Потврдена казната за Јохан Тарчуловски, останува во затвор

Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Е каде е грешката??? По чија вина е Јохан во ХАГ? Ахмети не го однесе ? КОЈ ГО ИСПРАТИ ТАМУ? А кој ги овласти тие луге да бидат на позиција да носат такви одлуки?....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
kolku ste site naivni i slepi ....advokatot na Johan sam vi kaza : Amerika sekoj den ubiva civili nikoj ne odgovara pred Hag , isto taka Anglija , Kina , Rusija ...Makedonija e mala zemja i i zrtvenoto jagne vo ovoj slucaj e Johan .... Albancite ne se krivi za konfliktot 2001 nitu Makedoncite, nekoj drug e kriv i koga ke go sfatite toa togas Makedonija moze da vrvi napred .
Америка не е потписник на МХП.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Америка не е потписник на МХП.
na USA potpisite ama bas ne im znacat nusto

amerika gi narusi povekekratno site megunarodni obvrski milion pati samo vo poslednite 20 godini ... eden primer:ja bombardirase Jugoslavija bez da pomine toa vo sovetot na bezbednost na UN ,i Grcija ne se zamara so potpisi mnogu ...ne blokira vo NATO i EU iako ima potpisano da ne go pravi toa...zatoa potpisite ,obvrskite, megunarodnoto pravo ne vazat za nekoi drzavi :) .

--- надополнето ---

Е каде е грешката??? По чија вина е Јохан во ХАГ? Ахмети не го однесе ? КОЈ ГО ИСПРАТИ ТАМУ? А кој ги овласти тие луге да бидат на позиција да носат такви одлуки?....
dobri prasanja ...samo onaka ke dadam edna analogija ....USA saka da ja destabilizira Grcija ....infiltrira vo Egejska Makedonija agenti na CIA koi pronagoaat ekstremni elementi i grupi Makedonci na koi im davaat pari i oruzje za da vrsat akcii protiv Grckata policija i armija a pritoa barajki prava normalno preku izjavi kominikea bla bla ......posle odreden period se donesuva ramkoven dogovor i na Makedoncite im davaat da ucat na Makedonski , rabota vo adminsitracija itn . Nekoj Grk general ili kapetan pri akcija za vreme na konfliktot ubil nekolku "civili" vo nekoe selo blizu Lerin i posle nekoja godina go deportiraat vo Hag i go osuduvaat na 12 godini .

ti ja citas taa vest i se raduvas ..
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
dobri prasanja ...samo onaka ke dadam edna analogija ....USA saka da ja destabilizira Grcija ....infiltrira vo Egejska Makedonija agenti na CIA koi pronagoaat ekstremni elementi i grupi Makedonci na koi im davaat pari i oruzje za da vrsat akcii protiv Grckata policija i armija a pritoa barajki prava normalno preku izjavi kominikea bla bla ......posle odreden period se donesuva ramkoven dogovor i na Makedoncite im davaat da ucat na Makedonski , rabota vo adminsitracija itn . Nekoj Grk general ili kapetan pri akcija za vreme na konfliktot ubil nekolku "civili" vo nekoe selo blizu Lerin i posle nekoja godina go deportiraat vo Hag i go osuduvaat na 12 godini .

ti ja citas taa vest i se raduvas ..
Споредбава ти е одлична,но си заборавил каде живеат албанците а каде македонците,:toe:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
албанците во Македонија а македонците во Македонија:toe:првите се окупатори а вторите окупирани,како и да вртииш споредба не можеш да направиш,или?
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ако го разглобиш проблемот, му ја тргнеш сета шминка доаѓат до една гола вистина.
Албанците живеат во голема Албанија а Македонците се кираџии само.
Створена од западни сили, спонзорирана и подржувана од истите.
Само Македонецот треба да свати дека светот не е културен натпревар меѓу народите, нема правдини, нема фер плеј.
Користиш историски момент, поентираш и седиш мирен.
Косово ни е свеж пример, утре западна Македонија, мада и централна ќе ни биде.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Прво доказите дека Јохан (замисли исто име носи со еден Генијалец - БАХ, Срамота) убивал невини ЦИВИЛИ (нешто што не е дозволено) се недвосмислени и непобитни. Кој ја даде командата судот не го интересира.

Ако постојат докази дека некој албанец го сторил истото со Македонци, донесете петиција моето име ќе стои прво како потписничко за носење на суд. ОК?



Зарем има поголем доказ од изживувањето врз Мавровските работници?Зарем има поголем жив доказ од нив?
Зарем има поголемо ѕверство од убиството во Вејце каде висеа живи запалени со отсечен пенис во уста?Што треба друго да се докаже дека Албанците не се светци во конфликтот 2001?Како може од цел конфликт,Јохан да го јаде,а оние што даваа наредби за терористички акции да седат на фотеља?Па не е праведно,да бидеме фер.
Јас лично сите кој убиле цивилно население би ги пикнала во затвор,сите до еден.Но и да не се лажеме,наши другари беа на терен,кажуваа за драмските уметности на албанците,преку ден цивил,навечер пука кон нив.Како да не го убиеш?Барем кај нас се знаеше,пука војската,Петко Јанко и Станко си седат дома.
 
?

..........

Гостин
Љочките не се криви за тие злосторства, македонците сами се запалија и си ги ставија пенисите во уста, сами се разнесуваа сами беа убивани, самоутепанство....
 
С

Спенсер

Гостин
Некој од вас ја прочитал книгава??? напишана од Генерал Панде Петровски (човекот кој во 2001,раководеше со АРМ,мислам началник во ГШ)




Епа јас ДА, едно 3-4 пати... ене ја ми стои у фиока,кога ке имам време пак ке ја читам...

Во книгава се опишуваат акциите на АРМ во 2001ва год... планирањето,спроведувањето,жртви и слично... оваа слика е дел од текстот за арачиново... еве ви ФАКТИ! читајте и речете фала богу што нато беше на наша страна... само тоа,ништо повеќе нетреба... а не да се јачите... неможе човек со еднонеделна обука у планина,да доаѓа да војува против АРМија и полиција и згора на тоа гради во гради со специјалните единици... нема теоретски шанси,нема логика тука ако размислите малку... друга работа,гради во гради... хах,вие незнаете за тоа... знаете само за заседи како вејце,карпалак,љуботен,требош... тоа знаете вие,од зад грб... и да,арачиново можеше пепел да стане... затоа речете им фала на нато....
Ајде бе пикасо,или хотмаил или хошимин... ајде одговорете! :nerv::nerv::nerv::nerv: а тие деца,што нивните татковци биле невини убиени... што мајка бараат во туѓа држава да се чепкаат бе? ке се борат за човекови права??? извини, кога идеш во војна,си ги знаеш последиците... така да,ова не ти држи вода... невини??? па тие до пред некој ден можеби биле во униформи и во ровови а сега се невини...

ЈОХАН е крив.... кога тепал,СИТЕ ДО ЕДЕН што му биле у близина... цело село требало... барем да знае за ШТО ќе лежи во затвор... ќе биде почитуван меѓу нас Македонците ЗАСЕКОГАШ:vozbud: како немаше немаше 10тина уште како него... :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

ти си агресор,ке ги трпиш последиците!!!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
kolku ste site naivni i slepi ....advokatot na Johan sam vi kaza : Amerika sekoj den ubiva civili nikoj ne odgovara pred Hag , isto taka Anglija , Kina , Rusija ...Makedonija e mala zemja i i zrtvenoto jagne vo ovoj slucaj e Johan .... Albancite ne se krivi za konfliktot 2001 nitu Makedoncite, nekoj drug e kriv i koga ke go sfatite toa togas Makedonija moze da vrvi napred .
кратко и јасно

епа тогаш кој е крив???НИКОЈ.
Албанците ДИРЕКТНО СЕ КРИВИ
Некои западни земји ИНДИРЕКТНО СЕ КРИВИ
Македонците испаднаа овци за стрижење али ЈБГ Европа ни е ИДНИНА :pos2:
 
С

Спенсер

Гостин
Сега гледав на вести... генералот (додуша поранешен генерал) Стојанче Ангелов, -цитирам " Доколку политичарите повторно потклекнат,МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ке најде решение за овој проблем,и нема да го остави нерешен" ... само оваа изјава е доволна,ништо повеќе!:oeoeoe:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634


ууууу кој рамбо филм е пасусов у книгава, Бучковски и дружина се надминале себе си. другар читај ја книгата со голема резерва

оваа глупава изјава е ништо повеке отколку класично оправдување за неспособноста и велепредавството 2001 џанам ке не бомбардираа ако не послушавме..леле леле брзо гаките на тресење

1. надалеку прочуена е способноста на нашите радарски системи, кај авиони, па уште бобмардери, кај бомбардери па уште далечни таму в тугина, тугина Италија проклета
2. елементи на пророштво, курс Италија, па нестгнати нашиве предвидоа дека ке свртат на првата лево за Албанија и ке паркираат тоа бомбите во МК...им гледаа на гравчиња.
3.нема да навлегувам во комплексноста на политиката, ланецот на команда па се до извршувањето на наредба НАТО да бомбардира држава, сме виделе како тоа се одвива и колку тоа трае


поради вакви уфилмани шлаеми луге како јохан лежат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom