Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
читнав нешто, Морати веќе помислувал на мистер Спалети, незнам колку е точно?
Опцијата Спалети се спомнуваше и летоска но беше кратко време во Зенит па и самиот кажа нема намера да си оди ...
Како и да е, во случај да добие отказ Бенитез во иднина, Спалети гарант ке биде една од опциите, иако јас сум за оние на кои ментор им беше Жозе, поточно за овој човек



Даниеле Бернацини, има тренерско искуство, беше тренер и на младите и кинеа под негово водство, а и ако не се лажам он ги извади Сантон и Балотели од таму, а и, ја има фацата бе, ја сакав уште оваа сезона да седне на ова место ама за не се одлучија горниве за тој ризик.
Барези не, се гледа дека го нема тоа за да биде тренер, он е вечен асистент, ко Квеирош, пак ке кажам, во случај да добие кифлата отказ, Бенрацини а позади него Барези за мене ке биде најидеалната опција.
А и така Морати полесно ке може во иднина да си ја отствари и желбата Пеп, кој слично како и Мур изјави дека нема намера во 1 клуб долго да се задржи.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Опцијата Спалети се спомнуваше и летоска но беше кратко време во Зенит па и самиот кажа нема намера да си оди ...
Како и да е, во случај да добие отказ Бенитез во иднина, Спалети гарант ке биде една од опциите, иако јас сум за оние на кои ментор им беше Жозе, поточно за овој човек



Даниеле Бернацини, има тренерско искуство, беше тренер и на младите и кинеа под негово водство, а и ако не се лажам он ги извади Сантон и Балотели од таму, а и, ја има фацата бе, ја сакав уште оваа сезона да седне на ова место ама за не се одлучија горниве за тој ризик.
Барези не, се гледа дека го нема тоа за да биде тренер, он е вечен асистент, ко Квеирош, пак ке кажам, во случај да добие кифлата отказ, Бенрацини а позади него Барези за мене ке биде најидеалната опција.
А и така Морати полесно ке може во иднина да си ја отствари и желбата Пеп, кој слично како и Мур изјави дека нема намера во 1 клуб долго да се задржи.
И ние се палевме на Ферара па се виде како заврши.Примавера и прв тим не е исто голем ризик е да се нафатат.Брзо се откажувате од Рафа?
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Бенитез не си иде, не си правете бајрам на мозокот. :) Не е ова Губентус, па да мењаваат тренер на сред сезона.

Како наследник на Бенитез некад, Ѕенга е оној со црно-сина крв во себе, а и Мурињо изјави дека би сакал да го види на клупата на Интер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
И ние се палевме на Ферара па се виде како заврши.Примавера и прв тим не е исто голем ризик е да се нафатат.Брзо се откажувате од Рафа?
Па самиот факт кој вели дека има 2 годишен договор, дека нема да му исплатат ни евро по отказ, доволно говорои колку и Морати е претпазлив со новиот тренер ...
А и не го спомињај Ферара жити све, тоа во Јуве беше класичен колапс на сите полиња, почнувајќи од самиот врв, па технички директори и слично, не беше таму проблемот само тренерот.

А Ѕенга тешко, чим не седна оваа година, доволно истото говори колку Морати сака да го ангажира тука, не е изводливо по оној фејл со оној минатогодишен Палермо кој беше доста силен, да го седнеш Ѕенга тука.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas bev za Rajkard ili za Prandeli, ama edniot ne ni probavme, drugiot stana selektor na Italija. A ako se planira nekoj od tipot na Daniele Bernancini da se dovede kako menadzer, togas treba 100% remont na ekipata. Koga eden Kivu nema pocit za Benitez, za ovoj pak koj ke ima? Santon? :)

Ili pak sekogas mi bil eden od najomilenite menadzeri Sam Allardyce, onaka ima stav, sto znam :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Хах, Алардајс, Мур за него вика дека е единствениот менаџер што може да го тепа, али да го тепа у смисла да го згрбачи ко деликвент у Беко :)
Aли не, енглез у Интер јок, пробаа со тој експеримент, Хоџсон, тој филм пак нема шанса да се гледа.

А за дечкиве моментално што се асистенти, ментор им беше Мур, Барези му беше верна сенка увек, па ваљда му ги знаат принципите за работа, али прашање е дали го имаат она потребното за менаџер на една екипа, да не се ко Квеирош или Мекларен ( и двајцата му беа асистенти на Ферги ) инаку и двајцата ( Барези и Бернацини ) имаат голем респект кај фудбалериве.

Рајкард, шознам, таков карактер е да гарант ќе се испокара со некој, а моментално е достапен и он, доби отказ од Галатасарај.

п.с. Евентуалниот отказ на Бенитез во иднина нема да дојде во ситуација во која го доби и Ферара, отпишани Јуве во борбата за титула, тоа ви го гарантирам. Евентуален неуспех овие 2 недели и Рафа ќе биде на работ од отказ. гарант.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
A да му го земиме Купер на Арис, нема да биде лошо :icon_lol: ...плус во негово време и дресовите ни беа океј, ако ништо друго :)
Предлог е ова, немора одма Морати да го прифати, да не ме сфати сериозно :pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Syn, vistina imaat respekt za ovie, ama respekt imam i jas za site postari od mene makar i eden den, dali toa znaci deka im se plasam? Ne. E na ovie nasive treba eden ko Sam da mu doneses, togas ke vidat :D ke trcat ili ne :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.255
Syn, vistina imaat respekt za ovie, ama respekt imam i jas za site postari od mene makar i eden den, dali toa znaci deka im se plasam? Ne. E na ovie nasive treba eden ko Sam da mu doneses, togas ke vidat :D ke trcat ili ne :icon_lol:
Баш :pos:

Имам читано за тренеров на Лацио, Реја. Кога бил у Наполи буквално ги тепал на тренинг со шамари по што играчите издејствувале негов отказ.
Глејте и од Лацио што напрае, од екипа која се бореше за опстанок лани.
По еден таков треба за све големиве екипе :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Нема да игра изгледа со вас фор фак сејк ...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
Сеа Бенеамата ќе праша дали и за ова е крив Бенитез :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom