредба на Галактико Тимот на Реал Мадрид нема шанси да победи на Хартија, затоа сите одговори ке излезат на Терените, во спротивно играчите на Лион не чуствуваат притисок кога играат против голем клуб поготово како Реал Мадрид, како и секогаш Реал ке напаѓа во текот на целиоте натпревари а Лион ке изненадува.
Иако како во предходните натпревари Реал Мадрид секогаш беше како фаворит против Лион секогаш испаѓаше обратно.

Навивачи на Милан, Интер, Реал се извинувам ако се навредивте со некој од наведнативе мои примери.
Ова е само мое мислење, не е реалност, реалноста ке ја дознаеме на крајот од оваа нокаут фаза.
Спортски поздрав до сите.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ако има добри коефициенти може да се пробат Реал,Барселона,Манчестер и Челзи да поминат само незнам колку вкупно коефициент ќе прават да има 3 коефициент се исплаќа да ги играме на големи пари.

И незнам зошто Милан го прават фаворит во дуелот со Тотенхем јас повеќе шанси и давам на Тотенхем :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ако има добри коефициенти може да се пробат Реал,Барселона,Манчестер и Челзи да поминат само незнам колку вкупно коефициент ќе прават да има 3 коефициент се исплаќа да ги играме на големи пари.

И незнам зошто Милан го прават фаворит во дуелот со Тотенхем јас повеќе шанси и давам на Тотенхем :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Рома - Шахтар
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген

Болдираниве ќе пројдат според мене.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
AS Roma(ITA) v FC Shakhtar Donetsk (UKR)
AC Milan (ITA) v Tottenham Hotspur FC (ENG)
Valencia CF (ESP) v FC Schalke 04 (GER)
FC Internazionale Milano (ITA) v FC Bayern München (GER)
Olympique Lyonnais (FRA) v Real Madrid CF (ESP)
Arsenal FC (ENG) v FC Barcelona (ESP)
Olympique de Marseille (FRA) v Manchester United FC (ENG)
FC Kоbenhavn (DEN) v Chelsea FC (ENG)
за болдираниве тимови сум сигурен 100% дека ќе тепаат...
за овие потцртаниве не сум баш сигурен...
за милан и тотенхем мислам милан ќе тепа ама и тотенхем не се за потценување а и плус се многу заебан тим...
валенсија - шалке мислам шалке ќе тепа, годинава играта во бундес лига им е тиња па така да ќе се фокусираат на лига на шампиони...
лион и реал мислам годинава реал ќе тепа...имаат подобар состав а и мурињо е тука...
ама сепак иако сум за барса, некако жал ми е да ги гледам реал како плачат пак годинава :pos2:
доста јадеа ремет последниве години, мислам годинава конечно ќе победат...
е сега интер - баерн ќе биде најинтересно!:vozbud:
и двата тима слабо играат во лигите па така да на ова ќе бидат фокусирани...
баерн ќе бараат одмазда за финалето лани, а интер мислам ако го сменат бенитез имаат шанси...
челзи годинава ја добија премијата!
штета мерак ќе ми беше да ги гледам како го јадат од некој појак тим од копенхаген...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.249
The history of the matches of the Final European Champions

12

)

Голови од сите финалиња од ЛШ.. Уживајте :):)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Интересна ждребка, многу репризи...

Рома - Шахтар
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи- Копенхаген

:)

Пак си пиел од тоа апчињата :nenene:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Не можам да верувам дека имаш 20 години и дека си толку ретардиран.

Ај ако си толку паметен сакаш да се кладиме дека Челзи ќе го помине Копенхаген?

Ебате ботот...
Остај го греф е :tapp:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Се си мислам дека Шахтар ќе изненади против Рома, а Милан рутинирано ќе поминит во следната фаза.

Milan @ 1.85
Man. United @ 1.20
Real Madrid @ 1.15
Inter Milan @ 1.95
5коеф, со 500че ќе си го уплатам ова. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom