UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
^
Ова го поштувам. Фан на Барса без провокации и све, си кажува реално. :bravo:Тони:bravo::bravo:
Падна кладба..падна..:) Е сега да ти кажам нешто..слабо пратиш Француско, појаки сте , да факт е на хартија сте појаки.. само не се залажувај со лошите резултати у првенството и со ЛШ и поразот од Шалке 3-0.. Од Реал како тим око не ми трепнуе, мене ме плаши само Мурињо и неговите фрик идеи за затворен фудбал,анти-фудбал со кој освои 2 титули во ЛШ.. Лани на Бернабе игравте со скоро ист тим, и видов како многу бргу паднавте после израмнувачкиот гол и можевме да ве стопиме со 2-3 гола разлика..:)
Пак ќе ти кажам, не ме плаши Реал, ме плаши Мурињо
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Падна кладба..падна..:) Е сега да ти кажам нешто..слабо пратиш Француско, појаки сте , да факт е на хартија сте појаки.. само не се залажувај со лошите резултати у првенството и со ЛШ и поразот од Шалке 3-0.. Од Реал како тим око не ми трепнуе, мене ме плаши само Мурињо и неговите фрик идеи за затворен фудбал,анти-фудбал со кој освои 2 титули во ЛШ.. Лани на Бернабе игравте со скоро ист тим, и видов како многу бргу паднавте после израмнувачкиот гол и можевме да ве стопиме со 2-3 гола разлика..:)
Пак ќе ти кажам, не ме плаши Реал, ме плаши Мурињо
Се кладивте со бришење? Охохо хахахах
Иначе ако е за дефанзива, лани во Франција Лион се бранеше ли се бранеше, а Реал до сеа не сум го видел да се брани ни со Мурињо ни со Луксембурго. Единствено Лион си игра без притисок си шутира, си се брани, а Реал игра со притисок и комплекс. Тоа е проблемот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Се кладивте со бришење? Охохо хахахах
Иначе ако е за дефанзива, лани во Франција Лион се бранеше ли се бранеше, а Реал до сеа не сум го видел да се брани ни со Мурињо ни со Луксембурго. Единствено Лион си игра без притисок си шутира, си се брани, а Реал игра со притисок и комплекс. Тоа е проблемот.
Да бе се бранеа на Жерлан..ама затоа на Бернабе имавте среќа што не го јадевте 3-1,4-1.. после една статива и примен гол паднавте покосени како партизаните 41 година :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.159
Да бе се бранеа на Жерлан..ама затоа на Бернабе имавте среќа што не го јадевте 3-1,4-1.. после една статива и примен гол паднавте покосени како партизаните 41 година :pos:
Ама малку фалеше и вие од Бернабе да си заминете со 3-4 парчиња, особено ако Игуаин погодеше, со 2 - 0 до 30 минута уверен бев дека Лион ќе беше демолиран. Ама се е тоа шта би било кад би било.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Реал има проблем на психички план.

Затоа очекувам сезонава Мурињо да им го тргне тој комплекс на играчите и да пројдат!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да бе се бранеа на Жерлан..ама затоа на Бернабе имавте среќа што не го јадевте 3-1,4-1.. после една статива и примен гол паднавте покосени како партизаните 41 година :pos:
Тоа е, психологија, второ полувреме играа тотално без идеа, без цел, ко од спиење станати. Сакаа да направат нешто а немаа време, тешко е да правиш било што со таков притисок на глава.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Падна кладба..падна..:) Е сега да ти кажам нешто..слабо пратиш Француско, појаки сте , да факт е на хартија сте појаки.. само не се залажувај со лошите резултати у првенството и со ЛШ и поразот од Шалке 3-0.. Од Реал како тим око не ми трепнуе, мене ме плаши само Мурињо и неговите фрик идеи за затворен фудбал,анти-фудбал со кој освои 2 титули во ЛШ.. Лани на Бернабе игравте со скоро ист тим, и видов како многу бргу паднавте после израмнувачкиот гол и можевме да ве стопиме со 2-3 гола разлика..:)
Пак ќе ти кажам, не ме плаши Реал, ме плаши Мурињо
Убаво што си имаш вака позитивно мислење, ама тоа е само едно обично(твое) мислење кое неможе да се спореди со реалноста. Дали некој има страв од Реал или не?! Па да ти кажам најискрено, јас да сум за Лион, би се серел поради тимот, а и тренерот(тоа го нагласи). Реал сеуште не игра фудбал како што се очекува, освен против овие јадниве во Примера што си ги пеглаат редовно(со Милан јес да не беа головите како што треба, но сепак победа си е победа и ме радува тоа), ама треба уште да се напредува, а ако им е волку знаењето на играчите(нека идат у 3 пичке материне) тогаш нека се фрлат од 20ти кат.
Има Лион многу добар биланс со Реал, последниов не го рачунам лани, зошто стварно на среќа поминавте, а во групи коа игравте со Џунињо, Фред итн, тогаш стварно ги газевте Реал, али за лани немам зборови.:toe:
 
B

BooBojan

Гостин
Рома - Шахтјор
Интересен меч во кој ке видиме дали Рома правилно се засили за оваа сезона и дали ке атакува на голем дострел во ЛШ.
Според мене Рома оди.Мислам дека на Олимпико го добиваат Шахтјор со најмалку 2разлика а во гости ке биде или нерешено или Шахтјор би победил минимално.
Рома оди понатаму.
Милан - Тотенхем
Она што го реков за Рома важи и за овие два тима.
Доста е изедначено иако на прв поглед се добива впечаток дека Милан ке помине.
Овде уште сега добивам впечаток за играта на Тотенхем.Мислам дека овде Реднап ако ја погоди вистинската тактика лесно може да се случи Милан да падне.
Според мене вистинската тактика за Тотенхем е со 4во одбрана,еден деструктивец(Паласиос,Хадлстон) двајца креативци(Модрич и Ван дер Варт(кој треба да добие поголема слобода во играта како Снајдер лани)),исклучително брзи и силни крила(Ленон,Бејл Дос Сантос па и Бентли) и брз напагач во форот(Дефо).Сите знаеме дека Милан е послаб на бочните бековски позиции.
Но и Тотенхем треба да ги сопре според мене Ибра и Робињо.Но и голманите им се одлични.Овде ке гледаме одличен фудбал.
Мој тип Милан оди понатаму само заради искуството.
Валенсиjа - Шалке
Многу изедначено.Но јас овде ја гледам Валенсија како поквалитетна во сите линии.Но екипата на Шалке е доста силна и според мене само прашање на време е кога ке почне да игра вистински фудбал.Шалке ми изгледа на нагазна мина.Кога најмалку очекуваш знае да експлодира(а Шалке го има квалитетот да ја совлада Валенсија).
Мој тип Валенсија оди понатаму.
Интер - Баерн
Репризата.Според мене вистинска реприза.Иако Интер игра доста слабо оваа сезона во сериа а па и досега во лш.
Но!Сетете се на тимовите кои ги водеше Бенитез пред се Ливерпул.Секогаш играше лошо во групата(поминуваше во последното коло).
Мој тип Интер оди понатаму.
Лион - Реал М.
КОНЕЧНО!
Реал поминува,заради Мурињо и неговата перфекција.
Реал на Жерлан нема да изгуби најмалку нерешено.Но вистинската акција осекам дека ке ја видиме на Сантијаго Бернабе каде типувам на торпедирање на Реал.
Мој тип овде Реал мине понатаму.
Арсенал - Барселона
Доста интересен меч.Барса е фаворит.Знаеме што се случуваше лани.Но Барса игра уште поубав фудбал со Виља одколку со Ибра.Арсенал може да ја победи Барса ако според моето видување ги исполни овие задачи.
1.Голманска позиција:Овде треба да се стабилизира позицијата еден голман да го држи вистински ова место.
2.Централен бек:Вермален би требало да биде здрав до тогаш,не се сомневам во неговите квалитети.Неговиот партнер ке биде доста важен за целиот тим Косчиели и Скилачи мора да се подобрат.
3.Лев бек:Мислам дека ова е позицијата на која ке се гледа најмногу.Заради што?
Мора некој да го задржи Меси,и тука Реал треба добро да внимава.Знаеме дека Реал го сака Клиши.
Ако Клиши успее да го задржи Меси 99%добива трансвер во Реал.
Цеск:Ако игра како што играше против Јунајтед ништо фајде од него.
Вилшер:Многу убаво гледам дека од него ке биде играчиште.Токму тука мора да биде најдобар.
Шамак ,Ван Перси,Аршавин,Волкот,Насри едноставно мораат да се покажат во најдобро светло.
Барса мине овде според мене.
Манчестер - Марсеј
Многу интересно Марсеј е многу силен ме потсека на Монако пред 5-6години.
Но мислам дека и овде искуството ке пресуди.
Манчестер минува овде споре мене.
Челзи - Копенхаген
Типувам на Челзи дека ке успее од проста причина затоа што е подобар.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Тоа е, психологија, второ полувреме играа тотално без идеа, без цел, ко од спиење станати. Сакаа да направат нешто а немаа време, тешко е да правиш било што со таков притисок на глава.

Па то и ја викам :) За мене Мурињо ми е кошмарот :icon_lol:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Рома - Шахтјор
Милан - Тотенхем
Валенсиjа - Шалке
Интер - Баерн
Лион - Реал М.
Арсенал - Барселона
Манчестер - Марсеј
Челзи - Копенхаген
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
И незнам зошто Милан го прават фаворит во дуелот со Тотенхем јас повеќе шанси и давам на Тотенхем :)
Воопшто не е проблем Милан да не биде фаворит, но зошто па Тотенхем да биде?

Зошто мислам дека ке одпадне Милан? : Заради тоа што не се сјајни во одбраната, натпреварот на Сан Сиро мислам дека нема да одлучи ништо резултатот ке биде или милинален за водство за Милан или ке биде нерешено така мислам.
Ама во Тоттенхам ке изгубат со 2-3 разлика заради слабата одбрана односно заради тоа што Тоттенхем се мн добри во нападот.
Милан има најдобра одбрана во серие а со 12 примени гола и втор најдобар напад со 29 гола (+17 скор). Додека Тотехнем има примено 22 и дадено 25 гола (+3 скор). Ова не е некоја контра реплика туку факти, а се знае кои клечат пред нив.

....не знам само од каде таков оптимизам кај некои фанови на Милан дека лесно ќе го поминат тотенхем???...
слободно прошетај ја темава, повеќето предвидуваат дека Тотенхем ќе го помине Милан... зошто нив не ги запрашаш од каде таков оптимизам?


Мое објективно видување е дека Милан за нијанса има поглеми шанси, меѓутоа во никој случај не ја исклучувам можноста и Тотенхем да отиде понатаму. Страшен тим имаат сезонава, но сеуште останувам на моето мислење дека неможат да се борат на повеќе фронтови.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Исто мислам. Шалке некако ми делува како да сака повеќе да се замара во ЛШ, а Валенсија не е некоја веле сила, башка и Шалке има предност во подобри играчи.
Кои подобри играчи ги има Шалке од Валенсија?Дај не ме смеј.Заради Раул сите од фан клубот навивате за Шалке.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.159
Кои подобри играчи ги има Шалке од Валенсија?Дај не ме смеј.Заради Раул сите од фан клубот навивате за Шалке.
Јас не. Не ме интересира што ќе направи Шалке, сакам само Раул да се покажува во добро светло. Иначе во Европа секогаш си навивам за шпанските тимови, освен кога играат Барса и Атлетико.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom